Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προτάσεις αναδιάταξης / βελτιστοποίησης λεωφορειακών γραμμών του ΟΣΕΘ
Για πές μου εσύ πως θα τα έκανες;;;;
Η Καλαμαριά θα πρέπει να πηγαίνει ένα λεωφορείο μέχρι το Κέντρο γιατί αν κόψεις το 58 μέχρι Χαριλάου και ο άλλος θέλει να πάει Βενιζέλου θα πάρει 3 οχήματα το 58 μετά το 10 και μετά το 3Κ..... ή 2 οχήματα 58 και 10 και μετά να περπατάει...... Αυτό για εμένα είναι βλακία έστω το 58 μέχρι ΔΕΘ να πηγαἰνει και το 32 μέχρι Πέταλο...
Απάντηση
(31-12-2018, 11:33 AM)nickbill_777 Έγραψε: Για πές μου εσύ πως θα τα έκανες;;;;
Η Καλαμαριά θα πρέπει να πηγαίνει ένα λεωφορείο μέχρι το Κέντρο γιατί αν κόψεις το 58 μέχρι Χαριλάου και ο άλλος θέλει να πάει Βενιζέλου θα πάρει 3 οχήματα το 58 μετά το 10 και μετά το 3Κ..... ή 2 οχήματα 58 και 10 και μετά να περπατάει...... Αυτό για εμένα είναι βλακία έστω το 58 μέχρι ΔΕΘ να πηγαἰνει και το 32 μέχρι Πέταλο...

Όπως πάει κάποιος από γραμμές δεν μπαίνουν μέσα στο κέντρο με δυο λεωφορεία έτσι πολύ απλά θα γίνεται μετεπιβίβαση σε γραμμές γειτονικών δήμων. Απλό είναι για να είναι καλύτερη η συχνότητα με λιγότερα λεωφορεία
Απάντηση
Το σύστημα που θα γίνει στην Θεσσαλονίκη για Σταθμούς Μετεπιβίβασης υπάρχει στην Αθήνα ή θα γίνει μόνο σε εμάς;;;
Απάντηση
(01-01-2019, 05:33 PM)nickbill_777 Έγραψε: Το σύστημα που θα γίνει στην Θεσσαλονίκη για Σταθμούς Μετεπιβίβασης υπάρχει στην Αθήνα ή θα γίνει μόνο σε εμάς;;;

Θα υπάρχει και στην Αθήνα με σταθμους μέτρο - τραμ - Κτελ - αστικών λεωφορείων να δημιουργούν έναν ολοκληρωμένο σταθμό μετεπιβιβάσης (εκεί βέβαια υπάρχουν ήδη αρκετοί όπως πχ Δουκίσσης Πλακεντίας)
Απάντηση
Σαν το δικό μας που θα γίνει πχ ΚΤΕΛ ΑΤΤΙΚΗΣ όπως εμείς ΚΤΕΛ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ ;;;;
Πως θα είναι;; Και με τραμ πως;;
Απάντηση
(01-01-2019, 05:49 PM)nickbill_777 Έγραψε: Σαν το δικό μας που θα γίνει πχ ΚΤΕΛ ΑΤΤΙΚΗΣ όπως εμείς ΚΤΕΛ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ ;;;;
Πως θα είναι;; Και με τραμ πως;;

Έχω διαβάσει μόνο ότι απλά θα μεταφερθούν τα τέρματα των ΚΤΕΛ σε άλλα σημεία δίπλα σε σταθμούς μέτρο κυρίως.
Απάντηση
(01-01-2019, 06:07 PM)irisbus57 Έγραψε: Έχω διαβάσει μόνο ότι απλά θα μεταφερθούν τα τέρματα των ΚΤΕΛ σε άλλα σημεία δίπλα σε σταθμούς μέτρο κυρίως.

