Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εκτέλεση συγκοινωνιακού έργου του ΟΑΣΑ από τα ΚΤΕΛ
(13-10-2020, 09:57 PM)patrinos Έγραψε: Υπάρχει και κάτι άλλο.....Γιατί δεν είναι τόσο απλά και χυμαδιό...Άσχετο με αυτό και οι ρυθμοί που έχει ο Παπαδάκης λόγω της κατάστασης είναι αργοί αφού το πράγμα έχει ξεφύγει..Και ρωτάω αφού δεν μπορεί να υποστηρίξει άμεσα ολο αυτό λόγω του φόρτου γιατί δεν έδινε το Υπουργείο και σε άλλους δουλειά;
Βασίλη, άλλο δεν υπήρχε για αύριο. Το ΚΤΕΛ είχε ετοιμότητα οδηγών, ήταν ενήμεροι για τις γραμμές και οι Περιφερειακές Διοικήσεις των Α/Σ της ΟΣΥ είχαν ενημερωθεί πως Τετάρτη αφήνουν τις χ γραμμές και είχαν βγάλει νέες υπηρεσίες. Ο Παπαδάκης ΔΕΝ έχει έτοιμα αμάξια (άρα ούτε από βδομάδα λογικά θα υπάρχει αλλαγή) και ίσως πάμε και για πολιτικές εξελίξεις... 

Στο τελευταίο, έχω ξανααναφερθει για τον Παπαδάκη, δεν θέλω να γίνομαι γραφικός. Η δουλειά ήταν μόνο για αυτόν (αφού τα 3 ΚΤΕΛ πάνω δεν τον προτίμησαν). Κακώς ανέλαβε τα πάντα αυτός, ακόμα και το βάψιμο ή ντύσιμο με αυτοκόλλητα. Η ουσία είναι πως θα υπάρξουν εξελίξεις, αφού αυτό που έταξαν δεν γίνεται πράξη (μην θυμηθούμε την Θεσσαλονίκη που έναν μήνα κάθονται στον Φοίνικα τα πρώτα οχήματα και θα ξεκινούσαν αρχές του μήνα...)
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Τα λεωφορεία της Θεσσαλονίκης έρχονται κανονικά με τους ρυθμούς που προβλέπει η σύμβαση και τίποτα απολύτως δεν έχει "παγώσει". Την περασμένη Παρασκευή παραδόθηκαν άλλα 22 λεωφορεία. Ο λόγος που ΔΕΝ έχουν κυκλοφορήσει ακόμα στην πόλη είναι εσωτερικός του ΟΑΣΘ.

Ο Παπαδάκης παραδίδει πουλημένα λεωφορεία... Αυτά που όχι μόνο δεν έχουν πουληθεί αλλά δεν έχει καν υπογραφεί η σύμβαση έργου παραμένουν στις εγκαταστάσεις του. Τα λεωφορεία που θα κυκλοφορούσαν είναι "δανεικά" και απλά δεν βρέθηκαν ακόμα.

Δεν είναι μόνο ο Παπαδάκης που φέρνει λεωφορεία αλλά τουλάχιστον τέσσερις έμποροι. Άλλοι ενδιαφερόμενοι δεν υπήρξαν.

Οι "πολιτικές εξελίξεις" είναι σενάριο φαντασίας...

Το S415NF δεν είναι παρά ένα O530 μασκαρεμένο να μοιάζει με Setra.
Απάντηση
(14-10-2020, 11:25 AM)garvanitis Έγραψε: Ο Παπαδάκης παραδίδει πουλημένα λεωφορεία... Αυτά που όχι μόνο δεν έχουν πουληθεί αλλά δεν έχει καν υπογραφεί η σύμβαση έργου παραμένουν στις εγκαταστάσεις του. Τα λεωφορεία που θα κυκλοφορούσαν είναι "δανεικά" και απλά δεν βρέθηκαν ακόμα.

Δεν είναι μόνο ο Παπαδάκης που φέρνει λεωφορεία αλλά τουλάχιστον τέσσερις έμποροι. Άλλοι ενδιαφερόμενοι δεν υπήρξαν.

Οι "πολιτικές εξελίξεις" είναι σενάριο φαντασίας...
Εγώ δηλαδή τώρα, τι λεωφορείο πάω να πάρω από τον Παπαδάκη για τις γραμμές αύριο με νέες πινακίδες ΧΕΗ; Δανεικό; Αγορασμένο από εμάς κανονικά.

