Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ.
(04-07-2016, 03:17 PM)mercedes elbo Έγραψε: Επίσης, διορθώνοντας το προηγουμενό μου πόστ η αποζημίωση για την καθυστέρηση στην παράδοση του έργου είναι 315.000€ και όχι 315€. ( Απλά, εγώ εκ παραδρομής διάβασα στην απόφαση 315.00 αντί για 315.000. Tongue) Σε κάθε περίπτωση όμως το έργο δεν έχει τελειώσει ακόμα συνεπώς η συνολική καθυστέρηση, και κατ´ επέκταση οι αποζημιώσεις, δεν θα έπρεπε να είναι μόνο για 2 μήνες...

Μόνο σ' εμένα φαίνεται παράλογο το ότι ο ΟΑΣΑ αποφασίζει ενεργοποίηση ρήτρας την ώρα που η ΟΣΥ ακόμα χρησιμοποιεί μερικώς το σύστημα της τηλεματικής με δική της ευθύνη; Ούτε καρτελάκια φαίνεται να έχουν περάσει στο σύστημα (διαφορετικά δε θα είχαμε οχήματα με τηλεματική να κυκλοφορούν σαν "φαντάσματα" και δε μπορώ να κατηγορήσω 100% τους οδηγούς), ούτε καν χρησιμοποιούν την ενδοεπικοινωνία και τα μηνύματα για περιπτώσεις ανάγκης.

Άρα το πρόβλημά μας αυτή τη στιγμή ποιο είναι; Το αν ο ανάδοχος έχει εγκαταστήσει όλο τον εξοπλισμό ή έχει αφήσει 100-150 οχήματα χωρίς; Ή το ότι ο ίδιος ο ενδιαφερόμενος υποχρησιμοποιεί την υποδομή;

ΥΓ: Off-topic, αλλά ο ΟΑΣΑ βρίσκεται πλέον σε τέτοια αδράνεια, που δε μπήκε στη διαδικασία να τυπώσει νέα προγράμματα δρομολογίων για τους μήνες Ιούλιο-Αύγουστο και να τα βάλει στα τύμπανα στις αφετηρίες και στα τέρματα. Ή μήπως θεωρούν ότι όλοι οι επιβάτες έχουν κατεβάσει την εφαρμογή, η οποία μάλιστα δεν είναι διαθέσιμη σε ορισμένες παλαιότερες εκδόσεις Android.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ. - από marios.ilioupoli - 04-07-2016, 04:34 PM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Σύστημα τηλεματικής στα ΚΤΕΛ panos1b 25 6.897 11-04-2024, 08:48 PM
Τελευταία Δημοσίευση: kostas720

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 Επισκέπτης (ες)