Αξιολόγηση Θέματος:
  • 9 Ψήφοι - 3.33 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γραμμές ΕΑΣ με παραλλαγή διαδρομής (Α, Β, Γ...)
#27
(30-09-2019, 06:03 AM)pvuccino Έγραψε: hellenicbus πότε περίπου ίσχυαν αυτά που λες; Γιατί ο χάρτης του '79 τις έχει μεν περίπου έτσι τις διαδρομές, αλλά με κάποιες μικροδιαφορές. Επίσης αυτά που λες τα θυμάσαι εσύ προδωπικά ή τα βρήκες σε κάποια παλιά δημοσίευση/στο είπε κάποιος παλιότερος κτλ; Δεν σε κατακρίνω, απλά προσπαθώ να διευρύνω τις γνώσεις μου!

Εγω θυμάμαι από τους κορμούς και μετά (για τις γραμμές 104/54 και 215/6 αναφέρομαι). Δεν έχω βρει κάτι σχετικό πέρα απ' το χάρτη του '79 που ίσχυσε απ΄το '81. Είχα ρωτήσει γι αυτές τις γραμμές και μου είχαν πει ότι πήγαιναν κυκλικά μέχρι τερψιθέα. Άρα αυτές οι διαδρομές πρέπει να ίσχυσαν για αρκετά χρόνια. Και για τις 215/6 το ίδιο, ακόμα και τώρα όσες γραμμές υπήρχαν/ υπάρχουν στην περιοχή η διαφορά τους είναι συνήθως η άνοδος/ κάθοδος σε αυτούς τους δρόμους. Για τα υπόλοιπα που είπα, το 233 αν και το πρόλαβα δεν το θυμάμαι καθόλου (δεν είμαι κάτοικος Δάφνης) αλλά ξέρω ότι απ' αυτούς τους δρόμους (εκτός της Εθν. Μακαρίου) περνούσε παλιά λεωφορείο. Φυσικά όποιος ξέρει κάτι παραπάνω διορθώνει, ειδικά αν όσα έχει βρει είναι από έγκυρες πηγές. (εξαλλου οι λεωφ. γραμμές αλλάζουν συχνά διαδρομή μέσα στα χρόνια).
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Γραμμές ΕΑΣ με παραλλαγή διαδρομής (Α, Β, Γ...) - από hellenicbus - 30-09-2019, 12:28 PM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)