Επειδή είμαι μέσα στα πράγματα, μάλλον ξέρω κάτι καλύτερα από τον οποιοδήποτε μαθαίνει κάτι από διάφορα... Όλα παίζονται στο λεπτό.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(14-10-2020, 03:58 PM)MrVanHool Έγραψε: Εγώ δηλαδή τώρα, τι λεωφορείο πάω να πάρω από τον Παπαδάκη για τις γραμμές αύριο με νέες πινακίδες ΧΕΗ; Δανεικό; Αγορασμένο από εμάς κανονικά.

Επειδή είμαι μέσα στα πράγματα, μάλλον ξέρω κάτι καλύτερα από τον οποιοδήποτε μαθαίνει κάτι από διάφορα... Όλα παίζονται στο λεπτό.
Αγορασμένο από "εσάς"; Ποιους "εσάς" ακριβώς;

Τώρα πόσο μέσα στα πράγματα είσαι Δημήτρη μου και πόσο "καλύτερα ξέρεις" κάτι απ' ότι από τα "διάφορα" που είναι ο ίδιος ο Παπαδάκης με τον οποίο και έχω διαρκή και σχεδόν καθημερινή επικοινωνία το αφήνω να το κρίνουν οι υπόλοιποι...
Απάντηση
(14-10-2020, 04:10 PM)garvanitis Έγραψε: Αγορασμένο από "εσάς"; Ποιους "εσάς" ακριβώς;

Τώρα πόσο μέσα στα πράγματα είσαι Δημήτρη μου και πόσο "καλύτερα ξέρεις" κάτι απ' ότι από τα "διάφορα" που είναι ο ίδιος ο Παπαδάκης με τον οποίο και έχω διαρκή και σχεδόν καθημερινή επικοινωνία το αφήνω να το κρίνουν οι υπόλοιποι...
Ακριβώς αυτό. Δεν είμαι υποχρεωμένος να απολογηθώ που είμαι και τι κάνω. Όσοι χρειάζεται, ξέρουν.

Τα αμάξια πήραν ήδη πινακίδες, μαζί με τα Setra (που έλεγες ότι δεν είναι Setra) και ξεκινάει αύριο Αττική και Κόρινθος. Δεν θα κάτσω να γράφω εδώ πινακίδες κτλ... Τα πρώτα νούμερα είναι της Αττικής και τα τελευταία 10 της Κορίνθου. 

Αν θέλεις κάτι, στείλε μου να μάθεις, γιατί εγώ είμαι τώρα στον Παπαδάκη.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Από αύριο, οι γραμμές 734 και 735 από το ΚΤΕΛ Αττικής και 723, 749, 805, 855 από το ΚΤΕΛ Κορινθίας με δικά τους οχήματα πια.
ΧΕΗ-8201 έως ΧΕΗ-8205 Αττική
ΧΕΗ-8206 έως ΧΕΗ-8215 Κορινθία
1 Setra 734, 4-5 Ζεφύρι (Lion's City, το 3 Setra), 7 805, 8 749, 9,11,12 Φυλή, 6,13,14,15 855, 10 εφεδρικό. Κορινθίας όλα Citaro θα είναι.

Με αυτοκόλλητα αφού δεν πρόλαβε ο Παπαδάκης να προγραμματίσει τις προμετωπίδες, αλλά με μηχανήματα ΑΣΣΚ που θέλουν σύνδεση για να λειτουργήσουν κανονικά (ανάβουν κανονικά όλες οι οθόνες).
Απάντηση
(14-10-2020, 06:12 PM)MrVanHool Έγραψε: Ακριβώς αυτό. Δεν είμαι υποχρεωμένος να απολογηθώ που είμαι και τι κάνω. Όσοι χρειάζεται, ξέρουν.

Τα αμάξια πήραν ήδη πινακίδες, μαζί με τα Setra (που έλεγες ότι δεν είναι Setra) και ξεκινάει αύριο Αττική και Κόρινθος. Δεν θα κάτσω να γράφω εδώ πινακίδες κτλ... Τα πρώτα νούμερα είναι της Αττικής και τα τελευταία 10 της Κορίνθου. 

