Αξιολόγηση Θέματος:
  • 43 Ψήφοι - 3.3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΟΣΕΘ: Νέες γραμμές / τροποποιήσεις / καταργήσεις γραμμών
(11-10-2018, 06:27 PM)dim_thess Έγραψε: @ GiannisB φανταζομαι θα πεφτει πολυ τραμπα με το εξι.
Να δουμε ποιο θα πηγαινει αγροκτημα γιατι δεν γινεται να το κοψουν

Σημερα στις 9 στην ερτ3 ειναι καλεσμενος ο παππας ολο κ κατι θα πει

Για τον Παππά δεν μπορώ να βρω το βίντεο γιατί πρέπει να έχασα λίγο από την εκπομπή. Από αυτά που είδα δεν πολύ μιλούσε για τον ΟΑΣΘ και για τις γραμμές
Απάντηση
Δεν ειπε τιποτε για τον οασθ,δεν εχασες κατι.
Διαβασα σε ιστοσελίδα οτι οι αλλαγες στις γραμμες πανε για 1 Νοεμβρίου
Απάντηση
Όσο αφορά τις γραμμές 101 και 102 έχει ενδιαφέρον το πως τις ανακοίνωσαν με ακριβώς το ίδιο όνομα Α.Σ. ΙΚΕΑ - ΚΤΕΛ. Δεν θα έπρεπε το όνομα της μιας να έχει ένα "μέσω"; Όπως είναι τώρα τα 2 και 3;
Απάντηση
(12-10-2018, 04:04 PM)vard_57 Έγραψε: Όσο αφορά τις γραμμές 101 και 102 έχει ενδιαφέρον το πως τις ανακοίνωσαν με ακριβώς το ίδιο όνομα Α.Σ. ΙΚΕΑ - ΚΤΕΛ. Δεν θα έπρεπε το όνομα της μιας να έχει ένα "μέσω"; Όπως είναι τώρα τα 2 και 3;

Στο 3 μόνο του το λέει. Σε 2 και 8 όχι. Έχω δει πολλές φορές από Εγνατία για το 2 επειδή λέει ΝΣΣ να ρωτάνε τον οδηγό αν πάει σταθμό. Για αυτό το ελεινο κατά την γνώμη μου 102 θα έπρεπε να λέει ΙΚΕΑ-ΚΤΕΛ Ν.Σ.ΣΤΑΘΜΟΣ η και κυλιόμενα το Εγνατία. Το καλύτερο από όλα στυλάκι 45. Το 102 προς ΙΚΕΑ να γράφει ΝΣΣ-ΙΚΕΑ μέσω Εγνατιας και προς ΚΤΕΛ ΝΣΣ-ΚΤΕΛ μέσω εγνατιας
Απάντηση
Κάτι τέτοιο θα γίνει
Απάντηση
Από την Παρασκευή έχουμε τροποποίηση του 29!
Τα 29 & 29Α δεν σταματάνε στη στάση Δασύλλιο και ακολουθούν άλλη διαδρομή. Αν και το δρομολόγιο του 1 φαίνεται να μην είναι τροποποιημένο
Απάντηση
Καλημέρα!
Είπα να παραθέσω την γνώμη μου σχετικά με τις αλλαγές που έρχονται.
1. Δεν θέλω να γίνουμε ΑΘΗΝΑ. Προτιμώ τις ιστορικές αριθμήσεις των γραμμών και ΟΧΙ τα 100+ ,ούτε τα Χ,Κ και άλλα.
2. Φορτώνουν το 5 με εξτρά στάσεις και το στέλνουν από την πολύπαθη Εγνατία που σχεδόν καθημερινά βγαίνουν 15-20 άτομα και την κλείνουν. Δεν νομίζω να βγουν τα ωράρια όπως τα σχεδίασαν και θα έχουμε γκρίνιες από τους κατοίκους Ανατολικά.
3. Στέλνουν στην πυκνοκατοικημένη Δελφών 12μετρο ,ενώ μέχρι τώρα την εξυπηρετούσαν 18μετρα με ποιο μικρή συχνότητα.
Θεωρώ πως οι συγκεκριμένες αλλαγές είναι αχρείαστες, απλά γίνονται για τα μάτια του κόσμου.
Απάντηση
https://www.youtube.com/watch?v=OquoYTHlFIo


πειρματικές οι γραμμές από 1/11 και καλά στέφανα
Απάντηση
Οι πρώτες αλλαγές στα 33 & 39 από 1/1 στην επιστροφή και την μετάβαση αντίστοιχα!
Απάντηση
Οι νέες γραμμές 2Κ και 3Κ έρχονται!
https://diavgeia.gov.gr/f/THETA_SA

Επίσης στην ίδια σελίδα αναρτήθηκαν πολλά περι αλλαγή δρομολογίων!
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Προτάσεις αναδιάταξης / βελτιστοποίησης λεωφορειακών γραμμών του ΟΣΕΘ N1Ellinikou 208 157.064 23-10-2020, 05:14 PM
Τελευταία Δημοσίευση: galatas_giorgos

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)