Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εκτέλεση συγκοινωνιακού έργου του ΟΑΣΑ από τα ΚΤΕΛ
(25-11-2022, 09:56 AM)Citaro Έγραψε: Θεωρείς ότι ενα Υπουργείο το οποίο "γραφει" εκεί που δεν πιανει μελάνι το Ελεγκτικό Συνέδριο, ώστε να στησει αιτιολογία "επείγουσας περίπτωσης" για να δώσει τις γραμμές σε ημέτερους, θα συγκινηθεί από αναφορες; 

Λες να εκδιώξει το ΚΤΕΛ Αττικής, το οποίο εχει από τα πιο σκληροπηρυνικά λόμπι; Βρέθηκε ποτέ υπουργός που να τα έβαλε με τους Αρβανίτες; Εδώ επί 2 χρονια δεν καταφεραν να φτιαξουν τις προμετωπίδες, θα ασχοληθούν με τα λοιπά;

Η κατασταση ειναι γνωστή σε όλους. Ο ΟΑΣΑ υποτίθεται οτι εποπτεύει. Ξέρει λοιπόν σε τί κατάσταση ειναι το εν λογω ΚΤΕΛ. Ας σταματήσει το ανεκδοτο θεσμικα, χωρις να καλυπτεται πίσω από επώνυμες αναφορες. 

Εχει και η ΟΣΥ σαραβαλα. Είναι όμως πεντακάθαρα καθε πρωί που ξεκινά η βάρδια και επίσης, δεν εχω δει ποτέ λεωφορειο που να κυκλοφορει ενώ εχουν χαλασει πόρτες/κουδουνια κλπ
Συμφωνώ απόλυτα. Μια καταγγελία δεν θα λύσει τίποτα. Ούτε 100. Ούτε 200 κλπ αλλά όταν γίνει η στραβή τουλάχιστον τότε δεν θα μπορούν να κρύβονται πίσω από τπ δάχτυλο τους (δεν τα ξέραμε, δεν τα είπε κανείς κλπ).

Υ.Σ. Επι τον προηγούμενων· σημερα οδηγός του ΚΤΕΛ Κορινθίας μίλαγε τηλ, έστριβε και μετά κάπνιζε (20-30 άτομα στο λεωφορειο). Και για να μην μου ξαναπούν κάποιοι ότι είναι αδύνατον να στρίβει κανείς όταν οδηγεί έχω φωτογραφίες. Άμα τις θέλετε θα της διαθέσω. Προφανώς είναι ελεύθερες από προσωπικά δεδομένα.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Εκτέλεση συγκοινωνιακού έργου του ΟΑΣΑ από τα ΚΤΕΛ - από panos1b - 25-11-2022, 11:14 AM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)