Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εκτέλεση συγκοινωνιακού έργου του ΟΑΣΑ από τα ΚΤΕΛ
(10-03-2024, 06:30 PM)patrinos Έγραψε: Έχω μια απορία..Όλο αυτά τα λεωφορεία που κυκλοφορούν τώρα από τα ΚΤΕΛ που θα καταλήξουν όταν αλλαχθούν;
Ειδικά του ΚΤΕΛ Αττικής που είναι και σε άριστη κατάσταση  ROFL
Απάντηση
(10-03-2024, 07:29 PM)ecoj Έγραψε: Ειδικά του ΚΤΕΛ Αττικής που είναι και σε άριστη κατάσταση  ROFL
Το "θετικό" της εμπειριας 3,5 ετων με το ΚΤΕΛ Αττικής είναι ότι, εκτιμήσαμε την κατασταση των λεωφορείων της ΟΣΥ. 30 χρονών έφυγαν από την υπηρεσία τα Ν1, και μέχρι την τελευταία μέρα τους δεν ελειπε βίδα. 
Ας μη μου πει κανεις για ποιότητα κατασκευής, διότι τα ΚΤΕΛ εφεραν πολλά οχήματα γερμανικα που ήταν σε ΑΡΙΣΤΗ κατασταση. Τα ίδια πηρε κ η ΟΣΥ με leasing.
Θεωρώ ότι με ένα πολύ γερό συνεργείο κ φανοβαφείο μπορούν ακόμη κ τα Αττικής να ξαναβγούν σε κάποιο δρόμο, ειναι 13 ετών αυτοκίνητα.
Απάντηση
Στα αστικά ΚΤΕΛ της επαρχίας βλέπω να καταλήγουν..Δεν αναφέρομαι στα του Αττικής.. Αυτά θα γίνουν αιμοδοτες ανταλλακτικών και έπειτα σκραπ...
Απάντηση
Από αύριο Δευτέρα 1/4 το 721/7 το αναλαμβάνει το ΚΤΕΛ Κορινθίας.
Απάντηση
Από τις 29/4 και έως την ενεργοποίηση του διαγωνισμού, ο ΟΑΣΑ παραχωρεί το έργο του Δυτικού και του Ανατολικού κομματιού (εντός των ημερών) στο ΚΤΕΛ Κορινθίας.

Το έργο θα παραμείνει στα υφιστάμενα δεδομένα έως τις 10/5. Έπειτα θα αρχίσουν αλλαγές..

Επίσης, το ΚΤΕΛ Ευβοίας ολοκληρώνει την παρουσία του στην Αθήνα. Όσα οχήματα είναι σε αξιοπρεπή κατάσταση, θα συνεχίσουν στο έργο έως την έλευση των καινούριων από το ΚΤΕΛ Κορίνθου πλέον.
Απάντηση
(, 09:38 PM)MrVanHool Έγραψε: Από τις 29/4 και έως την ενεργοποίηση του διαγωνισμού, ο ΟΑΣΑ παραχωρεί το έργο του Δυτικού και του Ανατολικού κομματιού (εντός των ημερών) στο ΚΤΕΛ Κορινθίας.

Το έργο θα παραμείνει στα υφιστάμενα δεδομένα έως τις 10/5. Έπειτα θα αρχίσουν αλλαγές..

Επίσης, το ΚΤΕΛ Ευβοίας ολοκληρώνει την παρουσία του στην Αθήνα. Όσα οχήματα είναι σε αξιοπρεπή κατάσταση, θα συνεχίσουν στο έργο έως την έλευση των καινούριων από το ΚΤΕΛ Κορίνθου πλέον.
Τα καινούργια οχήματα θα εισαχθούν όλα μαζί με την ενεργοποίηση της σύμβασης του διαγωνισμού ή θα κυκλοφορήσουν πιο σταδιακά (πχ μεικτά με τα υπόλοιπα);
Απάντηση
(, 09:44 PM)panos1b Έγραψε: Τα καινούργια οχήματα θα εισαχθούν όλα μαζί με την ενεργοποίηση της σύμβασης του διαγωνισμού ή θα κυκλοφορήσουν πιο σταδιακά (πχ μεικτά με τα υπόλοιπα);
Οι όροι δεν απαγορεύουν στον κάθε χωριστό διαγωνισμό από την ενεργοποίησή του (με την κυκλοφορία του πρώτου νέου οχήματος δηλαδή) την παράλληλη κυκλοφορία για 9 μήνες των παλαιών οχημάτων. 

Ωστόσο, απομένει ακόμα η τυπική έγκριση του διαγωνισμού από το Ελεγκτικό Συνέδριο που ελπίζουμε πως έως το τέλος Μαΐου θα έχει εκδοθεί..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Πάντως είναι πολύ περίεργο πως ήρθαν τα ΜΑΝ τόσο γρήγορα και πως παρέκμψαν και το θέμα των αρθρωτών με τις 4 εισόδους...
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: ecoj, 7 Επισκέπτης (ες)