Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Τιμολογιακή πολιτική ΟΑΣΑ
#9
Καταρχιν θα βρω πολλους εναντια μου αλλα τεσπα αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη. Βεβαια δεν σημαινει αυτο οτι διαφωνω με ολα τα παραπανω. Τα συνορα πρωτευουσας εχουν αλλαξει και ειναι μεχρι Κορωπι σε ολους τους συγχρονους χαρτες.

Δευτερον πρεπει να σταματησει το παραμυθι οτι ειναι πιο πλουσιοι οσοι ειναι στα Μεσογεια και πρεπει να πληρωνω περισσοτερα. Βασικα κανενας δεν ειναι πλεον αλλα οχι να θεωρουμε και φτωχολογια τη Κηφισια, το Γαλατσι, το Ζωγραφου κλπ μην τρελαθουμε κιολας ωστε να πληρωνουν λιγοτερο εισητηριο απο τα Μεσογεια επειδη εχουν φυγει οι κατοικοι απο τον κυριο αστικο ιστο της πρωτευουσας.

Τριτον τα Μεσογεια ειναι οι μονοι που πρεπει ουτως ή αλλως να παιρνουν μετρο για να κατεβουν κεντρο αρα πληρωνουν 1,40 (μην ακουσω περι Α5 και Β5 επειδη ακομα και αυτα να παρει καποιος πρεπει να δωσει 1,40). Σε ολα τα αλλα προαστεια κατεβουν απευθειας κορμοι απο καθε γειτονια. Αν ειναι να καταργηθουν και αυτοι εννοωντας κατι Α13 Α16/Β16 Β18/Γ18 κλπ. Μπορει να εχουν ισως περισσοτερο κοσμο αυτες οι περιοχες αλλα αν θελουμε να γινουν ολα τα παραπανω τοτε να μην λεμε να ψωφισει η κατσικα του γειτονα αλλα να βλεπουμε ολα απο την ιδια πλευρα.

Τεταρτον τα Μεσογεια εχουν και ενα αμαξοστασιο οποτε δεν προκαλουν εξοδα σε νεκρα οχηματοχιλιομετρα σε σχεση με τα Δυτικα προαστια πχ Χ63. Οποτε δεν προκαλουν εξοδα στον ΟΣΥ. Θα μου πειτε περι νταλικων σε 304, 305 κλπ εε ας στειλουν καμια φορα GN στην Ανθουσα. Επισης αν κλεισει το Ελληνικο η Ανθουσα θα στελνει οχηματα στα νοτια προαστια αρα και αλλα νεκρα οχηματοχιλιομετρα. Επισης δεν μπορουμε να λεμε για 4 χλμ παραπανω οτι η Λουτσα να πληρωνει παραπανω ενω οχι η Ελευσινα. Επισης μην ξεχναμε οτι πολλες εταιρειες φευγουν απο τα Δυτικα και ερχονται ανατολικα (βιομηχανικη ζωνη Παιανιας).

Αυτη ειναι η αποψη μου. Οι εποχες δεν ειναι για να αυξανουμε και αλλο τα εξοδα μας. Ισως δεν συμφωνειτε αλλα ηθελα να πω την αποψη μου. Συγγνωμη για το σεντονι, για το offtopic και για τυχον λαθη γιατι γραφω απο κινητο. Ευχαριστω.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Προτάσεις Αναδιάταξης / Βελτιστοποίησης Λεωφορειακών Γραμμών - Κορμοί / Express - από GeorgIrisbus - 04-10-2013, 04:23 PM
Νέο μειωμένο εισιτήριο - από Aggele - 01-06-2020, 12:46 PM
Ζώνες χρέωσης - από oasagr123 - 09-04-2022, 03:33 PM
RE: Ζώνες χρέωσης - από NightLine - 10-04-2022, 11:43 AM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Συγκοινωνίες Αθηνών (ΣΑ) - Νέα τιμολογιακή πολιτική marios.ilioupoli 15 22.562 28-01-2016, 01:14 AM
Τελευταία Δημοσίευση: nikos1991

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)