Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προσωρινές συγκοινωνιακές ρυθμίσεις στο δίκτυο του ΟΑΣΑ
#41
Εκτός λειτουργίας από τις 21:00 έως τη λήξη των δρομολογίων, την Κυριακή 24/10/2013, το τμήμα ΑΙΓΑΛΕΩ - ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ της γραμμής 3 (σταθμοί: ΑΙΓΑΛΕΩ, ΕΛΑΙΩΝΑΣ, ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ).

Οι επιβάτες μπορούν να εξυπηρετούνται από την προσωρινή λεωφορειακή γραμμή Χ50 "ΣΤ. ΣΥΝΤΑΓΜΑ - ΣΤ. ΑΙΓΑΛΕΩ", με αφετηρία την οδό Όθωνος (Σύνταγμα) και κυκλική διαδρομή. Τα δρομολόγια της εν λόγω γραμμής θα πραγματοποιούνται ανά 10'.
Απάντηση
#42
Ξέχασα να το αναφέρω προχθές (22/11), οι γραμμές 11, 203-204 και 054 στο Παγκράτι δεν διέρχονταν από την οδό Φρύνης μεταξύ πλ. Παγκρατίου και Υμηττού, αλλά έκαναν την περιπορία του 2 μέσω Ευτυχίδου, Υμηττού και έκαναν αριστερά στη Φρύνης. Η αιτία άγνωστη, το συμβάν πατατηρήθηκε από τις 18:00 μέχρι τις 20:15.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#43
Κλειστοί αύριο, Σάββατο 30/11, από τις 15:00 μέχρι νεωτέρας, οι σταθμοί "ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ", "ΣΥΝΤΑΓΜΑ" και "ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ" των γραμμών 1, 2 και 3 του Μετρό.

Το λογικό (και αυτό που συνηθίζεται) είναι ότι, λόγω της πλήρους ανυπαρξίας ανταπόκρισης της γραμμής 3 με τις γραμμές 1 και 2, να δρομολογηθεί η προσωρινή λεωφορειακή γραμμή ΣΤ. ΛΑΡΙΣΗΣ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ.

Περισσότερα, όταν υπάρξει επίσημη ανακοίνωση.
Απάντηση
#44
Με βάση και την πενιχρή ανακοίνωση στον επίσημο ιστότοπο της ΣΤΑΣΥ, η οποία ανέβηκε μάλιστα πριν μόλις μισή ώρα (και δεν είναι λάθος η ώρα, γιατί από το απόγευμα έχω τσεκάρει πολλές φορές το site), επιβεβαιώνεται η προηγούμενη δημοσίευσή μου, αλλά μόνο ως προς την πρώτη παράγραφο.

Συγκεκριμένα:
Σύναψη:Σας πληροφορούμε ότι το ΣΑΒΒΑΤΟ 30.11.2013 καθ' υπόδειξη της Αστυνομίας και για την ασφάλεια του επιβατικού κοινού οι σταθμοί ΣΥΝΤΑΓΜΑ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ και ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ θα παραμείνουν κλειστοί από ώρα 15:00 μέχρι νεωτέρας.

Παρακαλούμε όπως για την εξυπηρέτησή σας χρησιμοποιείτε τους παρακείμενους σταθμούς.

Για το πως από τη γραμμή 3 θα μπορεί να μετεπιβιβαστεί κάποιος στην 1 και στη 2, ούτε λόγος! Ουδεμία ανακοίνωση για προσωρινή λεωφορειακή γραμμή!

Εν ολίγοις, φάε στη μάπα επιβάτη και αναμονή για Β18/Γ18, 049, 838/914, 815 ή 21 στον Κεραμεικό για να πας Ομόνοια, ΑΝ δεν έχει διακοπεί η κυκλοφορία από Πλ. Κουμουνδούρου και μετά. Διαφορετικά, περπάτημα από Γκάζι έως Θησείο, για βελτίωση της φυσικής σου κατάστασης...

