Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
140 ΠΟΛΥΓΩΝΟ - ΓΛΥΦΑΔΑ
#21
(09-09-2013, 02:58 PM)nikos1991 Έγραψε: Είναι λάθος μεταφορά από Θερινό σε Χειμερινό. Κάποιο απ' τα 2 ξέχασαν να το διαγράψουν... Το χειμώνα το '11 το είχαν κάνει στο 220-1 το οποίο φαινόταν να έχει δρομολόγια ανά 3-4' (συνδιασμός 8' αιχμής Θερινού 1 και 6' Χειμερινού Wink ).

Ούτε αυτό είναι. Το ένα από τα δύο δρομολόγια είναι ενισχυτικό και ξεκινάει από το Α/Σ Ελληνικού με φορά το Πολύγωνο. Δεν το γράφει πουθενά, το είχα δει μια φορά τυχαία σε καρτελάκι οδηγού.
Απάντηση
#22
(09-09-2013, 03:48 PM)Citaro Έγραψε: Ούτε αυτό είναι. Το ένα από τα δύο δρομολόγια είναι ενισχυτικό και ξεκινάει από το Α/Σ Ελληνικού με φορά το Πολύγωνο. Δεν το γράφει πουθενά, το είχα δει μια φορά τυχαία σε καρτελάκι οδηγού.

Exactly!

Το έχω πετύχει αρκετές φορές να βγαίνει από το Α/Σ! Μόνο που δεν έχω ξεχωρίσει ακόμα ποιό είναι αυτο, των 1430 ή των 1435...
Απάντηση
#23
(09-09-2013, 03:48 PM)Citaro Έγραψε: Ούτε αυτό είναι. Το ένα από τα δύο δρομολόγια είναι ενισχυτικό και ξεκινάει από το Α/Σ Ελληνικού με φορά το Πολύγωνο. Δεν το γράφει πουθενά, το είχα δει μια φορά τυχαία σε καρτελάκι οδηγού.

Ευχαριστούμε για την πληροφορία ΜΒ Ο530 Big Grin
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#24
(09-09-2013, 05:20 PM)N1Ellinikou Έγραψε: Το έχω πετύχει αρκετές φορές να βγαίνει από το Α/Σ! Μόνο που δεν έχω ξεχωρίσει ακόμα ποιό είναι αυτο, των 1430 ή των 1435...

Μόλις βγήκε το 140 από το Α/Σ Ελληνικού. Άρα των 14.35 είναι αυτό που φεύγει από το Α/Σ!
Απάντηση
#25
Χθες στο χώρο για τα λεωφορεία δίπλα από το Γκολφ της Γλυφάδας είδα αραγμένο ένα 140! Τι παίζει;
Απάντηση
#26
(08-10-2013, 10:09 PM)georgio Έγραψε: Χθες στο χώρο για τα λεωφορεία δίπλα από το Γκολφ της Γλυφάδας είδα αραγμένο ένα 140! Τι παίζει;

Kι εγώ το έχω προσέξει τον τελευταίο καιρό και μάλιστα επανειλλημένα! Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Κάνουν διάλεμμα ίσως;;...
Απάντηση
#27
(08-10-2013, 10:09 PM)georgio Έγραψε: Χθες στο χώρο για τα λεωφορεία δίπλα από το Γκολφ της Γλυφάδας είδα αραγμένο ένα 140! Τι παίζει;

Ότι και με το 815 στο ΑΣ Ράλλη. Διάλειμμα δίπλα σε συναδέλφους.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#28
(12-05-2013, 10:36 AM)pvuccino Έγραψε: Το τέρμα της τα πρώτα χρόνια ήταν στην οδό Λαζαράκη, ενώ τα τελευταία (μετά την έλευση του τραμ) μεταφέρθηκε στη Διαδόχου Παύλου.

Από μικρός θυμάμαι το τέρμα το 140. Όπως πολύ σωστά λες, ήταν στην οδό Λαζαράκη, στη σημερινή πιάτσα των ταξί απέναντι απ' τα Flocafe. Αντί για τα ταξί, εκεί πριν άραζαν οι Βεργίνες! (Ν1 στο 140 έμπαινε σπανιότατα). Η διαδρομή στη Γλυφάδα ήταν η εξής: από Λ. Ποσειδώνος, αριστερά Μεταξά (Ιωάννου τότε και όχι Δημάρχου Αγγέλου), αριστερά Λαζαράκη (όπου και το τέρμα στο διαμορφωμένο χώρο), αριστερά Σ. Καράγιωργα, δεξιά Λ. Ποσειδώνος και έπειτα κανονικά.

