Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ.
(03-11-2016, 08:11 PM)georgio Έγραψε: Τώρα που ειναι περασμένα τα προγραμματισμένα δρομολόγια στα οχήματα γιατί δεν υπολογίζονται οι χρόνοι άφιξης των λεωφορειων στην εφαρμογή και στις πινακίδες;

Τώρα που ειναι περασμένα τα προγραμματισμένα δρομολόγια στα οχήματα γιατί δεν υπολογίζονται οι χρόνοι άφιξης των λεωφορειων στην εφαρμογή και στις πινακίδες;

Εννοείς προφανώς γιατί δεν αναγράφονται οι προγραμματισμένοι χρόνοι αναχώρησης, σε σημεία που είναι κοντά στην αφετηρία;;
Καλή ερώτηση. Κάθομαι κάθε πρωϊ και μαντεύω στη στάση μου (9η Ζωγράφου/235) μέσω της εφαρμογής στο κινητό, τί ώρα σκοπεύει να κατέβει το λεωφορείο που είναι στο τέρμα (αφού δεν τηρείται ο επίσημος πίνακας).
Σήμερα πχ, ρώτησα τον οδηγό ενός ανερχόμενου στο 235, τί ώρα θα κατέβει και, αφού σκρόλαρε στην οθονίτσα του, μου είπε "08:09" . Η ώρα αναχώρησης αυτή δεν υπάρχει στο επίσημο πρόγραμμα. Είναι ή 08:05 ή 08:17. Βλέποντας μετά την εφαρμογή, είδα ότι πράγματι είναι έξω μονο τέσσερα από τα πέντε οχήματα, οπότε είχε γίνει συγχώνευση δρομολογίου.
Θα μπορούσε λοιπόν άνετα να φαίνεται η ώρα αναχώρησης στη στάση και να αποφεύγουμε όλο αυτό το ψάξε - ρώτα.

Βy the way, χθές και σήμερα η εφαρμογή τηλεματικής στα κινητά δεν πολυδούλευε. Ειδικά χθές δεν φόρτωνε καθόλου, ούτε σήμερα μέχρι το μεσημέρι. Και η αλήθεια είναι ότι μου έλειπε.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ. - από Citaro - 03-11-2016, 11:54 PM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Σύστημα τηλεματικής στα ΚΤΕΛ panos1b 25 6.899 11-04-2024, 08:48 PM
Τελευταία Δημοσίευση: kostas720

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 8 Επισκέπτης (ες)