Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Διαγωνισμός μίσθωσης 300 μεταχειρισμένων λεωφορείων από την ΟΣΥ (leasing)
Και το 6096 καταγράφηκε ως τρίπορτο άρα έχουμε:

Δίπορτα: 6001, 6002, 6003, 6004, 6006, 6007, 6089, 6090, 6092
Τρίπορτα: 6093, 6094, 6095, 6096, 6097, 6098, 6099, 6100, 6101, 6102

Άγνωστο ακόμα τι είναι τα 6091 και 6103. Στα δίπορτα το 6006 είναι χαμηλοδάπεδο ενώ τα υπόλοιπα LE. Στα τρίπορτα το 6094 διαφέρει από τα υπόλοιπα και στο εσωτερικό αλλά και στο εξωτερικό ενώ διαφορετικό νομίζω είναι και το 6093 και με το 6094 αλλά και με τα υπόλοιπα.
Απάντηση
μεχρι στιγμης ποσα leasing εχουν ερθει συνολικα απο καθε τυπο
Απάντηση
(20-05-2021, 02:39 PM)N2 BRAHAMIOU Έγραψε: μεχρι στιγμης ποσα leasing εχουν ερθει συνολικα απο καθε τυπο
Αν θέλεις να ρωτήσεις, ρώτα με μια σωστή πρόταση και ερωτηματικό. Έχει σημεία στίξης και στο κινητό. Τί να καταλαβουμε από το πόστ αυτό;
Απάντηση
Αν θέλει κανείς να δει πόσα είναι ας διαβάσει αναλυτικά το θέμα αυτό εδώ και τα ''Ποιοι τύποι λεωφορείων κυκλοφορούν'' και ''Στόλος λεωφορείων ΟΣΥ'' και θα βρει αναλυτικά και πόσα έχουν ήδη κυκλοφορήσει μέχρι τώρα, τι είναι τι αλλά και πόσα αναμένονται από κάθε τύπο συνολικά.
Απάντηση
Μια γενική ερώτηση: Γνωρίζει κάποιος σε πόσο βάθος χρόνου θα έχει έρθει το σύνολο των οχημάτων; Επίσης οι προσθήκες γίνονται με κάποιο συγκεκριμένο χρονικό μοτίβο ή απλά ότι λάχει; Τέλος, τα αρθρωτά αργούν περισσότερο λόγω μειωμένης διαθεσιμότητας ή συμβαίνει κάτι άλλο; Ευχαριστώ
Απάντηση
(20-05-2021, 07:32 PM)Solaris_sto_608 Έγραψε: Μια γενική ερώτηση: Γνωρίζει κάποιος σε πόσο βάθος χρόνου θα έχει έρθει το σύνολο των οχημάτων; Επίσης οι προσθήκες γίνονται με κάποιο συγκεκριμένο χρονικό μοτίβο ή απλά ότι λάχει; Τέλος, τα αρθρωτά αργούν περισσότερο λόγω μειωμένης διαθεσιμότητας ή συμβαίνει κάτι άλλο; Ευχαριστώ

Το πρώτο σου ερώτημα (ολοκλήρωση διάθεσης λεωφορείων) περιγράφεται στην παράγραφο 9 του άρθρου 1 των τριών συμβάσεων που έχει υπογράψει η ΟΣΥ και είναι αναρτημένες στο ΚΗΜΔΣ.

Το δεύτερο και το τρίτο ερώτημα μπορεί να σου απαντηθεί από τις αναδόχους, αν κρίνουν ότι οι πληροφορίες αυτές αφορούν το ευρύ κοινό.
Απάντηση
Edit μιας και το χω ξαναγραψει για το 6094

Χωρις να βαζω το χερι μου στη φωτια νομιζω πως μες στο Βοτανικο εχει κι αλλα citaro που δεν εχουν παρει αριθμο και δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα.
Απάντηση
(21-05-2021, 01:46 PM)ecoj Έγραψε: Edit μιας και το χω ξαναγραψει για το 6094

Χωρις να βαζω το χερι μου στη φωτια νομιζω πως μες στο Βοτανικο εχει κι αλλα citaro που δεν εχουν παρει αριθμο και δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα.
Γίνονται παραδόσεις διαρκώς, προσεχώς θα κυκλοφορήσουν..

6091 και 6103 είναι LE.

Από βδομάδα, θα κυκλοφορήσουν από Ανθούσα, τα Crossway ΧΕΚ-6258 έως ΧΕΚ-6263!
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Άρα να υπθέσω πως όντως από το 6030 και πάνω τα έχουν τα ξινομήσει σε σειρά. Δηλαδή τα 12μετρα Citaro θα πρέπει να πηγαίνουν ως το 6134 (αν τα υπολόγισα σωστά)? Έπισης μένει να μάθουμε αν όλα τα Crossway είναι τρίπορτα LE όπως το 6024 ή θα έχει και δίπορτα.
Απάντηση
Crossway LE σίγουρα υπάρχουν και δίπορτα κι αν δεν κάνω λάθος μέρος τους (ή κι όλα) ήρθαν από το το ίδιο μέρος με τα Volvo 7700, από το Μπέργκεν της Νορβηγίας
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)