Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Στόλος λεωφορείων ΚΤΕΛ
#71
(26-05-2021, 08:50 AM)MrVanHool Έγραψε: Το ΧΕΗ-8211 και ΧΕΗ-8213, επειδή είναι Ü πήγαν στην Κόρινθο να αντικαταστήσουν τα Scania που αποσύρθηκαν και στην θέση τους παραγγέλθηκαν 2 τρίπορτα που χρειάζονται για τα Τ.ΖΗΡ. 
Το μόνο Ü που μένει για την ώρα είναι το ΧΕΗ-8214 και δουλεύει μόνο 805-855...
Ευχαριστώ για την διευκρίνιση
Απάντηση
#72
Την Δευτέρα ξεκινάει η τοποθέτηση οθονών ενημέρωσης επιβατών, ηχητική αναγγελία στάσεων και οθονών ενημέρωσης οδηγών από τα οχήματα του ΚΤΕΛ Κορινθίας του ΑΜ ΘΡΙ.
Απάντηση
#73
(17-12-2021, 03:54 PM)MrVanHool Έγραψε: Την Δευτέρα ξεκινάει η τοποθέτηση οθονών ενημέρωσης επιβατών, ηχητική αναγγελία στάσεων και οθονών ενημέρωσης οδηγών από τα οχήματα του ΚΤΕΛ Κορινθίας του ΑΜ ΘΡΙ.
Πολύ σημαντικό για τους επιβάτες, θα βοηθήσει και μπράβο στα ΚΤΕΛ που προσπαθούν να βρουν λύση στο θέμα με την τηλεματική! Για να φαίνονται στην εφαρμογή, γίνονται βήματα? Απλά για ενημέρωση, χωρίς διάθεση γκρίνιας
Απάντηση
#74
(17-12-2021, 03:57 PM)Man Lion\s city Έγραψε: Πολύ σημαντικό για τους επιβάτες, θα βοηθήσει και μπράβο στα ΚΤΕΛ που προσπαθούν να βρουν λύση στο θέμα με την τηλεματική! Για να φαίνονται στην εφαρμογή, γίνονται βήματα? Απλά για ενημέρωση, χωρίς διάθεση γκρίνιας
Εδώ και αρκετές μέρες, η διοίκηση του Οργανισμού είναι κενή. Μόλις διοριστεί ο νέος διευθύνων σύμβουλος, θα είναι το πρώτο θέμα που θα τεθεί προς επίλυση από την πλευρά μας,  εκτός κι αν δεν θέλουν να λυθεί..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#75
Παρατήρησα σημερα στην Παραλια Ελευσίνας τα οχηματα του ΚΤΕΛ Κορινθίας. Παρα το οτι δρομολογούνται σε"δυσκολες" περιοχες, εχω να πώ ότι ήταν απαστράπτοντα, καλοβαμμένα και εννοείται, δούλευαν σε όλα οι φωτεινές επιγραφές/προμετωπίδες. Καμία σχέση με την εικόνα εγκατάλειψης που δείχνουν τα οχήματα του ΚΤΕΛ Αττικής στα Μεσόγεια. Εναμιση χρόνο, οι νταλίκες στα 304/5 με μπακαλόχαρτα. Τίγκα στο γκραφιτι απο μέσα (νταλίκα Σολαρις στο 305 που πετυχα προσφάτως) με ξεφτισμενα τα σελοφαν εξωτερικου χρωματισμού. Για να τα λεμε σωστα ...
Απάντηση
#76
Ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση οθονών τηλεματικής στα οχήματα του ΚΤΕΛ Κορινθίας, αύριο τελειώνουν και του ΚΤΕΛ Θηβών και ξεκινάνε από Παρασκευή τα οχήματα του ΚΤΕΛ Ευβοίας.

Μέσα στην επόμενη εβδομάδα, μόλις ολοκληρώσει κάποιες εργασίες ο ανάδοχος εγκατάστασης, θα λειτουργούν κανονικά. (για την ώρα δεν έχει συνδεθεί με το πλάνο γραμμής του σταθμάρχη ώστε να αλλάζει η επιλεγμένη γραμμή και η ένταση ήταν προσαρμοσμένη για τα κατεστραμμένα ηχεία των οχημάτων της ΟΣΥ - λογικά στα Ν1 αναφέρονταν - με αποτέλεσμα στα οχήματα των ΚΤΕΛ πραγματικά να ακούγεται πολύ δυνατά)

Επίσης, δεν έχει αναφερθεί πως το τελευταίο όχημα του ΚΤΕΛ Αττικής ήρθε τέλη Νοεμβρίου, φέτος. Το Citaro ΧΕΗ-8395 που δρομολογειται στο 123.
Απάντηση
#77
(12-01-2022, 05:08 PM)MrVanHool Έγραψε: Ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση οθονών τηλεματικής στα οχήματα του ΚΤΕΛ Κορινθίας, αύριο τελειώνουν και του ΚΤΕΛ Θηβών και ξεκινάνε από Παρασκευή τα οχήματα του ΚΤΕΛ Ευβοίας.

