Αξιολόγηση Θέματος:
  • 34 Ψήφοι - 4 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz Citaro
(20-08-2013, 01:51 AM)garvanitis Έγραψε: Για κάποιο λόγο σου έστειλε πίσω λάθος αποτελέσματα. Το κάνει συχνά, πόσο εύκολο είναι να διορθωθεί δεν το γνωρίζω. Προσπάθησε να θυμηθείς αν το ξαναδοκίμασες και σου το έβγαλε δεύτερη φορά, δίοτι 700αρι μου έχει βγάλει μέχρι και στο 11 - κάτι το οποίο είναι προφανές ότι δεν συνέβη ποτέ.

Η απορία μου για το δημοψήφισμα δεν είναι ποιος το άνοιξε αλλά τι εξυπηρετεί. Να βγάλει καλύτερα ή πιο δημοφιλή τα 900αρια είναι προφανές. Να δεις αν υπάρχει κάποιος που να προτιμά τα 700αρια ίσως; Δεν καταλαβαίνω...
Ελα ρε συ και εγω πιστευα οτι θα μας φερουν και απο εδω κανενα citarακι... :p
Παντως στο 27 εχω δει και b7l απο φοινικα...701,708 και b9l.το 868
Στο 32 μια μερα μας ειχαν δωσει το 721.....
Επισης και στο 14 εχω δει απο φοινικα οχηματα.οπως 708,836 αλλα υποθετω οτι ανοιγουν απο σταθμο η τα δινουν απο το πρωι στην γραμμη επειδη ειναι πιο κοντα το αμαξοστασιο;;;....
Απάντηση
(20-08-2013, 12:23 AM)garvanitis Έγραψε: ESP ΕΧΟΥΝ τα 900αρια του ΟΑΣΘ κατά 99% και σίγουρα τα νεοπαραληφθέντα Citaro2 του Αμβούργου.

ΕBS πάντως έχουν και οι δυο παραλαβές του ΟΑΣΘ. ESP δεν έχουν τα Citaro 2 του ΟΑΣΘ πάντως όχι εκτός και αν το ξέχασε το site της mercedes να το γράψει στα τεχνικά χαρακτηριστικά τότε πάω πάσο βλ. δημοσίευση 185 σελ.19

(20-08-2013, 01:51 AM)garvanitis Έγραψε: ]Για κάποιο λόγο σου έστειλε πίσω λάθος αποτελέσματα. Το κάνει συχνά, πόσο εύκολο είναι να διορθωθεί δεν το γνωρίζω. Προσπάθησε να θυμηθείς αν το ξαναδοκίμασες και σου το έβγαλε δεύτερη φορά, δίοτι 700αρι μου έχει βγάλει μέχρι και στο 11 - κάτι το οποίο είναι προφανές ότι δεν συνέβη ποτέ.
(20-08-2013, 01:17 PM)george-oasth Έγραψε: Ελα ρε συ και εγω πιστευα οτι θα μας φερουν και απο εδω κανενα citarακι... :p
Παντως στο 27 εχω δει και b7l απο φοινικα...701,708 και b9l.το 868
Στο 32 μια μερα μας ειχαν δωσει το 721.....
Επισης και στο 14 εχω δει απο φοινικα οχηματα.οπως 708,836 αλλα υποθετω οτι ανοιγουν απο σταθμο η τα δινουν απο το πρωι στην γραμμη επειδη ειναι πιο κοντα το αμαξοστασιο;;;....

Το είχα κάνει reset και πίσω από το 939 είχε οχήματα του 27 πολλές φορές το είχα πατήσει. Δεν ξέρω τώρα εμένα με φαίνεται πιθανό να μπήκε στο 27 αλλά με μια ερώτηση στον σταθμάρχη Σταυρούπολης θα μας λυθούν αυτές οι απορίες
Απάντηση
(22-08-2013, 12:04 AM)GiannisB Έγραψε: ΕBS πάντως έχουν και οι δυο παραλαβές του ΟΑΣΘ. ESP δεν έχουν τα Citaro 2 του ΟΑΣΘ πάντως όχι εκτός και αν το ξέχασε το site της mercedes να το γράψει στα τεχνικά χαρακτηριστικά τότε πάω πάσο βλ. δημοσίευση 185 σελ.19
Έχουν ή δεν έχουν; Τι ακριβώς θέλεις να μας πεις; Τα τεχνικά χαρακτηριστικά που παραθέτεις αφορούν το Citaro 628.290, όχι όμως το 628.285 που είναι τα 900αρια. Καλό το copy-paste αλλά αν δεν γνωρίζουμε κάποια πράγματα καλό θα ήταν να τα ψάχνουμε λιγάκι. Την σελίδα της Evobus Hellas την βρήκες. Κάνε τους και ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις τι ιδιαιτερότητες έχει η κάθε παραγγελία. Τα λεωφορεία δεν βγαίνουν φωτοτυπίες, η κάθε παραγγελία έχει κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά ενώ δεν είναι λίγες οι φορές που δημιουργούνται μοναδικοί συνδυασμοί οι οποίοι μπορεί να ξεχωρίζουν ακόμη και οπτικά (βλ. Citaro Irvine, ή ακόμη και το Mitsubishi Fuso Citaro - ναι υπάρχει και τέτοιο).
Ειδικά για τα 900αρια μη βιάζεσαι να βγάλεις εύκολα συμπεράσματα, προς το παρόν κράτησε το ότι η συντήρηση τους δεν γίνεται στον Φοίνικα αλλά στον Πεντάλοφο και ότι εκεί πηγαίνουν ακόμη και για την πιο απλή βλάβη.

