Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 4.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προμετωπίδες λεωφορείων ΟΣΥ
Χτες το βράδυ κοντά στο μετρό του Πειραιά εμφανίστηκε λεωφορείο με προμετωπίδα Γ18 Ομόνοια-Περαμα . Έψαξα την τηλεματική και δεν υπήρχε καμία ενημέρωση.
Αντίστοιχα σημερα στην στάση του νοσοκομείου Ευαγγελισμός εμφανίστηκε λεωφορείο της γραμμής 230 με την πίσω προμετωπίδα να λέει 402
Απάντηση
Πέτυχα σήμερα ιδιόκτητο Solaris των ΟΣΥ με προμετωπίδα 160 "Τερψιθέα - Άλιμος"!
Απάντηση
Citelis 421 στην Νέα Φιλαδέλφεια με προμετωπίδα " 421 ΤΟΠΙΚΟ ΕΩΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙ"
Απάντηση
Ένα βράδυ την προηγούμενη βδομάδα, το Volvo 6063 στη Δάφνη στη θέση του 141 είχε πρωμετωπιδα 123. Μπροστά φαινόταν μόνο "Σαρωνίδα-Ανάβυσσος-Παλαιά" χωρίς Φώκαια
Ήμουν εκεί για λίγα λεπτά και δε το άλλαξε. Ήταν το όχημα που στη συνέχεια έκανε το 23.50 του 141 πάντως
Απάντηση
Η GN 550 κάνει τα νυχτερινά δρομολόγια του 608 ως 222 ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ. Λογικό εν μέρει καθώς ήταν η ονομασία πριν την συνένωση με το 608, αλλά δεν ήξερα ότι την χρησιμοποιούν
Απάντηση
(05-03-2023, 01:18 AM)Man Lion\s city Έγραψε: Η GN 550 κάνει τα νυχτερινά δρομολόγια του 608 ως 222 ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ. Λογικό εν μέρει καθώς ήταν η ονομασία πριν την συνένωση με το 608, αλλά δεν ήξερα ότι την χρησιμοποιούν
Δεν ξέρει τον κωδικό για το "608 Αθήνα - Νεκρ.Ζωγραφου Τοπικό Μέχρι Κέντρο" βασικά.. 
Ωστόσο, θα μπορούσε να βάλει για αριθμό το 608 τουλάχιστον, αφού οι GN έχουν χωριστή επιλογή για αριθμό και χωριστή για προορισμό.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Μόλις είδα (19.15) ένα Volvo με πρωμετωπιδα 221 στη Λεωφόρου Καλαμάκιου στη διασταύρωση πριν βγει Ποσειδώνος
Απάντηση
Solaris Urbino 18 με πρωμετωπιδα Α8 στη παντειο (προς Ποσειδώνος)
Απάντηση
Πέτυχα πριν λίγο leasing 12μετρο MAN με προμετωπίδα Χ6 "Στ. Συγγρού Φιξ - Νέα Σμύρνη" στην Πειραιώς, κοντά στην Λαχαναγορά. Αναχωρούσε από ΚΤΕΟ της περιοχής.
Απάντηση
Solaris Urbino 18 #46176 με προμετωπίδα Α8 σήμερα στον πειραιά!
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 Επισκέπτης (ες)