Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιές λεωφορειακές γραμμές έχετε χρησιμοποιήσει;
#38
Δε ξέρω που να το βάλω, όποτε το βάζω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα, μιας και ψιλοκολλάει, μιας και το 421 είναι μια γραμμή που χρησιμοποιώ πολύ συχνά, μπορώ να πω ακόμα και σε καθημερινή βάση ορισμένες φορές. Αυτό που με σοκάρει είναι ότι πολλοί χρησιμοποιούν τη συγκεκριμένη γραμμή για να πάνε... από Αγία Παρασκευή μέτρο στην πλατεία της Αγίας Παρασκευής ή το αντίστροφο!!!!!!! Και δε μιλάμε για ηλικιωμένους, αλλά νέους. Μιλάμε για απόσταση 1 χιλιομέτρου, και έχω ακούσει ουκ ολίγες φορές να παραπονιούνται ότι το μέτρο της ΑΠ είναι "μακριά" από την κεντρική πλατεία. Παρόμοια περίπτωση είναι και το Β9 που πολλοί ανεβαίνουν από την Αχαρνών (της Κηφισιάς) για να βγουν στον ΗΣΑΠ.

Άλλο να το πάρεις για να πας από Νέα Ιωνία προς Αγία ή το ανάποδο, και άλλο αυτό. Θυμήθηκα τη συζήτηση που είχαμε στο άλλο θέμα, που δε συμφωνούσα με το σταθμό Κολωνάκι, και το χαρακτήριζα τσάμπα έξοδα αφού είναι δίπλα στο Σύνταγμα.

Μπορεί να ακουστώ κακός... αλλά θαρρώ ότι ο κόσμος έχει μάθει στο καθησιό και απόσταση ενός χιλιομέτρου του φαίνεται too much. Βέβαια θα μου πείτε τι με νοιάζει που ανεβαίνει και που κατεβαίνει ο καθένας... απλά με σοκάρει, και ήθελα να το γράψω.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Ποιές λεωφορειακές γραμμές έχετε χρησιμοποιήσει; - από NightLine - 17-12-2018, 04:48 PM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)