Αξιολόγηση Θέματος:
  • 8 Ψήφοι - 2.63 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Λεωφορειακές Γραμμές ανα ΣΕΠ
#5
Όχι απαραίτητα! Είχαν δρομολογηθεί και πολλά στρατιωτικά Ρεο και τουριστικά πούλμαν, γενικά κυκλοφορούσε ο,τι να 'ναι τότε! Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι πήγαινα Α' Γυμνασίου τότε κι επειδή πήγαινα στο Μουσικό Γυμνάσιο στο Χαϊδάρι, ερχόταν και μας έπαιρνε πούλμαν, γιατί ήμασταν από όλη τη Δυτική Αττική. (εγώ έμενα και μένω Αγ.Αναργύρους) Κατέβαινε λοιπόν το πούλμαν την Περικλέους στην Κηπούπολη και σταματά στη στάση του λεωφορείου στην Πλατ.Αγ.Γεωργίου, που μας περίμενε ένας συμμαθητής να τον πάρουμε. Ανοίγει λοιπόν η πόρτα κανονικά, ανεβαίνει ο συμμαθητής στο πούλμαν κι από πίσω ακολουθεί μια γιαγιά ωραιότατα, σα να μη συμβαίνει τίποτα! Περίμενε βλέπεις το 707 και νόμιζε ότι ήμασταν εμείς!! Τη βλέπει λοιπόν ο οδηγός (που ήταν μεγάλος πλακατζης) και της λέει: "Γιαγιά, που πας;" "Εγώ;; Ομόνοια πάω παιδάκι μου!" απαντάει εκείνη. "Ομόνοια δε σε πάω, τώρα άμα θες να σε πάω στο σχολείο, ευχαρίστως!!"
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Λεωφορειακές Γραμμές ανα ΣΕΠ - από pvuccino - 01-06-2017, 05:34 PM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Παλιές λεωφορειακές γραμμές - Διαδρομές, συχνότητες κλπ magirus deutz 227 188.227 09-02-2024, 07:38 AM
Τελευταία Δημοσίευση: pvuccino
  Λεωφορειακές Γραμμές ΚΤΕΛ ns_ 45 65.415 11-01-2015, 06:37 PM
Τελευταία Δημοσίευση: mercedes1988
  Λεωφορειακές γραμμές Ηλιούπολης marios.ilioupoli 2 7.459 02-07-2013, 01:48 PM
Τελευταία Δημοσίευση: marios.ilioupoli

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)