Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Διαγωνισμός μίσθωσης 300 μεταχειρισμένων λεωφορείων από την ΟΣΥ (leasing)
(19-12-2021, 03:41 AM)georgio Έγραψε: Άρα η Ράλλη πλεον μπορεί να βγάλει όλες τις γραμμές της με νταλίκες; Ή ακόμα υπάρχει μικρό έλλειμμα; Κάποιες μέρες έχω παρατηρήσει κάτι τρελά νούμερα σε νταλίκες που αυτά δεν έπαιζαν ποτέ… 15 νταλίκες το Α2, 18 το 040, 20 το 550 κλπ. Δεν ξέρω αν ειναι σε καθημερινή βάση.
Σε σχέση με Α21, Solaris και Citaro ποιες είναι θεωρητικά καλύτερες; Όπως έλεγαν πολλά μέλη ότι τα MAN είναι ότι καλύτερο ήρθε σε 12μετρο!
Δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόθεση να βγουν όλες οι γραμμές της Ράλλη με νταλίκες γιατί αν ίσχυε κάτι τέτοιο δεν θα πήγαιναν 12μετρα Citaro από το Βοτανικό στη Ράλλη. Είναι όμως κοντά στο να φτάσουν να βγαίνουν χωρίς δανεισμό οι γραμμές της Ράλλη αφού πλέον έχουν μείνει μόνο τα 841 και 842 με δανεικά και αυτά μόνο καθημερινές.
Πάντως αν θεωρητικά η Ράλλη επιχειρήσούσε να καλύψει πχ τα 040, 550 και 703 μόνο με νταλίκες leasing τότε θα τις χρειαζόταν όλες. Το λέω για να καταλάβει κανείς ότι 50 οχήματα μάλλον δεν είναι πολλά αν υπολογίσει κανείς πόσα οχήματα μερικές γραμμές έχουν φτάσει να χρειάζονται.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Διαγωνισμός μίσθωσης 300 μεταχειρισμένων λεωφορείων από την ΟΣΥ (leasing) - από ecoj - 19-12-2021, 05:40 PM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)