(22-08-2013, 12:04 AM)GiannisB Έγραψε: Το είχα κάνει reset και πίσω από το 939 είχε οχήματα του 27 πολλές φορές το είχα πατήσει. Δεν ξέρω τώρα εμένα με φαίνεται πιθανό να μπήκε στο 27 αλλά με μια ερώτηση στον σταθμάρχη Σταυρούπολης θα μας λυθούν αυτές οι απορίες
Η ερώτηση έγινε και κάτι τέτοιο δεν συνέβη ποτέ.
Απάντηση
(22-08-2013, 05:48 PM)garvanitis Έγραψε: Έχουν ή δεν έχουν; Τι ακριβώς θέλεις να μας πεις; Τα τεχνικά χαρακτηριστικά που παραθέτεις αφορούν το Citaro 628.290, όχι όμως το 628.285 που είναι τα 900αρια. Καλό το copy-paste αλλά αν δεν γνωρίζουμε κάποια πράγματα καλό θα ήταν να τα ψάχνουμε λιγάκι. Την σελίδα της Evobus Hellas την βρήκες. Κάνε τους και ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις τι ιδιαιτερότητες έχει η κάθε παραγγελία. Τα λεωφορεία δεν βγαίνουν φωτοτυπίες, η κάθε παραγγελία έχει κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά ενώ δεν είναι λίγες οι φορές που δημιουργούνται μοναδικοί συνδυασμοί οι οποίοι μπορεί να ξεχωρίζουν ακόμη και οπτικά (βλ. Citaro Irvine, ή ακόμη και το Mitsubishi Fuso Citaro - ναι υπάρχει και τέτοιο).
Ειδικά για τα 900αρια μη βιάζεσαι να βγάλεις εύκολα συμπεράσματα, προς το παρόν κράτησε το ότι η συντήρηση τους δεν γίνεται στον Φοίνικα αλλά στον Πεντάλοφο και ότι εκεί πηγαίνουν ακόμη και για την πιο απλή βλάβη.

Η ερώτηση έγινε και κάτι τέτοιο δεν συνέβη ποτέ.

Δηλαδή τώρα τι μας λες; ότι η EVOBUS έβαλε ψεύτικα τεχνικά χαρακτηριστικά; αυτά τα τεχνικά χαρακτηριστικά τα βρήκα στο site της mercedes και απευθύνονται στα citaro του ΟΑΣΘ τα 900αρια πάνε μπες στο site της mercedes και βρες. Αν έχεις τα πραγματικά όπως ισχυρίζεσαι γράψτα και πες ότι αυτά που έχεις είναι λάθος και να αναφέρεις φυσικά από που τα βρήκες.

Όσο για το 939 θα ρωτήσω τον σταθμάρχη γιατί διαφορετικά άκρη εδώ μέσα δεν θα βγάλουμε

Τώρα με παραξένεψε για το Mitsubishi Fuso Citaro

Και σε ποιον δρόμο της Πενταλόφου πάνε τα 900αρια;
Απάντηση
(22-08-2013, 06:12 PM)GiannisB Έγραψε: Δηλαδή τώρα τι μας λες; ότι η EVOBUS έβαλε ψεύτικα τεχνικά χαρακτηριστικά; αυτά τα τεχνικά χαρακτηριστικά τα βρήκα στο site της mercedes και απευθύνονται στα citaro του ΟΑΣΘ τα 900αρια πάνε μπες στο site της mercedes και βρες. Αν έχεις τα πραγματικά όπως ισχυρίζεσαι γράψτα και πες ότι αυτά που έχεις είναι λάθος και να αναφέρεις φυσικά από που τα βρήκες.

