Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αστικό ΚΤΕΛ Πτολεμαΐδας
#3
Κατ' αρχάς ευχαριστώ για τις πληροφορίες, συμπλήρωσα το αρχικό ποστ. Πάμε λίγο πιο αναλυτικά.

(07-06-2020, 04:17 PM)garvanitis Έγραψε: 5. Έχει αναφερθεί ως ΜΑΝ αλλά με τον αριθμό σασί του Castrosua. Αντικατάσταση με τις ίδιες πινακίδες ή λάθος αναφορά; Το είδες όταν ήσουν εκεί;

Ναι το πέτυχα, είναι MAN πρώην PalatinaBus. Δεν το έχω φωτογραφημένο από μπροστά αλλά από το πίσω μέρος του φαίνεται ότι δεν είναι σίγουρα Castrosua. Επισυνάπτω την συγκεκριμένη φωτογραφία.

   

(07-06-2020, 04:17 PM)garvanitis Έγραψε: 12. O405 (όχι 405Ν) ex Hagmann, Ravensburg (κατασκευασμένο παράλληλα με τα Ο405Ν της Αθήνας, το προηγούμενο νούμερο στον αριθμό σασί και το επόμενο του είναι αθηναϊκά Ν1)

Σωστός, έκανα λάθος, το διορθώνω στην λίστα μου.

(07-06-2020, 04:17 PM)garvanitis Έγραψε: 14. ήταν ένα O405G, πρώην RBS, Stuttgart. Μήπως το έκοψαν;

Να σου πω την αλήθεια, δεν είδα κάποιο αρθρωτό στο αστικό ΚΤΕΛ. Αντίθετα, προφορικά μου αναφέρθηκε ότι το ΜΑΝ από την Λαμία θα γινόταν μάλλον το νέο 14. Ωστόσο δεν βλέπω το ΜΑΝ στην λίστα, αν και μέχρι πριν 2 μήνες ήταν στην Πτολεμαΐδα, φαίνεται σε αυτό το βίντεο από τις αρχές του Μάρτη. Ξεχωρίζει από τα μπλε τάσια και τις πράσινες χειρολαβές, δες και την φωτογραφία που υπάρχει στην gallery.

(07-06-2020, 04:17 PM)garvanitis Έγραψε: Θέλεις να δω κάτι παραπάνω, κάποια προηγούμενα ενδεχομένως ή κάποιες επιπλέον πληροφορίες (έτος κατασκευής κλπ. για παράδειγμα);

Πιο πολύ μου έκαναν εντύπωση το Den Oudsten, τα 3 Ikarus 415 και τα Castrosua. Το Den Oudsten είναι ίδιο μοντέλο με τα αθηναϊκά; Το Ikarus 415 με πινακίδες ΚΖΝ-1950 άνηκε πριν στην Göltzschtal-Verkehr GmbH Rodewisch, είχε τα αυτοκόλλητα της πάνω του. Τα άλλα δύο Ikarus ήρθαν από την ίδια εταιρεία;

Γενικά ότι πληροφορίες θες να μοιραστείς, είναι ευπρόσδεκτες. Big Grin
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Αστικό ΚΤΕΛ Πτολεμαΐδας - από Giannis - 08-06-2020, 09:58 AM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)