Αξιολόγηση Θέματος:
  • 6 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Τα πρωτα χρονια ανανεωσης του στολου της ΣΕΠ-ΕΑΣ απο τα λεωφορεια των 80's στα 90's
#44
Big Grin 
Πω πω τι μου θύμισες τώρα... κι εγώ τα Vanhool πρωτοείδα από καινούρια! Δεν ξέρω, είχαν έρθει όντως πρώτα ή εγώ λόγω δυτικής Αττικής δεν έτυχε να δω κάποιο άλλο; Βέβαια όταν πρωτοήρθαν Α16 και Γ16 δεν υπήρχαν, ήταν ακόμα 880 και 860 με αφετηρία Πανεπιστημίου παρακαλώ! Το Β16 νομίζω δεν υπήρχε καν ως διαδρομή. Βέβαια το 95 με τους κορμούς τα ανέλαβαν και τα τρία. Θυμάμαι χαρακτηριστικά την πρώτη φορά που τα είδα στην Ιερά Οδό... (τότε πήγαινα σχολείο στο Χαϊδάρι) Ούτε διαστημόπλοιο να 'χα δει! Big Grin Βέβαια όταν μπήκα μέσα ψιλοαπογοητεύτηκα με κείνο το ανεξήγητο κουτί που 'τανε μες στη μέση κι έπιανε όλο το χώρο! Big Grin Μετά βέβαια έμαθα το "κουτί" ήταν η μηχανή κι ότι λόγω χαμηλού δαπέδου δεν μπορούσε να μπει αλλού. Αλλά δεν καταλαβαίνω πως τα υπόλοιπα χαμηλοδάπεδα βρήκαν τρόπους να χωρέσουν τη μηχανή χωρίς όλο αυτό το χάσιμο χώρου, ενώ τα Vanhool όχι. Όπως και να 'χει αγαπημένα...
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Τα πρωτα χρονια ανανεωσης του στολου της ΣΕΠ-ΕΑΣ απο τα λεωφορεια των 80's στα 90's - από pvuccino - 28-12-2012, 12:21 AM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)