Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 4.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προμετωπίδες λεωφορείων ΟΣΥ
(09-07-2013, 11:03 PM)pvuccino Έγραψε: Πάντως το ΣΚ που έκανα μια μεγάλη βόλτα με τα τοπικά της Γλυφάδας, εφαρμόστηκε παντού η είσοδος από την μπροστινή πόρτα, αλλά περισσότεροι από τους μισούς οδηγούς απλά δεν έκαναν έλεγχο! Και δικαίως, οφείλω να πω. Ένας οδηγός που το εφάρμοσε στο 149, καθυστέρησε μισή ώρα παραπάνω στο δρομολόγιο!!! Κι αντί για 50 λεπτά το κανε σε 1,5 ώρα!!! Είχε πολύ κόσμο από Βάρκιζα και μετά λογώ Κυριακής και μπορείται να φανταστείτε τον πανικό... στην Πλαζ Βουλιαγμένης παίζει να κατσε και 5 λεπτά μέχρι να τους ελέγξει όλους! Δεν γίνονται παιδιά αυτά σε γραμμές με πολύ κόσμο, είναι απλά ανεφάρμοστο...

Tο 149 έχει χρόνο διαδρομής περίπου 80' οπότε δεν είναι τραγικό και συνήθως το 149 πάει με 10-15 άτομα κατά μέσο όρο, ειδικά χειμώνα. Γενικά τα περισσότερα τοπικά Γλυφάδας έχουν μεγάλους χρόνους διαδρομής και συνήθως μικρή επιβατική κίνηση οπότε έχουν περιθώρια να κάνουν έλεγχους εισητηρίων/καρτών.
Απάντηση
(09-07-2013, 11:32 PM)mercedes elbo Έγραψε: Tο 149 έχει χρόνο διαδρομής περίπου 80' οπότε δεν είναι τραγικό

Δε στα 'πανε καλά! Τις καθημερινές έχει κύκλο 80, την Κυριακή έχει κύκλο 50!!
Απάντηση
(10-07-2013, 06:56 AM)pvuccino Έγραψε: Δε στα 'πανε καλά! Τις καθημερινές έχει κύκλο 80, την Κυριακή έχει κύκλο 50!!

Α δεν ξέρω για τώρα αλλά το χειμώνα Κυριακές έχει 3 οχήματα με χρόνο διαδρομής γύρω στα 80'. Εσυ το είδες στο καρτελάκι ότι του δίνουν 50' για όλο τον κύκλο?
Απάντηση
(10-07-2013, 01:07 PM)mercedes elbo Έγραψε: Α δεν ξέρω για τώρα αλλά το χειμώνα Κυριακές έχει 3 οχήματα με χρόνο διαδρομής γύρω στα 80'. Εσυ το είδες στο καρτελάκι ότι του δίνουν 50' για όλο τον κύκλο?

Όχι, αλλά έχει συχνότητα όλη μέρα ανα 50΄ άρα; Προφανώς έχει ένα όχημα που πηγαινοέρχεται! Αν είχε δύο οχήματα με κύκλο 80, η συχνότητα θα ήταν ανα 40΄ όχι ανα 50΄! Εκτός πια κι αν ο κύκλος πήγε στα 100΄ αλλά για ποιο λόγο; Αν και απ' ό,τι είδα (γιατί έκατσα αρκετή ώρα στην αφετηρία) την Κυριακή τα τοπικά της Γλυφάδας έχουν από ένα όχημα που πηγαινοέρχεται! (πχ το 120 είναι ανα 2 ώρες!)
Απάντηση
Χτες σε ένα Citelis του 732 η προμετωπίδα έλεγε ''ΑΓ. ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ - ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΠΗΓΗ'' χωρίς καθόλου να αναφέρεται η Ακαδημία.
Απάντηση
(13-07-2013, 03:03 PM)ecoj Έγραψε: Χτες σε ένα Citelis του 732 η προμετωπίδα έλεγε ''ΑΓ. ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ - ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΠΗΓΗ'' χωρίς καθόλου να αναφέρεται η Ακαδημία.

Μήπως είχε κολλήσει;
Απάντηση
Οι οδηγοί χρησιμοποιούν αρκετά και την μετώπη:

ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ
AIRPORT CLOSED

Την έχω δει σε solaris που πήγαινε να κάνει νυχτερινή βάρδια στο Χ95 (χωρίς να είναι κλειστό το αεροδρόμιο) και σε γκαζιέρα πρώτης παραλαβής της Ανθούσας της γραμμής 411 (όπως αποδείχθηκε αργότερα) εν ώρα διαλείμματος στην αφετηρία.

Επίσης η Ε22 πρέπει να είναι διάσημη μετώπη για σχόλασμα γιατί οι γκαζιέρες της Ανθούσας την έχουν κάνει μόδα...
Απάντηση
(13-07-2013, 08:32 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Μήπως είχε κολλήσει;
στα citelis καθυστερει λιγο η εναλλαγη μηπως ο φιλος μας το ειδε στα γρηγορα??
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
(13-07-2013, 09:59 PM)Vasilis21 Έγραψε: στα citelis καθυστερει λιγο η εναλλαγη μηπως ο φιλος μας το ειδε στα γρηγορα??

Όχι, το κοίταγα για σχεδόν ένα λεπτό. Δεν άλλαξε καθόλου. Δεν μπορώ να ξέρω όμως γιατί...
Απάντηση
(13-07-2013, 09:57 PM)MB 0405N1 Έγραψε: Οι οδηγοί χρησιμοποιούν αρκετά και την μετώπη:

ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ
AIRPORT CLOSED

Την έχω δει σε solaris που πήγαινε να κάνει νυχτερινή βάρδια στο Χ95 (χωρίς να είναι κλειστό το αεροδρόμιο) και σε γκαζιέρα πρώτης παραλαβής της Ανθούσας της γραμμής 411 (όπως αποδείχθηκε αργότερα) εν ώρα διαλείμματος στην αφετηρία.

Σε ποιες περιπτώσεις χρησιμοποιείται αυτή η προμετωπίδα; Γιατί δεν την έχω δει ποτέ.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)