Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προσωρινές συγκοινωνιακές ρυθμίσεις στο δίκτυο του ΟΑΣΑ
Καθώς εδώ και λίγο καιρό άνοιξε και το ρεύμα της Μουστοξύδη προς Ευελπίδων, επανήλθε και η κυκλοφορία του τρόλεϊ 14 από τη συνήθη διεύθυνση. Ωστόσο, δεν επανήλθαν τα 6000, αλλά συνεχίζουν τα 8000. Υπάρχει κάποιος λόγος που παρέμεινε η συγκεκριμένη δρομολόγηση (πχ. έλλειψη σειράς 6000);
Απάντηση
(03-07-2024, 06:44 PM)Achilleas-Lykavittos Έγραψε: Καθώς εδώ και λίγο καιρό άνοιξε και το ρεύμα της Μουστοξύδη προς Ευελπίδων, επανήλθε και η κυκλοφορία του τρόλεϊ 14 από τη συνήθη διεύθυνση. Ωστόσο, δεν επανήλθαν τα 6000, αλλά συνεχίζουν τα 8000. Υπάρχει κάποιος λόγος που παρέμεινε η συγκεκριμένη δρομολόγηση (πχ. έλλειψη σειράς 6000);

Μάλλον εννοείς το τρόλεϊ 15; Δεν νομίζω ότι υπάρχει έλλειψη σε τρόλεϊ, αλλά σε οδηγούς. Ούτε η Νέα Φιλαδέλφεια έχει βέβαια...
Απάντηση
Ναι το 15, typo  Rolleyes απλά είχε αναφερθεί πως έμπαιναν τα 8000ρια λόγω καλύτερων επιδόσεων στο κομμάτι που θα έπρεπε να κινηθούν χωρίς τις κεραίες, σε σχέση με τα 6000ρια.
Απάντηση
(03-07-2024, 07:29 PM)Achilleas-Lykavittos Έγραψε: Ναι το 15, typo  Rolleyes απλά είχε αναφερθεί πως έμπαιναν τα 8000ρια λόγω καλύτερων επιδόσεων στο κομμάτι που θα έπρεπε να κινηθούν χωρίς τις κεραίες, σε σχέση με τα 6000ρια.
7000 δεν μπαίναν;
Απάντηση
Συνήθως πρίν τα έργα 7000 έμπαιναν, πολυ σπάνια 6000
Απάντηση
Πάντως θα ήταν λογικό να επιστρέψουν τα 7000 αφού η Αττική/ρουφ τα πάνε πολύ καλύτερα σε δρομολόγια από τον κόκκινο μύλο
Απάντηση
Καλημέρα, πρόσεξα ότι το 218 σταμάτησε να διέρχεται από την Μπουμπουλίνας και το βόρειο κομμάτι της Ακροπόλεως στον Νέο Κόσμο, στην κατεύθυνση προς Πειραιά. Αυτή η αλλαγή είναι μόνιμη ή προσωρινή;
Απάντηση
Είναι προσωρινή, λόγω έργων επί της Εθνάρχου Μακαρίου στην Δάφνη. Έχω καιρό να περάσω από την περιοχή ώστε να δω τι έργα είναι και ακριβώς που εκτελούνται, και δεν έχω μπορέσει να βρω αντίστοιχες πληροφορίες στο internet. Πάντως, δεν έχει δοθεί ημερομηνία λήξης της τροποποίησης, και η διαδρομή είναι ήδη έτσι από την  Κυριακή 2 Ιουνίου.
Απάντηση
(16-07-2024, 09:31 AM)Costpap Έγραψε: Είναι προσωρινή, λόγω έργων επί της Εθνάρχου Μακαρίου στην Δάφνη. Έχω καιρό να περάσω από την περιοχή ώστε να δω τι έργα είναι και ακριβώς που εκτελούνται, και δεν έχω μπορέσει να βρω αντίστοιχες πληροφορίες στο internet. Πάντως, δεν έχει δοθεί ημερομηνία λήξης της τροποποίησης, και η διαδρομή είναι ήδη έτσι από την  Κυριακή 2 Ιουνίου.
Δεν είναι έργα, είναι μερική μόνιμη τροποποίηση λόγω αδυναμίας διέλευσης από τα παρκαρισμένα. Ο Δήμος Δάφνης-Υμηττού δεν μερίμνησε, όπως επανειλημμένα ζήτησε ο ΟΑΣΑ, την απρόσκοπτη διέλευση των λεωφορείων με κολωνακια στην γωνία Εθν.Μακαριου και Μπουμπουλινας και η διαδρομή τροποποιηθηκε.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Ευχαριστώ Δημήτρη για την διόρθωση, η ανακοίνωση της τηλεματικής ανέφερε μόνο κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στην Εθνάρχου Μακαρίου, όποτε υπέθεσα ότι θα οφείλεται σε κάποιου είδους έργα. Άρα για αυτό δεν λέει ημερομηνία λήξης της τροποποίησης…
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)