Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η γραμμή με την ομορφότερη / πιο ιδιαίτερη διαδρομή που έχετε μπει
#21
Πάντως εγώ έχω πάρει το 805 πολλακις, χωρίς κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. (Μέρα βέβαια!) Επίσης έχω κάνει και τμήμα της γραμμής με τα πόδια (κοντά στα Διυλιστήρια) κι έχω να πω ότι είμαι από τις ομορφότερες διαδρομές! (μιας και είμαστε και στο topic) Η περιοχή είναι καθαρά αγροτική και θυμίζει έντονα το Κίτσι της Βάρης! Επίσης έχω περπατήσει ολόκληρη τη Λεωφ.Νατο από τα Λιόσια μέχρι τον Ασπρόπυργο και πάλι χωρίς συμβάν. Κι αυτό όχι τώρα, που είναι άψογα ασφαλτοστρωμενη και με νησίδα στη μέση, αλλά τα παλιά τα χρόνια (προ Αττικής Οδού) που ήταν ένα κλικ πάνω από χωματόδρομος! Επίσης έχω περπατήσει μπροστά ακριβώς από τον καταυλισμό των τσιγγάνων στο Ζεφύρι, έχω χρησιμοποιήσει πάμπολλες φορές το 735 ακόμα και τη νύχτα (μένω Αγ.Αναργύρους και το 735 ήταν μια καλή εναλλακτική στο μονίμως τιγκαρισμενο Α10/Β10, όταν τερμάτιζε Καραβο) κι έχω περάσει ολόκληρη τη νύχτα μου στην Πλατ.Μάνδρας περιμένοντας να πάει 05.00 για να γυρίσω με το πρώτο του Α16! (είχα φτάσει εκεί με το τελευταίο 865) Κι έχω κατέβει και στην Ομόνοια στη Ζήνωνος κατά τις 04.30-05.00 (που είναι ακόμα νύχτα) για να τσεκαρω τα πρώτα δρομολόγια 730, 821, 822, 823 και Α17. Τώρα σίγουρα είμαι άντρας σχετικά νεαρής ηλικίας (δεν ξέρω αν ως γυναίκα ή ηλικιωμένος θα είχα την ίδια τύχη) αλλά νομίζω πως γενικά όλες αυτές οι περιοχές και γραμμές που θεωρούνται "επικίνδυνες" και "αβατα" είναι και λίγο υπερβολές των ΜΜΕ! Φυσικά δεν έβαλα το Rollex μου για να πάω, ούτε παρκαρα το πανάκριβο μου αμάξι στη Ζήνωνος (όχι ότι έχω βέβαια!) αλλά με τη φορμιτσα μου και το t-shirt δε με ενόχλησε ΚΑΝΕΝΑΣ!!
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Η γραμμή με την ομορφότερη / πιο ιδιαίτερη διαδρομή που έχετε μπει - από pvuccino - 13-06-2018, 04:07 PM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)