Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Νέες Γραμμές / Τροποποιήσεις / Καταργήσεις Γραμμών - 2015
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
(12-10-2015, 04:37 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: [ -> ]Ούτε και τα δρομολόγια του 030 (εξυπηρετεί το ΚΕΕΠΕΑ "Ορίζοντες" που στεγάζεται πλέον στο συγκρότημα των Πολυκλαδικών Ηλιούπολης) εμφανίζονταν στο oasa.gr, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν υφίσταται. Όπως και υπάρχουν αρκετά δρομολόγια που υφίστανται και δεν εμφανίζονται είτε ορθώς είτε και καθόλου στο πρόγραμμα δρομολογίων της κάθε γραμμής.

Γνωρίζω για την 030, αλλά θεωρώ ότι ο λόγος που δεν εμφανίζεται είναι ότι είναι "ιδιωτική" γραμμή και είναι διαθέσιμη για το ευρύτερο κοινό.
(12-10-2015, 04:58 PM)abc Έγραψε: [ -> ]Γνωρίζω για την 030, αλλά θεωρώ ότι ο λόγος που δεν εμφανίζεται είναι ότι είναι "ιδιωτική" γραμμή και είναι διαθέσιμη για το ευρύτερο κοινό.

Ακριβώς ο ίδιος είναι και ο λόγος που δεν έχει αναρτηθεί πίνακας δρομολογίων για την 848. Επανήλθε για την εξυπηρέτηση των μαθητών και δεν υπάρχει λόγος να αναφέρεται. Όπως και δεν έχει συμπεριληφθεί στον πίνακα δρομολογίων του 155 το μεσημβρινό δρομολόγιο που πάει Αγ. Μαύρα. Όπως, αντίστοιχα, δεν περιέχεται εδώ και χρόνια στον πίνακα δρομολογίων του 221 η επισήμανση για το δρομολόγιο που μπαίνει Πανεπιστημιούπολη.
(12-10-2015, 06:21 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: [ -> ]Ακριβώς ο ίδιος είναι και ο λόγος που δεν έχει αναρτηθεί πίνακας δρομολογίων για την 848. Επανήλθε για την εξυπηρέτηση των μαθητών και δεν υπάρχει λόγος να αναφέρεται. Όπως και δεν έχει συμπεριληφθεί στον πίνακα δρομολογίων του 155 το μεσημβρινό δρομολόγιο που πάει Αγ. Μαύρα. Όπως, αντίστοιχα, δεν περιέχεται εδώ και χρόνια στον πίνακα δρομολογίων του 221 η επισήμανση για το δρομολόγιο που μπαίνει Πανεπιστημιούπολη.

Ναι, όμως το 221 που μπαίνει Πανεπιστημιούπολη εξυπηρετεί κανονικά και επιβάτες και όχι μόνο το προσωπικό της Πανεπιστημιούπολης, (γιατί τέτοια ώρα μόνο το προσωπικό μεταφέρεται) άρα θα έπρεπε κανονικά να αναφέρεται! Αλλά επειδή και άλλα "ειδικά" δρομολόγια που εξυπηρετούν και επιβάτες δεν αναφέρονται (όπως πχ το σχολικό 537 που διέρχεται από Θρακομακεδόνες) νομίζω δεν υπάρχει κάποιος κανόνας στον ΟΑΣΑ που διαχωρίζει το τι αναφέρεται στο site και τι όχι. (μέχρι και το ειδικό δρομολόγιο του 155 αναφερόταν μέχρι πέρσι κι ας ήταν αποκλειστικά για μαθητές) Το 848 όμως γνωρίζουμε ότι όντως λειτουργεί; Το ρωτάω γιατί σε όλες τις αναρτήσεις στη Διαύγεια που αναφέρονται στη διαδρομή του, φέρεται να "ανεβαίνει" την Εθν.Αντιστάσεως στη Δραπετσώνα κάτι που είναι πλέον αδύνατον αφού η οδός έχει εδώ και χρόνια μονοδρομηθεί! Μήπως λοιπόν τους έχει "ξεμείνει" στα χαρτιά η παλιά διαδρομή και απλά την αναπαράγουν όποτε υπάρχει απόφαση στη Διαύγεια και η γραμμή έχει καταργηθεί σιωπηλά εδώ και χρόνια; Εγώ προσωπικά δεν το έχω πετύχει ποτέ! Ούτε καν όταν ήταν κανονική γραμμή υποτίθεται.
(13-10-2015, 07:46 PM)pvuccino Έγραψε: [ -> ][...] Το 848 όμως γνωρίζουμε ότι όντως λειτουργεί; Το ρωτάω γιατί σε όλες τις αναρτήσεις στη Διαύγεια που αναφέρονται στη διαδρομή του, φέρεται να "ανεβαίνει" την Εθν.Αντιστάσεως στη Δραπετσώνα κάτι που είναι πλέον αδύνατον αφού η οδός έχει εδώ και χρόνια μονοδρομηθεί! Μήπως λοιπόν τους έχει "ξεμείνει" στα χαρτιά η παλιά διαδρομή και απλά την αναπαράγουν όποτε υπάρχει απόφαση στη Διαύγεια και η γραμμή έχει καταργηθεί σιωπηλά εδώ και χρόνια; Εγώ προσωπικά δεν το έχω πετύχει ποτέ! Ούτε καν όταν ήταν κανονική γραμμή υποτίθεται.