Θα γελάσει ο κάθε πικραμένος!
Απάντηση
#45
(30-11-2013, 02:33 AM)marios.ilioupoli Έγραψε: Με βάση και την πενιχρή ανακοίνωση στον επίσημο ιστότοπο της ΣΤΑΣΥ, η οποία ανέβηκε μάλιστα πριν μόλις μισή ώρα (και δεν είναι λάθος η ώρα, γιατί από το απόγευμα έχω τσεκάρει πολλές φορές το site), επιβεβαιώνεται η προηγούμενη δημοσίευσή μου, αλλά μόνο ως προς την πρώτη παράγραφο.

Συγκεκριμένα:

Για το πως από τη γραμμή 3 θα μπορεί να μετεπιβιβαστεί κάποιος στην 1 και στη 2, ούτε λόγος! Ουδεμία ανακοίνωση για προσωρινή λεωφορειακή γραμμή!

Εν ολίγοις, φάε στη μάπα επιβάτη και αναμονή για Β18/Γ18, 049, 838/914, 815 ή 21 στον Κεραμεικό για να πας Ομόνοια, ΑΝ δεν έχει διακοπεί η κυκλοφορία από Πλ. Κουμουνδούρου και μετά. Διαφορετικά, περπάτημα από Γκάζι έως Θησείο, για βελτίωση της φυσικής σου κατάστασης...

Θα γελάσει ο κάθε πικραμένος!

Η λύση είναι μία και παλιά!!! 450/550 νυν 10/550 από Μέγαρο Μουσικής προς Φιξ!!

Ξέχασα και τo πολυαγαπημένo μου Β5 "Αμπελόκηποι - Βικτώρια - Στ. Λαρίσης"
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#46
Η σύνδεση των γραμμών 2 και 3 γίνεται με ειδική λεωφορειακή γραμμή από Μεταξουργείο έως Κεραμεικό.
Απάντηση
#47
Ανοιχτός πλέον ο σταθμός "Σύνταγμα" του Μετρό. Από τις 20:00 (ίσως και νωρίτερα) αποκαταστάθηκε η λειτουργία των σταθμών "Μοναστηράκι" και "Πανεπιστήμιο".
Απάντηση
#48
Λόγω πτώσεων δέντρων, έχει διακοπεί η λειτουργία των γραμμών τρόλεϊ 3, 6, 13, 17, 19 και 20.

Περισσότερα: http://www.osy.gr/ethelsite/pages/weatherBus.php
Απάντηση
#49
Λειτουργία Σταθμών ΜΕΤΡΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ στις 6.12.2013

Σας πληροφορούμε ότι την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6.12.2013 καθ' υπόδειξη της Αστυνομίας και για την ασφάλεια του επιβατικού κοινού οι σταθμοί ΣΥΝΤΑΓΜΑ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ και ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ θα παραμείνουν κλειστοί από ώρα 10:00 μέχρι νεωτέρας.

Παρακαλούμε όπως για την εξυπηρέτησή σας χρησιμοποιείτε τους παρακείμενους σταθμούς.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#50
(05-12-2013, 09:46 PM)nikos1991 Έγραψε: Λειτουργία Σταθμών ΜΕΤΡΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ στις 6.12.2013

Σας πληροφορούμε ότι την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6.12.2013 καθ' υπόδειξη της Αστυνομίας και για την ασφάλεια του επιβατικού κοινού οι σταθμοί ΣΥΝΤΑΓΜΑ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ και ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ θα παραμείνουν κλειστοί από ώρα 10:00 μέχρι νεωτέρας.

Παρακαλούμε όπως για την εξυπηρέτησή σας χρησιμοποιείτε τους παρακείμενους σταθμούς.

Η πρωινή συγκέντρωση έχει προγραμματιστεί για τις 11:00 στα Προπύλαια, ενώ μία δεύτερη έχει οριστεί για τις 18:00, στο ίδιο μέρος. Συνεπώς, πιθανόν οι σταθμοί να ανοίξουν για λίγο το μεσημέρι και να ξανακλείσουν στις 17:00.

Παράλληλα, λόγω των συγκεντρώσεων, αναμένονται και προσωρινές τροποποιήσεις σε όσες λεωφορειακές γραμμές διέρχονται από το κέντρο της Αθήνας.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)