Αξιολόγηση Θέματος:
  • 6 Ψήφοι - 2.17 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Irisbus Agora CNG
#11
(28-06-2014, 05:21 PM)ecoj Έγραψε: Η #929 ήταν έτσι.

Πιθανόν (ήμουν σε αμάξι και είδα μόνο την πινακίδα (9929) αν και δε θυμάμαι 2 στην πινακίδα. Τέλος πάντων ήταν δρομολογημένο σε γραμμή ΒΠ.
Απάντηση
#12
Να διορθώσουμε μια εσφαλμένη εντύπωση που κρατάει από το παλιό φόρουμ ακόμα και δεν νομίζω να έχει αναφερθεί, τα Agora CNG δεν είναι 123 όπως είχαμε υποθέσει κρίνοντας από τις πινακίδες τους αλλά 121 ακριβώς όσα παραγγέλθηκαν. (ΥΝΕ-9873-9993, ΥΝΕ-9871-2 δεν υπάρχουν)
Απάντηση
#13
Έχω την εντύπωση πως αυτά με νούμερο #932 και #957, έχουν μπροστά προφυλακτήρα από Renault. Πιθανότατα μετά από ατύχημα. Δεν θυμάμαι αν υπάρχουν κι άλλα.
Απάντηση
#14
(08-06-2021, 03:19 PM)MitsosDaBest Έγραψε: Έχω την εντύπωση πως αυτά με νούμερο #932 και #957, έχουν μπροστά προφυλακτήρα από Renault. Πιθανότατα μετά από ατύχημα. Δεν θυμάμαι αν υπάρχουν κι άλλα.
Και όχι μόνο αυτά, όπως και Renault που είχαν μάσκα ή και άλλα μέρη από γκαζιερες 2ης γενιάς.

Οταν τα ανταλλακτικά είναι κοινά, θα δεις καθρέφτες από Ν2 σε Ν1, από γκαζιερες σε Citelis, τιμόνια από 2ης γενιάς είχαν κάποια Renault... Τίποτα το παράξενο! Smile
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#15
(08-06-2021, 10:52 PM)MrVanHool Έγραψε: Και όχι μόνο αυτά, όπως και Renault που είχαν μάσκα ή και άλλα μέρη από γκαζιερες 2ης γενιάς.

Οταν τα ανταλλακτικά είναι κοινά, θα δεις καθρέφτες από Ν2 σε Ν1, από γκαζιερες σε Citelis, τιμόνια από 2ης γενιάς είχαν κάποια Renault... Τίποτα το παράξενο! Smile
Από γκαζιέρες σε Citelis; Οκ, να το καταλάβω μεταξύ Renault και Iris αφού τουλάχιστον εξωτερικά είναι σχεδόν πανομοιότυπα, αλλά από τις παλαιότερες τι μπορούν να αξιοποιήσουν τα Citelis;
ΟΑΣΑ, ΚΤΕΛ Αρκαδίας και ξερό ψωμί Tongue
Απάντηση
#16
(08-06-2021, 11:59 PM)Sotirisdim4 Έγραψε: Από γκαζιέρες σε Citelis; Οκ, να το καταλάβω μεταξύ Renault και Iris αφού τουλάχιστον εξωτερικά είναι σχεδόν πανομοιότυπα, αλλά από τις παλαιότερες τι μπορούν να αξιοποιήσουν τα Citelis;

Κάποια από τα μέρη που έχω δει ότι μοιράζονται, είναι τα κουμπιά για στάση από Renault. Μπαίνουν σε Citelis και 2ης γενιάς. Σε πολλά από αυτά. Το χαρακτηριστικό κόκκινο κουμπί είναι λίγο πιο μεγάλο σε σχέση με τις επόμενες γενιές (δεν βρήκα καλύτερη φώτο). 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/image...Q&usqp=CAU
Απάντηση
#17
(08-06-2021, 03:19 PM)MitsosDaBest Έγραψε: Έχω την εντύπωση πως αυτά με νούμερο #932 και #957, έχουν μπροστά προφυλακτήρα από Renault. Πιθανότατα μετά από ατύχημα. Δεν θυμάμαι αν υπάρχουν κι άλλα.

Και το #879 φαίνεται να έχει Renault.
Απάντηση
#18
Το τελευταίο καιρό (και πιο πριν βέβαια αλλα σε μικρότερο βαθμό) παρατηρώ σε μερικα ιρις να έχουν περίεργο ρεβαρισμα. Δηλαδη, όταν είναι σταματημένα σε φανάρια ή στάσεις, όπως ρεβαρει η μηχανή, κατεβάζει στροφές σαν να παει να σβήσει, αρχίζει να τρέμει έντονα όλο το όχημα, ξανά ανεβάζει στροφές, όλα καλά, και ξανά ο ίδιος κύκλος. Δε ξερω που μπορεί να οφείλετε κάτι τέτοιο, αλλά μάλλον δε τα βλέπω να κρατάνε πολύ τα 2-3 που το κάνουν αυτο
Απάντηση
#19
Αυτά τα ιρις είναι Ανθούσας ή Λιοσίων? Πάντως αυτό το τρίξιμο στο όχημα το έχω παρατηρήσει σε μερικά Λιοσίων , όντας κάτοικος Αγ. Αναργύρων. Αν και τα συμπαθώ , δεν βλέπω να κρατάνε και πολύ. Πιστεύω πάντως ότι αυτό το τρίξιμο δεν είναι κάποιο θέμα , θυμάμαι και παλαιότερα κάτι αντίστοιχο.
Απάντηση
#20
Ανθούσας
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)