Μια από τα ίδια, δύο φορές είχα βρεθεί στην Νίκαια σε ώρες που αναχωρούσε αλλά δεν είδα το 848. Αναφέρομαι στην περίοδο πριν καταργηθεί.
(12-10-2015, 06:21 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: [ -> ]Ακριβώς ο ίδιος είναι και ο λόγος που δεν έχει αναρτηθεί πίνακας δρομολογίων για την 848. Επανήλθε για την εξυπηρέτηση των μαθητών και δεν υπάρχει λόγος να αναφέρεται. Όπως και δεν έχει συμπεριληφθεί στον πίνακα δρομολογίων του 155 το μεσημβρινό δρομολόγιο που πάει Αγ. Μαύρα. Όπως, αντίστοιχα, δεν περιέχεται εδώ και χρόνια στον πίνακα δρομολογίων του 221 η επισήμανση για το δρομολόγιο που μπαίνει Πανεπιστημιούπολη.


Δεν ξέρω για το μεσημεριανό 155 αλλά το πρωινό (07:45 από Αγία Μαύρα) δεν το έχω δει να κυκλοφορεί ούτε μία φορά.
(13-10-2015, 11:32 PM)mercedes elbo Έγραψε: [ -> ]Δεν ξέρω για το μεσημεριανό 155 αλλά το πρωινό (07:45 από Αγία Μαύρα) δεν το έχω δει να κυκλοφορεί ούτε μία φορά.

Πάντως σε ανακοίνωση που βγήκε στις αρχές του νέου σχολικού έτους (http://ilioupoligiaolous.gr/index.php/%C...CF%83.html) αναφέρονται κανονικά και τα δύο δρομολόγια.
(13-10-2015, 11:32 PM)mercedes elbo Έγραψε: [ -> ]Δεν ξέρω για το μεσημεριανό 155 αλλά το πρωινό (07:45 από Αγία Μαύρα) δεν το έχω δει να κυκλοφορεί ούτε μία φορά.
Αν δεν κυκλοφορούσε θα είχαν βγει όλοι οι συνδικαλες του συριζα και θα εκραζαν συνέχεια... Ματαια προσπαθουσα να τους εξηγησω ότι την 1η μερα ( Νοεμβρης του 14) που έγινε η αλλαγή στο 155 έφταιγε ο σταθμάρχης για το πρωινο που δεν έγινε ( και ευτυχως προλάβαμε το μεσημεριανό μετα απο συννενόηση με το Γρ. Κίνησης του ΕΛΛ) αλλά μόνο που δεν πηγαν να με βρισουν!
(14-10-2015, 01:22 AM)georgio Έγραψε: [ -> ]Αν δεν κυκλοφορούσε θα είχαν βγει όλοι οι συνδικαλες του συριζα και θα εκραζαν συνέχεια... Ματαια προσπαθουσα να τους εξηγησω ότι την 1η μερα ( Νοεμβρης του 14) που έγινε η αλλαγή στο 155 έφταιγε ο σταθμάρχης για το πρωινο που δεν έγινε ( και ευτυχως προλάβαμε το μεσημεριανό μετα απο συννενόηση με το Γρ. Κίνησης του ΕΛΛ) αλλά μόνο που δεν πηγαν να με βρισουν!

Θα είχαν αντιδράσει κυρίως οι μαθητές. Την τελευταία φορά που είχε κοπεί το δρομολόγιο που εξυπηρετούνταν τότε από τη Δημοτική Συγκοινωνία, πριν δηλαδή τροποποιηθεί το 216 για να συνεχίζει μέχρι την Εθν. Μακαρίου, είχαν ακολουθήσει καταλήψεις και παραστάσεις διαμαρτυρίας στο Δημαρχείο.
(14-10-2015, 01:22 AM)georgio Έγραψε: [ -> ]Αν δεν κυκλοφορούσε θα είχαν βγει όλοι οι συνδικαλες του συριζα και θα εκραζαν συνέχεια... Ματαια προσπαθουσα να τους εξηγησω ότι την 1η μερα ( Νοεμβρης του 14) που έγινε η αλλαγή στο 155 έφταιγε ο σταθμάρχης για το πρωινο που δεν έγινε ( και ευτυχως προλάβαμε το μεσημεριανό μετα απο συννενόηση με το Γρ. Κίνησης του ΕΛΛ) αλλά μόνο που δεν πηγαν να με βρισουν!

Το πέτυχα χθές το μεσημεριανό σχολικό δρομολόγιο του 155 με Ν1. Το πρωινό είχε τύχει να το έλεξω κάποιες μέρες τον περασμένο Μάρτιο νομίζω και δεν το είχα δει να κυκλοφορεί. Βέβαια, ίσως να έτυχε εκείνες τις ημέρες να υπήρχε κάποια απεργία καθηγητών ή κατάληψη στο ΕΠΑΛ Ηλιούπολης και να μην δρομολογήθηκε τότε.
(15-10-2015, 11:47 PM)mercedes elbo Έγραψε: [ -> ]Το πέτυχα χθές το μεσημεριανό σχολικό δρομολόγιο του 155 με Ν1. Το πρωινό είχε τύχει να το έλεξω κάποιες μέρες τον περασμένο Μάρτιο νομίζω και δεν το είχα δει να κυκλοφορεί. Βέβαια, ίσως να έτυχε εκείνες τις ημέρες να υπήρχε κάποια απεργία καθηγητών ή κατάληψη στο ΕΠΑΛ Ηλιούπολης και να μην δρομολογήθηκε τότε.

Εγώ το είχα πετύχει το πρωί να φεύγει το πρωί από Αγ.Μαύρα περίπου τον Μάϊο. Οπότε την περσινή σχολική χρονιά λειτουργούσε σίγουρα.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12