Αξιολόγηση Θέματος:
  • 43 Ψήφοι - 3.3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΟΣΕΘ: Νέες γραμμές / τροποποιήσεις / καταργήσεις γραμμών
(03-12-2020, 11:09 PM)irisbus57 Έγραψε:  
Άποψη μου πάντα, αλλά σίγουρα παίζει ρόλο και το ποσό κόσμο εξυπηρετεί οι γραμμή και το τι επιλογές είναι διαθέσιμες για μετεπιβίβαση. Με την ίδια λογική ας πάει το 83 στη Σταυρούπολη για να υπάρχει το κόνσεπτ αυτό, γιατί και στον Λαγκάδα «ειδική μεταχείριση» έκανε ο ΟΑΣΘ. Η γραμμή 84 εξυπηρετεί παρά πολύ μεγάλο αριθμό επιβατών που η γραμμή 27 δεν μπορεί να υποστηρίξει, καθώς η γραμμή αυτή εξυπηρετεί και μια από τις μεγαλύτερες περιοχές της Θεσσαλονίκης. Αντίθετα, οι επιβάτες από τις γραμμές 81, 82, 89 και αντίστοιχα οι επιβάτες των 67, 69, 72, 76, 87, 88 μπορούν να διοχετεύουν σε διάφορες γραμμές με μεγάλη συχνότητα. Επίσης θα συμφωνήσω απόλυτα με τον K.S. στο θέμα των χρόνων, από τη στιγμή που η γραμμή 84 δεν κάνει ένα 2ωρο δρομολόγιο από την αφετηρία μέχρι το νέο τέρμα και δεν διανύει κάποια τρομερή απόσταση (τα 69, 72, 82, 85, 86, 87, 88 θα έκαναν ας πούμε γύρω στα 90 λεπτά - μίνιμουμ - και δεκάδες χιλιόμετρα ανα δρομολόγιο) δεν υπάρχει λόγος να μην ευνοηθούν οι κάτοικοι αυτών των περιοχών και να απολαύσουν επιτέλους ποιοτική μετακίνηση. Άλλωστε, το τοπίο των συγκοινωνιών θα αλλάξει πολύ σύντομα και πιστεύω ότι θα είναι μεγάλες αλλαγές.
Επιπλέον, σύμφωνα με ενημέρωση που έχω θα μειωθούν τα δρομολόγια από 36 που είναι τώρα τις καθημερινές νομίζω σε 30 αν δεν κάνω λάθος, το οποίο συνεπάγεται ότι η γραμμή θα δρομολογείται πάλι με 3 οχήματα και τα χιλιόμετρα των νέων δρομολογίων θα ισούνται με τα χιλιόμετρα των παλαιών 36. Αντίστοιχα και για το ΣΚ.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: ΟΣΕΘ: Νέες γραμμές / τροποποιήσεις / καταργήσεις γραμμών - από K.S. - 04-12-2020, 02:19 AM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Προτάσεις αναδιάταξης / βελτιστοποίησης λεωφορειακών γραμμών του ΟΣΕΘ N1Ellinikou 208 143.921 23-10-2020, 05:14 PM
Τελευταία Δημοσίευση: galatas_giorgos

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 10 Επισκέπτης (ες)