Μέσα στην επόμενη εβδομάδα, μόλις ολοκληρώσει κάποιες  εργασίες ο ανάδοχος εγκατάστασης, θα λειτουργούν κανονικά. (για την ώρα δεν έχει συνδεθεί με το πλάνο γραμμής του σταθμάρχη ώστε να αλλάζει η επιλεγμένη γραμμή και η ένταση ήταν προσαρμοσμένη για τα κατεστραμμένα ηχεία των οχημάτων της ΟΣΥ - λογικά στα Ν1 αναφέρονταν - με αποτέλεσμα στα οχήματα των ΚΤΕΛ πραγματικά να ακούγεται πολύ δυνατά)

Επίσης, δεν έχει αναφερθεί πως το τελευταίο όχημα του ΚΤΕΛ Αττικής ήρθε τέλη Νοεμβρίου, φέτος. Το Citaro ΧΕΗ-8395 που δρομολογειται στο 123.
Το παρατήρησα και εγώ ότι σε όλα τα Κορινθίας είχε οθόνες!

Όταν λες από εβδομάδα θα τεθούν σε λειτουργεία εννοείς ότι θα υπάρχει αναγγελία μέσα στο όχημα, θα δείχνει τον χάρτη στην οθόνη, τον καιρό κλπ. ή ότι θα εμφανίζονται και σε έξυπνες στάσεις / εφαρμογή ΟΑΣΑ;
Απάντηση
#78
(12-01-2022, 05:08 PM)MrVanHool Έγραψε: Επίσης, δεν έχει αναφερθεί πως το τελευταίο όχημα του ΚΤΕΛ Αττικής ήρθε τέλη Νοεμβρίου, φέτος. Το Citaro ΧΕΗ-8395 που δρομολογειται στο 123.
Το ΧΕΗ-8395 έχει πάρει από τις 18/12/2020 Δημήτρη... Πού το είχανε πριν;
Απάντηση
#79
(13-01-2022, 12:42 AM)garvanitis Έγραψε: Το ΧΕΗ-8395 έχει πάρει από τις 18/12/2020 Δημήτρη... Πού το είχανε πριν;
Το ΧΕΗ-8395 δεν είχε παραδοθεί στο ΚΤΕΛ Αττικής, υπήρχε μια καθυστέρηση. 
Εδώ βλέπω ότι έφυγε από τον Παπαδάκη στις 25/11/21 και από 26/11/21 μέχρι και σήμερα (πλην της 26/12) δρομολογειται καθημερινά στο 123.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#80
(12-01-2022, 08:39 PM)panos._.photography Έγραψε: Το παρατήρησα και εγώ ότι σε όλα τα Κορινθίας είχε οθόνες!

Όταν λες από εβδομάδα θα τεθούν σε λειτουργεία εννοείς ότι θα υπάρχει αναγγελία μέσα στο όχημα, θα δείχνει τον χάρτη στην οθόνη, τον καιρό κλπ. ή ότι θα εμφανίζονται και σε έξυπνες στάσεις / εφαρμογή ΟΑΣΑ;
Θα υπάρχει η αναγγελία εντός του οχήματος και η ενημέρωση του οδηγού για τα δρομολόγια από τον Σταθμάρχη.

Για την εμφάνιση των οχημάτων στην εφαρμογή, απαιτείται απόφαση των ιδίων που αποφάσισαν τον διαχωρισμό της βάσης δεδομένων σε τηλεματική ΟΣΥ και τηλεματική ΚΤΕΛ, αντί της ενιαίας που λογικά διατηρήθηκε στον ΟΑΣΘ. Είναι καθαρά θέμα του Υπουργείου και του ΟΑΣΑ. Και όσο πιέζουν τα ΚΤΕΛ (που φαίνονται παντού ως οι κακοί-αδιάφοροι εκτελεστές του συγκοινωνιακού έργου), θεμιτό είναι να πιέσει και το επιβατικό κοινό για την επίλυση του προβλήματος.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Στόλος λεωφορείων ΟΣΥ Cmaniac 763 909.811 02-03-2024, 05:26 PM
Τελευταία Δημοσίευση: MitsosDaBest

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)