Το ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης έχει γραφεία κάτω από τον ΝΣΣ καθώς έρχονται και λεωφορεία εκεί στο πάρκο για Αναγεννήσεως. Μήπως εκείνο το πάρκο να γίνει χώρος για πούλμαν αλλά δεν φτάνει. 

Τώρα με πια λογική να φτάνει Κρήνη το μετρό δεν ξέρω και όχι αεροδρόμιο με στάση Ικέα δεν ξέρω.

Επίσης για τις γραμμές κορμού Ικέα. Θεωρώ ότι το 8 έπρεπε να παραμείνει σαν γραμμή όχι σαν διαδρομή. Να κάνει δηλαδή αυτό που κάνει το 2Κ και φυσικά κάποια δρομολόγια μέσω ΚΤΕΛ Χαλκιδικής για να καταργηθεί το 45. Το 2 ως είχε. Είχα δει το 934 νομίζω να έρχεται στον ΝΣΣ σαν 993 και μετά να φεύγει σαν 2Κ προς Ικέα
Απάντηση
Το 31 να πηγαίνει από τα ΚΤΕΛ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ή

Νέος Σταθμός Μετεπβίβασης ΚΤΕΛ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

10: ΚΤΕΛ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ - Ν.Σ. ΣΤΑΘΜΟΣ
31: ΚΤΕΛ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ - ΒΟΥΛΓΑΡΗ - Κ.Τ.Ε.Λ.
66: ΚΤΕΛ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ - ΘΕΡΜΗ

Και η γραμμή 45 θα πηγαίνει (Ν.Σ. ΣΤΑΘΜΟΣ - ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ) μέσω Παπαναστασίου και μέσω Περιφερειακού.
Απάντηση
(06-01-2019, 10:51 PM)nickbill_777 Έγραψε: 51-54 = 51Κ ΣΙΝΔΟΣ-ΙΩΝΙΑ-Ν.Σ.Σ.
25-64 = 25 ΦΙΛΥΡΟ-ΝΕΑΠΟΛΗ-ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ  
29-35 = 35Κ = ΠΟΛΙΧΝΗ-ΜΕΤΕΩΡΑ-ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ  

Αν είναι έτσι:
4Κ: ΕΥΟΣΜΟΣ-ΜΕΝΕΜΕΝΗ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ
5Κ: Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-Κ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ή  5Κ: ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ - Α. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ 6Κ:Κ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ
Ας τα κάνουν : Κ4-Κ5 γιατί θα μπερδεύονται με το 4-5 και οι ώρες!

Επίσης άκουσα ότι το 32Α θα πηγαίνει από Λαγκαδά!

Πρώτα, να δούμε αν είναι σίγουρο και μετά μιλάμε επίσημα. Το 32 και 34 κομματάκι δύσκολο να συγχωνευτούν
Απάντηση
Εγώ λέω: 20-21 συγχώνευση: Κ4 "ΕΥΟΣΜΟΣ-ΜΕΝΕΜΕΝΗ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ" και 32 γίνεται γραμμή κορμού : Κ5: Κ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ και το 34: Κ6: ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ - Α.ΗΛΙΟΠΥΟΛΗ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ"

51-54: Κ7: ΣΙΝΔΟΣ - ΙΩΝΙΑ - Ν.Σ. ΣΤΑΘΜΟΣ
25-64: 25: ΦΙΛΥΡΟ - ΝΕΑΠΟΛΗ - ΝΕΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ
29-35: Κ1: ΠΟΛΙΧΝΗ - ΜΕΤΕΩΡΑ - ΝΕΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  ΟΣΕΘ: Νέες γραμμές / τροποποιήσεις / καταργήσεις γραμμών GiannisB 370 263.600 26-04-2024, 06:56 PM
Τελευταία Δημοσίευση: jimis2001
  Προτάσεις / τροποποιήσεις λεωφορειακών γραμμών μετά το άνοιγμα του μετρό Θεσσαλονίκης irisbus57 40 38.522 28-08-2023, 08:55 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Jarre

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)