Αξιολόγηση Θέματος:
  • 34 Ψήφοι - 4 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz Citaro
#21
(21-12-2010, 09:04 PM)O530lover Έγραψε: Ότι έχει σε λεωφορείο πάνω ελληνικό σήμα απλά δεν το εμπιστευόμαστε!

Γιατι το λες αυτο? τα Αθηναικα λεωφορεια by ΕΛΒΟ το βγαζουν το ψωμι τους.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#22
Δεν είναι το ελληνικό σήμα, είναι η συντήρηση η ανύπαρκτη που τα κάνει άχρηστα
Απάντηση
#23
(22-12-2010, 06:50 PM)kostas260 Έγραψε: Δεν είναι το ελληνικό σήμα, είναι η συντήρηση η ανύπαρκτη που τα κάνει άχρηστα

Ετσι ειναι.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#24
Απο το 1990 και μετα.. Το ελληνικο σημα ειναι. Οταν θα μαθουν να φτιαχνουν λεωφορεια οπως πρεπει (δεν εχω δει ακομα σωστη κατασκευη απο την ΕΛΒΟ) τοτε τα ξαναλεμε.
Απάντηση
#25
Αυτό λέω κι εγώ...για πριν από το 1990 δεν ξέρω, αλλά αυτά που βλέπω τώρα στους δρόμους μας είναι παρ' το ένα και χτύπα το άλλο...Ή μήπως τυχαία σταμάτησε ο ΟΑΣΑ να παίρνει από την ΕΛΒΟ εδώ και δέκα χρόνια; (αν κρίνω από τον τρόπο που παραγγέλνει...μάλλον τυχαίαAngel)
Γίνεται να αγοράσει ο ΟΑΣΘ 100 Citaro και 100 Volvo 7700 ή ζητάω πολλά;
Απάντηση
#26
Σήμερα στο 771 δεν είχε το κλασσικό σύστημα αναγγελίας στάσεων όπως όλα τα λεωφορεία του ΟΑΣΘ αλλά είχε δυο μεγάλες οθόνες αυτό θα γίνει σε όλα τα λεωφορεία του ΟΑΣΘ;
Απάντηση
#27
Καθε μερα ειναι ετσι το 771, οχι μονο σημερα. Πιλοτος ειναι, δοκιμαστικο. Δεν αποκλειεται παντως να μπει αναλογο συστημα και σε αλλα λεωφορεια, αν δεν εχει τοποθετηθει ηδη...
Απάντηση
#28
το ειδα στο 771 και 772 αλλα οι οθονες δεν δουλευαν και κατι ακουσα οτι θα βαλουν GPS για τον οδηγο,αν ξερει καποιος ας μας πει,και κατι ακομα αν ξερει κανεις αν υπαρχουν πουθενα ακομα τα παλια μαμουθ του οασθ δεκαετιας 80,τα β10M
Απάντηση
#29
Όντως δεν λειτουργούνε αλλά αυτό θα γίνει σε όλα τα λεωφορεία ή μόνο στα citaro ή στα λεωφορεία που ανήκουν στο αμαξοστάσιο Φοίνικα; αν κάποιος ξέρει ας μας πει
Απάντηση
#30
Υπαρχει περιπτωση ο οασθ να παρει citaro 12μετρα??
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)