Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[NewsBomb] Δώδεκα χρόνια από το σεισμό της 7ης Σεπτεμβρίου
#2
Το θυμάμαι σαν να ήταν χθες... Δυστυχώς ήμασταν κι εμείς στις οικογένειες που (ευτυχώς) για λίγο έμειναν άστεγες... Θυμάμαι προσωπικά που φοβόμουν να μπω στο σπίτι μου για ένα χρόνο όταν είχε ζημιές και ας είχαν κωπάσει οι σεισμοί. Επίσης θυμάμαι που η αδερφή μου έψαχνε να με βρει και εγώ προσπαθούσα να πάω προς την κουζίνα σχεδόν περπατώντας από την ένταση της δόνησης (ήμουν 8 χρονών τότε). Θυμάμαι που ζούσαμε σε αντίσκηνο που μας είχε δώσει ο Δήμος Αχαρνών όπως αυτά στις φωτογραφίες (παρεμπιπτόντως είναι το ίδιο γήπεδο), όπως και θυμάμαι που από το σπίτι μου είχα θέα την Ρικομέξ και θυμάμαι τον Φουρλή στον Άγιο Στέφανο όταν πήγαινα στο χωριό μου.... Ελπίζω να μην ζήσει ποτέ κανείς αυτές τις στιγμές που έζησα τότε στο μυαλό μου, και αν και είμαι είκοσι χρονών πλεόν ακόμα φοβάμαι μην γίνει κάτι τέτοιο... Ελπίζω οι άνθρωποι της Ρικομέξ να δικαιωθούν και οι σεισμόπληκτοι που υπάρχουν ακόμα και σήμερα να βρουν ένα φυσιολογικό σπίτι να μείνουν.

Υ.Γ. Συγγνώμη που σας κούρασα, απλά είμαι σίγουρος πως κάποιος θα ήθελε να ακούσει έστω και κάποιες εμπειρίες από τότε.
Βάλτε Solaris Urbino 8.6 σε 537,712,728,729 και αυξήστε τα δρομολόγια του Γ9, του Α10 και του Β10!! Τροποποιήστε τα τοπικά του Μενιδίου και βάλτε την αφετηρία στο ΣΚΑ!! Δημιουργήστε μία νέα γραμμή να καλύπτει Κύπρου & Ιωνίας!!
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: [NewsBomb] Δώδεκα χρόνια από το σεισμό της 7ης Σεπτεμβρίου - από nikost - 08-09-2011, 12:42 AM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  [Newsbomb] Καμία ανησυχία των επιστημόνων για τον σεισμό Konstantinos MercedesBenz 0 1.722 02-04-2011, 10:38 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Konstantinos MercedesBenz

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)