Αν θέλεις κάτι, στείλε μου να μάθεις, γιατί εγώ είμαι τώρα στον Παπαδάκη.
Εντάξει τώρα, δεν είναι δα και ντροπή να πεις ούτε που δουλεύεις, ούτε ως τι ακριβώς... Απ' όσο μαθαίνω άλλωστε από τους εργοδότες σου (αυτούς που αγόρασαν δηλαδή τα λεωφορεία και όχι "εσάς") τους έχεις βοηθήσει ιδιαίτερα και λένε τα καλύτερα για σένα (είπα κι εγώ την καλή μου κουβέντα για λογαριασμό σου...) Τώρα αν δεν θέλεις να το αναφέρεις γιατί μέχρι πρότινος ήσουν αντίθετος με την ανάληψη έργου από τον φορέα στον οποίο εργάζεσαι είναι δικαίωμα σου και φυσικά δεν πρόκειται να τον αναφέρω εγώ σεβόμενος την επιθυμία σου...

Πάμε και στο παρασύνθημα τώρα... Ασφαλώς και έχουν πάρει πινακίδες - από το πρωί! Κάτι σαν ΧΕΗ-8211 (και εκεί γύρω), κάνω λάθος; Κι όλα αυτά την ώρα που "δεν τα είχε έτοιμα ο Παπαδάκης γιατί δεν προλάβαινε", "γίνονταν - και καλά - μάχες για αύριο", "αλλά τελικά από Δευτέρα και βλέπουμε" για να πάτε τελικά "να τα παραλάβετε αύριο" αλλά τελικά "να τα παραλάβετε σήμερα". Απλά ήθελα να δω που θα πάει αυτή "Θωμάς Μάτσιος" ιστορία, τα σενάρια φαντασίας περί "πολιτικών εξελίξεων" και λοιπών γραφικών αφηγημάτων...

Όσο για το Setra μόνο ένα άτομο μειωμένης αντιληπτικής ικανότητας θα καταλάβαινε ότι έγραψα ότι "δεν είναι Setra" - δεν σε έχω για τέτοιο και με τη φτηνή εξυπνάδα τον εαυτό σου υποτιμάς μόνο. Αυτό που έγραψα είναι ότι ουσιαστικά είναι ένα Citaro με αμάξωμα που μοιάζει με Setra σειράς 400, κάτι που ακόμα και αν δεν το καταλάβεις με το μάτι αν γνωρίζεις τα στοιχειώδη μπορείς να το καταλάβεις ακόμα και από τον αριθμό πλαισίου του, κάτι σε WKK62878713xxxxxx είναι και όλοι όσοι έχουν ασχοληθεί στοιχειωδώς με τα λεωφορεία ξέρουν που αντιστοιχεί ο κωδικός 628.

Δεν ξέρω αν είσαι ακόμα στον Παπαδάκη αλλά αν είσαι απλά δώσε τους χαιρετισμούς μου... Ότι χρειάζομαι να μάθω (όπως για παράδειγμα το ότι φορτώθηκαν στο πλοίο άλλα 12 λεωφορεία για τον ΟΑΣΘ - ναι, αυτά που έχουν "παγώσει") - το μαθαίνω πρωτογενώς και όχι μέσω τρίτων...
Απάντηση
[color=var(--always-white)]Για λύστε μου τις απορίες και μένα που είμαι εκτός Ελλάδος και έχω χάσει το πανηγύρι - συγκοινωνιακό πολιτισμό που μπαίνει η Αττική.
Τι σημαίνει "ΑΣΣΚ", οι πίνακιδες ΧΕΗ ** σίγουρα δεν είναι από Αττική.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων[/color]







Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
Θα έχουν τηλεματική αυτά ή ούτε αυτά θα έχουν; Επίσης ξέρουμε περίπου πότε θα αναλάβουν τα ΚΤΕΛ και τα 300αρια;
Απάντηση
(14-10-2020, 10:11 PM)TMantzas Έγραψε: [color=var(--always-white)]Για λύστε μου τις απορίες και μένα που είμαι εκτός Ελλάδος και έχω χάσει το πανηγύρι - συγκοινωνιακό πολιτισμό που μπαίνει η Αττική.
Τι σημαίνει "ΑΣΣΚ", οι πίνακιδες ΧΕΗ ** σίγουρα δεν είναι από Αττική.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων[/color]







ΑΣΣΚ = αυτόματο σύστημα συλλογής κομίστρου (γιατί δεν ήμαστε τίποτα δεύτεροι να το λέμε ηλεκτρονικό εισιτήριο)
ΧΕΗ αθηναϊκότατες πινακίδες εκ Χολαργού εδώ και πολύ καιρό...
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)