Αξιολόγηση Θέματος:
  • 8 Ψήφοι - 2.63 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DigitalCrete.gr] Ένταση στο Μετρό ανάμεσα στους Δεν και τους Πληρώνω
#5
3 ευρώ για ένα προορισμό.... Και το λέει και με υφάκι... Παρε κάρτα κυρά μου! Εως ποτε νομίζουν μερικοί ανθρωποι ότι το δημόσιο θα μπαίνει εγγυητής για δάνεια σε ΔΕΚΟ και θα καλύπτει τις τρύπες τους? Πραγματικά πιστεύω οτι δεν είναι ότι δεν μπορούν να πληρώσουν αλλά βλέποντας ότι κάποιοι που πράγματι δεν μπορούν αντιδρούν αποφασίζουν να προβάλουν την ελληνική "μαγκιά" τους και να κάνουν το κομμάτι τους "μη θέλοντας" να πληρώσουν... Μ' άλλα λόγια βρίσκουν δικαιολογίες να στηρίξουν το τζαμπατζιλίκι...

Το παίζουν και αριστεροί και αγωνιστές... Θα τρίζουν τα κόκκαλα των πραγματικών αριστερών με αυτά που λέγονται... Φτάσαμε σε σημείο να λέμε την "λαμογιά" επανάσταση...!

Μερικές φορές αναρωτιέμαι επειδή έχω μιλήσει με τέτοια άτομα αν έχουν καμια επικοινωνία με τον κόσμο γύρω τους... Στο εξωτερικό το μετρό έχει και πιο φθηνά εισητήρια απο τα δικά μας αλλά εκεί δεν ισχύει το ενιαίο. Οπότε όλοι κινούνται με κάρτες... Οπως ακόμα πρέπει να αξιολογούμε την προσφερόμενη υπηρεσία σε σχέση με την τιμή. Είναι διαφορετικό να διαμαρτύρομαι επειδη ο Χ επειχηρηματίας επειδη με βρήκε "μα..κα" μου ζητάει 40 ευρώ μηνιαία κάρτα για 10 γραμμές λεωφορείων που περνάνε κάθε μισάωρο και είναι διαφορετικό (και γελοίο πιστεύω) να διαμαρτύρομαι για το ίδιο ποσό στην Αθήνα που έχω την δυνατότητα επιλογής τόσων λεωφορείων τρόλλευ τραμ και μετρό και μετακινούμαι ικανοποιητικότατα αν ξέρω να τα συνδυάζω...
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: [DigitalCrete.gr] Ένταση στο Μετρό ανάμεσα στους Δεν και τους Πληρώνω - από Paul - 23-03-2011, 05:51 AM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)