Περι μεταβολής διαδρομής τώρα. Στην Αργυρούπολη, στην κατεύθυνση προς Πολύγωνο, το 140 δεν έμπαινε στην Μαρίνου Γερουλάνου. Από την Πλατεία Αγίας Τριάδας, συνέχιζε στην Αλεξιουπόλεως, έπειτα έστριβε αριστερά στη Κύπρου (αφού έτρωγε στο συγκεκριμένο φανάρι κανα δεκάλεπτο) και μετά δεξιά στην Παπανδρέου, όπως κάνει σήμερα το Α4. Αργότερα, στο φανάρι Αλεξιουπόλεως-Κύπρου απαγορεύτηκε η στροφή προς τα αριστερά (τώρα πρέπει να πας ή ευθεία Αργυρουπόλεως ή δεξιά Κύπρου) και έτσι η διαδρομή του 140 άλλαξε όπως τη ξέρουμε και σήμερα: απο Πλ. Αγ. Τριάδας, συνέχεια Γερουλάνου, δεξιά Στ. Σαράφη, απέναντι Παπανδρέου.
Απάντηση
#29
(18-11-2013, 06:22 PM)N1Ellinikou Έγραψε: Από μικρός θυμάμαι το τέρμα το 140. Όπως πολύ σωστά λες, ήταν στην οδό Λαζαράκη, στη σημερινή πιάτσα των ταξί απέναντι απ' τα Flocafe. Αντί για τα ταξί, εκεί πριν άραζαν οι Βεργίνες! (Ν1 στο 140 έμπαινε σπανιότατα). Η διαδρομή στη Γλυφάδα ήταν η εξής: από Λ. Ποσειδώνος, αριστερά Μεταξά (Ιωάννου τότε και όχι Δημάρχου Αγγέλου), αριστερά Λαζαράκη (όπου και το τέρμα στο διαμορφωμένο χώρο), αριστερά Σ. Καράγιωργα, δεξιά Λ. Ποσειδώνος και έπειτα κανονικά.

Περι μεταβολής διαδρομής τώρα. Στην Αργυρούπολη, στην κατεύθυνση προς Πολύγωνο, το 140 δεν έμπαινε στην Μαρίνου Γερουλάνου. Από την Πλατεία Αγίας Τριάδας, συνέχιζε στην Αλεξιουπόλεως, έπειτα έστριβε αριστερά στη Κύπρου (αφού έτρωγε στο συγκεκριμένο φανάρι κανα δεκάλεπτο) και μετά δεξιά στην Παπανδρέου, όπως κάνει σήμερα το Α4. Αργότερα, στο φανάρι Αλεξιουπόλεως-Κύπρου απαγορεύτηκε η στροφή προς τα αριστερά (τώρα πρέπει να πας ή ευθεία Αργυρουπόλεως ή δεξιά Κύπρου) και έτσι η διαδρομή του 140 άλλαξε όπως τη ξέρουμε και σήμερα: απο Πλ. Αγ. Τριάδας, συνέχεια Γερουλάνου, δεξιά Στ. Σαράφη, απέναντι Παπανδρέου.

Eγώ πάντως θυμάμαι τον εαυτό μου και άλλους δυο καλούς φίλους όντας φοιτητές στην Αθήνα του 1998-2003 σχεδόν κάθε Σάββατο να καταλήγουμε στον Ι.Ν.Αγ.Κωνσταντίνου Γλυφάδας (εκεί ήταν το τέρμα) μετά από ένα καταπληκτικό ταξίδι με ΒΕΡΓΙΝΑ.
Τα συμπεράσματα πάντα του κάθε δρομολογίου τα λύναμε στη .... μπιφτεκούπολη!!!!!!!!!!!
Απάντηση
#30
κριμα που δεν προλαβα της βεργινες στο 140 Sad
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)