Αξιολόγηση Θέματος:
  • 10 Ψήφοι - 3.2 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo Saracakis Β10Μ-SB756 "Δεινόσαυρος"
#9
(21-09-2010, 10:17 AM)abc Έγραψε: Σε ποιά 417 αναφέρεσαι;

Αθήνα - Αγία Παρασκευή.

Πριν τα σημερινά 10 (450) και 550 υπήρχαν πολλές άλλες γραμμές που ξεκινούσαν από Πειραιά και έφταναν από την μια πλευρά ως Νέο Ψυχικό, Βριλήσσια και Πεντέλη (στην θέση τους έγινε το 450), και από την άλλη ως Δροσιά, Άγιο Στέφανο, Νέα Ερυθραία και νομίζω και Σταμάτα (στην θέση τους έγινε το 550). Σε αυτές ήταν μικτά Δεινόσαυροι και Ίκαροι.

(21-09-2010, 10:17 AM)abc Έγραψε: ... Για αυτό με το ντέρμπι δεν το ξέρω, θα το διασταυρώσω. Στο θριάσειο είναι σε κακή κατάσταση γιατί είναι στο έλεος των καιρικών συνθηκών...
Αυτό με το ντέρμπι το λέω επειδή θυμάμαι τα τηλεοπτικά πλάνα που έδειξαν τα κανάλια με αφορμή το περιστατικό.

Όσον αφορά τον καιρό, μπορεί να είναι η αιτία για την βρωμιά ή για σκουριά. Όχι όμως και για σπασμένα τζάμια ή πόρτες... δεν νομίζω να είχαμε τόσο έντονα καιρικά φαινόμενα στο Θριάσειο... μάλλον την νύχτα μπαίνουν κάποιοι εκεί.

(21-09-2010, 10:17 AM)abc Έγραψε: Αυτο δεν γινοταν μονο το 2005, παντα γινοταν και ο λογος ηταν για να μην επιβαρυνονται τα υπολοιπα δρομολογια της ΕΘΕΛ με κανιβαλους δρομολογουσαν Δεινοσαυρους αποκλειστικα για τα γηπεδα.
Σωστό αυτό, απλά αναφέρθηκα στο συγκεκριμένο γεγονός γιατί ήταν η τελευταία εμφάνιση των Δεινόσαυρων στους δρόμους.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: VOLVO B10MA SARACAKIS "ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΣ" - από panos81 - 23-09-2010, 01:50 PM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)