Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Μακεδονία] ΟΑΣΘ «Ακριβό αντίτιμο, φτωχή εξυπηρέτηση»
#14
(20-01-2015, 12:12 AM)garvanitis Έγραψε: Άρα η άλλη έρευνα που λες είχε ακριβώς αυτά τα στοιχεία που λείπουν... Που δεν λείπουν δηλαδή γιατί αν ρίξουμε μια ματιά στο link που παραθέτεις σήμερα τα βλέπουμε στην πρώτη σελίδα... "Ρατσιστικό" λοιπόν και αυτό το ερωτηματολόγιο... Έχει βέβαια κάποια χαρακτηριστικά στο δείγμα στα οποία δεν βγαίνουν τα ποσοστά αλλά δεν επηρεάζει ιδιαίτερα το αποτέλεσμα...

Είπα με το αν είναι να πάμε να αμφισβητούμε την γνώμη αυτών που δεν έχουν πτυχίο, μονό και μόνο επειδή δεν το έχουν, αυτό είπα ρατσιστικό. Για το link τις έχει όλες τις σελίδες και τις 14 κάνε λίγο την μπάρα προς τα κάτω.

(20-01-2015, 12:12 AM)garvanitis Έγραψε: Η "Μεθοδολογία της Έρευνας" είναι μάθημα που διδάσκεται στα ΑΕΙ (και όχι ΤΕΙ) και δεν είναι απλά ο τρόπος που κάνουν τις δημοσκοπήσεις τα πανεπιστημιακά ιδρύματα, αλλά όλοι οι φορείς... Αν δεν σε βρίσκει σύμφωνο δεν έχεις παρά να αναπτύξεις ένα δικό σου μοντέλο και όταν γίνεις καθηγητής πανεπιστημίου να το διδάξεις κιόλας - εφ' όσον γίνει αποδεκτό από την ακαδημαϊκή κοινότητα....

Δεν είναι το επάγγελμα μου, γκαλοπατζής. Την γνώμη μου εξέφρασα, για το πως βρίσκω την κίνηση αυτή, για το αν βάζει την ιδιότητα ή όχι.

(20-01-2015, 12:12 AM)garvanitis Έγραψε: Προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα... Αλλά πιστεύεις σοβαρά ότι τα ενεργά μέλη του leoforeia.gr που ζουν στην Θεσσαλονίκη και είναι δεν είναι διψήφιος ο αριθμός τους είναι αντιπροσωπευτικό στατιστικό δείγμα;

Τα μέλη του leoforeia.gr στην Θεσσαλονίκης θα σε ελέγχουν, ώστε να βγει το αποτέλεσμα και να δούμε πως βγήκε, πως έγινε η διεξαγωγή και άλλα πολλά. Παράλληλα όμως, μπορούν να συμπληρώσουν και αυτοί δηλαδή εμείς τα ερωτηματολόγια



(20-01-2015, 12:12 AM)garvanitis Έγραψε: Το έχεις αναφέρει άπειρες φορές χωρίς φαίνεται να καταλαβαίνεις τι γράφεις...

Πώς καθορίζουν οι μισθοί και οι συντάξεις το λειτουργικό κόστος ενός συστήματος συγκοινωνιών; Και τι ρόλο θα μπορούσαν να παίζουν στην διαμόρφωση των κομίστρων; (που για να μην ξεχνιόμαστε, παραμένουν 1€ την ημέρα)

Στην δυνατότητα πληρωμής. Πολλά νοικοκυριά αδυνατούν να πληρώσουν το εισιτήριο, την στιγμή που παίρνουν οι περισσότεροι Έλληνες πολίτες 585€/μήνα και έχουν να πληρώσουν χιλιάδες φόρους.

(20-01-2015, 12:12 AM)garvanitis Έγραψε: Δεν αφορά εσένα ο σχολιασμός μου αλλά κάποιους "δημοσιογράφους" που γράφουν σε διάφορες εφημερίδες. Αν θέλεις όμως να το δούμε λίγο παραπάνω μπορείς να μου εξηγήσεις για παράδειγμα γιατί δεν είδαμε πουθενά την απάντηση του προέδρου του Οργανισμού...

http://www.karfitsa.gr/2015/01/18/ta-sto...-analithi/

Προσωπικά θέλω να πιστεύω ότι απλά δεν υπέπεσε στην αντίληψή σου... Καλοπροαίρετα...

Ότι μου έρχεται στο fb αυτό βάζω. Αν το έβλεπα θα το έβαζα κανονικά στο site. Εξάλλου στα πλαίσια της δημοκρατίας είναι, να ακούμε την γνώμη από όλες τις πλευρές, έτσι ώστε ο εκάστοτε πολίτης να δει πια πλευρά κρίνει ότι λέει αλήθεια, ή μπορεί να δει ότι, η αλήθεια βρίσκεται στην μέση. Τώρα γιατί δεν βάλανε την απάντηση του προέδρου κακώς. Δεν είχαν τίποτα να φοβηθούν να την βάλλουν. Εξάλλου και να τον άκουγαν ή να διαβάσουν την απάντηση του προέδρου οι πολίτες, δεν θα τον πίστευαν. Έτσι λέω εγώ

(20-01-2015, 12:12 AM)garvanitis Έγραψε: Μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να βάλω τα κλάμματα...

Σοβαρά τώρα, αφού θέλεις να αφιερώσεις χρόνο και κόπο προκειμένου να παρουσιάζεις τις ειδήσεις σχετικά με τον ΟΑΣΘ φρόντισε να το κάνεις όσο το δυνατόν πιο ολοκληρωμένα και αντικειμενικά...

Αφιερώνω χρόνο όσο μπορώ και κυρίως στον ελεύθερο χρόνο, ο οποίος είναι περιορισμένος. Όταν έχω αρκετό κάνω ότι μπορώ, με όλες τις δυνάμεις να τα βάλλω όλα στο τραπέζι

(20-01-2015, 12:12 AM)garvanitis Έγραψε: Για το τέλος, και για όποιον ενδιαφέρεται, τρέχει μια ακόμη σχετική έρευνα από το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής Α.Π.Θ. Μπορείτε να συμμετάσχετε εδώ:

https://docs.google.com/forms/d/1cwpL9Nl...rm?c=0&w=1

Την συμπλήρωσα και αυτήν
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: [Μακεδονία] ΟΑΣΘ «Ακριβό αντίτιμο, φτωχή εξυπηρέτηση» - από GiannisB - 20-01-2015, 03:07 AM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  [ΟΑΣΘ] Δοκιμαστική Εξυπηρέτηση των Οικισμών Παλαιού και Νέου Αγιονερίου GiannisB 0 2.009 04-06-2014, 11:56 PM
Τελευταία Δημοσίευση: GiannisB

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)