Όσο για το 939 θα ρωτήσω τον σταθμάρχη γιατί διαφορετικά άκρη εδώ μέσα δεν θα βγάλουμε

Τώρα με παραξένεψε για το Mitsubishi Fuso Citaro

Και σε ποιον δρόμο της Πενταλόφου πάνε τα 900αρια;
Τι ακριβώς είναι αυτό που δεν καταλαβαίνεις πάλι;
Η Evobus έβαλε τα τεχνικά χαρακτηριστικά του ΒΑΣΙΚΟΥ ΜΟΝΤΕΛΟΥ της. Το τι εξοπλισμό, κινητήρα και έξτρα φέρει η κάθε παραγγελία είναι άλλη ιστορία και φυσικά ακόμη και να ήθελε δεν μπορεί να βάζει αναλυτικά χαρακτηριστικά για τον κάθε πελάτη της.

Για το 939 είδαμε τις καταγραφές της τηλεματικής. Δεν υπάρχει.

Τα 900αρια δεν πάνε για service στο δρόμο, στην αντιπροσωπεία πηγαίνουνε...
Απάντηση
Και τα πραγματικά τεχνικά χαρακτηριστικά που μπορώ να τα βρω αυτά που ισχυρίζεσαι ;

Έλα ρε για τα 900αρια λες και δεν το κατάλαβα. Η αντιπροσωπεία ήθελα να πω που είναι στην Πεντάλοφο ακριβώς σε ποιον δρόμο μιας και μένω δίπλα πηγαίνω πολύ συχνά και δεν την έχω συναντήσει ποτέ πηγαίνω συχνά εκεί. Ούτε στο site της EVOBUS μπορώ να την βρω sorry για το of
Απάντηση
Δεν μπορείς άμεσα. Μπορείς να στείλεις ένα mail στο Mannheim με τον αριθμό πλαισίου του και να τα ζητήσεις και να σου τα στείλουνε. Αν θέλεις έχω κάποιους από αυτούς.

Η αντιπροσωπεία είναι πάνω στον παλιό δρόμο του Κιλκίς, αν πηγαίνεις συχνά όπως λες είναι αδύνατο να μην την έχεις δει.
Απάντηση
(22-08-2013, 07:23 PM)garvanitis Έγραψε: Δεν μπορείς άμεσα. Μπορείς να στείλεις ένα mail στο Mannheim με τον αριθμό πλαισίου του και να τα ζητήσεις και να σου τα στείλουνε. Αν θέλεις έχω κάποιους από αυτούς.

Η αντιπροσωπεία είναι πάνω στον παλιό δρόμο του Κιλκίς, αν πηγαίνεις συχνά όπως λες είναι αδύνατο να μην την έχεις δει.

ΟΚ. Δώσε τον αριθμό πλαισίου να το στείλω, και για τα 700αρια g και 799 κρατάν αρχείο;

Από το παλιό δρόμο του Κιλκίς δεν πάω μέχρι εκεί μέχρι μέσα στην Πεντάλοφο από Νεοχωρούδα
Απάντηση
628.285-13-123462

Εννοείται ότι την επιστολή σου θα την γράψεις στα γερμανικά, δεν θα ψάχνουν να βρουν Έλληνα εργαζόμενο να τη μεταφράσει.

Φυσικά έχουν αρχείο για ό,τι έχουν κατασκευάσει...

Δες αν θέλεις και κάποια ακόμη μιας και θέλεις να το δοκιμάσεις:

628.290-13-111217 700αρι

628.083-13-118283 799

357.005-11-067735 800αρι ΕΛΒΟ

Στα πλαίσια μιας ιστορικής έρευνας με κάποιους βρετανούς μελετητές έχουμε συγκεντρώσει πολλές πληροφορίες για τα Mercedes-Benz στην Ελλάδα, βρήκαμε το σύνολο των Büssing και Krauss-Maffei και κάνουμε τώρα κάποιες προσπάθειες για τα Magirus-Deutz. Αν τα καταφέρεις θα σε εντάξω κι εσένα.
Απάντηση
Παιδιά, κάποτε υπήρχε στην gallery φώτο με το 799 στην αντιπροσωπεία της EVOBUS στην Πεντάλοφο με τα χρώματα όπως στα αρθρωτά λεωφορεία του ΟΑΣΘ αυτά που είναι μετά το 2004, γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά με αυτό;
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)