Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Τρόλεϊ: Νέες Γραμμές / Τροποποιήσεις / Καταργήσεις Γραμμών
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5
Στις 12 Απριλίου καταργήθηκε η "9". Ταυτόχρονα επεκτάθηκε η "2" μέχρι την Άνω Κυψέλη και πλέον έχει κοινή αφετηρία με την "4".
Ακριβως.

Τα δρομολογια της "9", οπως ειχαν ανακοινωσει, συγχωνευτηκαν με αυτα των γραμμων "2" και "4".

Τωρα, αν αυτο εγινε στην πραξη, δεν γνωριζω να απαντησω..
Τα δρομολογια της 9 ετσι και αλλιως εδω και κατι χρονια ειχαν εξαφανιστει........ σπανια εμφανιζοντουσαν κυριως οταν γινοταν κατι στο κεντρο της Αθηνας.
το δικτυο του ηλπαπ ειναι αλλο για την αθηνα και αλλο για τον πειραια!γιατι δεν δημιουργουν καποιες γραμμες ωστε να υπαρχει συνδεση δικτυου αθηνας/πειραια
(16-10-2010, 11:29 AM)sg3 Έγραψε: [ -> ]το δικτυο του ηλπαπ ειναι αλλο για την αθηνα και αλλο για τον πειραια!γιατι δεν δημιουργουν καποιες γραμμες ωστε να υπαρχει συνδεση δικτυου αθηνας/πειραια

Κάποτε η 16 συναντιόταν με την 21.
Χαίρετε!
Υπάρχει στην Αγίου Μελετίου, στο ύψος της 3ης Σεπτεμβρίου και σε σημείο με καλώδια τρόλει, ολοκαίνουρια στάση του ΗΛΠΑΠ με όνομα "3ης Σεπτεμβρίου"... Προβλέπεται κάτι; Huh
Πιθανόν στάση επιβίβασης για πολύ "ψαγμένους" (ή πολύ τυχερούς) που γνωρίζουν τις ώρες που ανεβαίνουν τρόλλευ από το αμαξοστάσιο στην Αττική...
Το "κλάδεμα" του 14 στο Γηροκομείο από πότε ισχύει;
Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Η απόφαση στη Διαύγεια δεν αναφέρει ημερομηνία έναρξης του νέου 14. Γενικά στην Διαύγεια σε όσα pdf είδα δεν αναφέρεται η ημερομηνία εφαρμογής των αποφάσεων.

Σήμερα πάντως όσα τρόλλεϋ άνηκαν στο 14 είχαν την παλιά προμετωπίδα.
(08-04-2011, 12:00 AM)Giannis Έγραψε: [ -> ]Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Η απόφαση στη Διαύγεια δεν αναφέρει ημερομηνία έναρξης του νέου 14. Γενικά στην Διαύγεια σε όσα pdf είδα δεν αναφέρεται η ημερομηνία εφαρμογής των αποφάσεων.

Σήμερα πάντως όσα τρόλλεϋ άνηκαν στο 14 είχαν την παλιά προμετωπίδα.

Δεν βγαίνει η απόφαση την μία ημέρα και ισχύει την επόμενη. Συνήθως ισχύουν με τις βάρδιες του επόμενου μήνα, αλλά έχω δει και από τις 15.
Σελίδες: 1 2 3 4 5