Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 4.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προμετωπίδες λεωφορείων ΟΣΥ
Δηλαδή η φωτογραφία τραβήχτηκε σε κάποια άσχετη αφετηρία χωρίς να είναι δρομολογημένο στην συγκεκριμένη γραμμή το Irisbus;
Απάντηση
(23-07-2024, 07:47 PM)Giannis Έγραψε: Δηλαδή η φωτογραφία τραβήχτηκε σε κάποια άσχετη αφετηρία χωρίς να είναι δρομολογημένο στην συγκεκριμένη γραμμή το Irisbus;
Είναι μεγάλη μόδα στην νεανική κοινότητα των λεωφορείων (15-18 ετών). Τα ανεβάζουν στα λεωφορείοπροφίλ τους στο ίνστα

(Η συγκεκριμένη τραβήχτηκε στην αφετηρία του 203 προ ολίγων ημερών)
Απάντηση
Τουλάχιστον οι περισσότερες φωτογραφίες στο συγκεκριμένο προφίλ είναι από κανονικές δρομολογήσεις και όχι όπως στο facebook παλιά που έβαζαν στην προμετωπίδα κάποιου λεωφοφρείου ότι άκυρο υπήρχε και μετά τα ανέβαζαν για να κάνουν εντύπωση.
Απάντηση
Νταλίκα Solaris του Α2 μετά το φιξ έβαλε προμετωπίδα Α3 μέχρι ακαδημία, με αποτέλεσμα να φτάσει μαζί με το Iris του Α3
Απάντηση
Το Citaro #6124 εθεάθη στο Μεταξουργείο με προμετωπίδα ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ χωρίς να λέει κάτι άλλο.

Πριν καμιά βδομάδα μία GN (νομίζω η #416 ήταν) στο Β10 γράφοντας μόνο τον αριθμό Β10 και τίποτα άλλο.
Απάντηση
Νομίζω ότι έτσι γίνεται στις GN και στις Volvo.

Μπορείς πχ να βάλεις Α7 και δίπλα να λέει ΑΚΑΔΗΜΙΑ-ΒΟΥΛΑ (προμετωπίδα Α2). Το συνάντησα πρόσφατα οταν είδα την Volvo #190 με βλάβη και η προμετωπίδα έλεγε " 190 ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ"
856 / 703  Cool
Απάντηση
(01-08-2024, 09:22 AM)Giannis93 Έγραψε: Νομίζω ότι έτσι γίνεται στις GN και στις Volvo.

Μπορείς πχ να βάλεις Α7 και δίπλα να λέει ΑΚΑΔΗΜΙΑ-ΒΟΥΛΑ (προμετωπίδα Α2). Το συνάντησα πρόσφατα οταν είδα την Volvo #190 με βλάβη και η προμετωπίδα έλεγε " 190 ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ"
Ακριβώς. Κάθε μέρα που έρχεται GN στη Ρήγα Φεραίου πρώτα λέει Α2 Ακαδημία μπλα μπλα μετά Α2 υπηρεσιακό και μετά φεύγει το Α2 και μένει υπηρεσιακό 

(Και στις βολβο το έχω πετύχει με την 166 στο Β9)
Απάντηση
(01-08-2024, 09:22 AM)Giannis93 Έγραψε: Νομίζω ότι έτσι γίνεται στις GN και στις Volvo.

Μπορείς πχ να βάλεις Α7 και δίπλα να λέει ΑΚΑΔΗΜΙΑ-ΒΟΥΛΑ (προμετωπίδα Α2). Το συνάντησα πρόσφατα οταν είδα την Volvo #190 με βλάβη και η προμετωπίδα έλεγε " 190 ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ"
Ναι το ξέρω και ισχύει απόλυτα αυτό αλλά δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί GN ή Volvo να κάνει δρομολόγιο σε κανονική γραμμή χωρίς να έχει βάλει σωστά όλη την προμετωπίδα. Μόνο σε κάτι άκυρα τύπου Χ5 το χα δει αυτό.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)