Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μετακινήσεις γραμμών ανά Α/Σ
Σκέφτηκα να καταγράφουμε εδώ τις μετακινήσεις γραμμών ανά αμαξοστάσιο για να τα έχουμε συγκεντρωμένα σε ένα θέμα
Απάντηση
Δεν έχει αναφερθεί κάπου πως από 1/1/2020, η "1 Πλ.Αττικής- Καλλιθέα - Μοσχάτο" βγαίνει από το ΑΜ ΑΤΤ πλέον.
Απάντηση
Το έκτακτο πρόγραμμα δρομολόγησης που τροποποιήθηκε ξανά (και ενδεχομένως ξανά από Δευτέρα, καθώς σήμερα βγαίνουν οι νέες βάρδιες) έχει τις εξής αλλαγές:
049 : ΣΚ από ΑΜ ΡΑΛ
203 : ΣΚ μόνο από ΑΜ ΑΝΘ
421 : 7-ημέρες από ΑΜ ΛΙΟ (ως είχε στο Θερινό 2)
444 : 7-ημέρες από ΑΜ ΛΙΟ (και Σαβ)
750 : 7-ημέρες από ΑΜ ΒΟΤ
820 : 7-ημέρες από ΑΜ ΠΕΙ
829 : Δευ-Σαβ από ΑΜ ΒΟΤ
Β5 : ΣΚ από ΑΜ ΒΟΤ (Καθ ως Χειμερινό)
Β9 : ΣΚ από ΑΜ ΛΙΟ
Α13 : ΣΚ από ΑΜ ΒΟΤ
Α7 : 7-ημέρες από ΑΜ ΡΑΛ (την προηγούμενη εβδομάδα τα ΣΚ ήταν από ΑΜ ΒΟΤ)
Απάντηση
Οι μεγάλες αλλαγές ήταν η μετακίνηση των 049/Α7 στη Ράλλη για τις Κυριακές Θερινού ΙΙ (πλέον πρόγραμμα Κυριακών εφαρμόζεται και τα Σάββατα). Τα υπόλοιπα νομίζω είναι κανονικά όπως ίσχυαν στο περασμένο Θερινό ΙΙ.

Υ.Γ. Στο 421 Καθημερινές (πρόγραμμα Θερινό ΙΙ Σαββάτου) έχει 1 αμάξι η Ανθούσα που βγαίνει συνήθως νταλίκα. Επίσης, την περασμένη βδομάδα είχε τις Καθημερινές 2 ενισχυτικά Iris από Ράλλη, όπως και στο Α13 και 1 νταλίκα στο 608.
Απάντηση
(29-03-2020, 05:39 PM)mercedes elbo Έγραψε: Οι μεγάλες αλλαγές ήταν η μετακίνηση των 049/Α7 στη Ράλλη για τις Κυριακές Θερινού ΙΙ (πλέον πρόγραμμα Κυριακών εφαρμόζεται και τα Σάββατα). Τα υπόλοιπα νομίζω είναι κανονικά όπως ίσχυαν στο περασμένο Θερινό ΙΙ.

Υ.Γ. Στο 421 Καθημερινές (πρόγραμμα Θερινό ΙΙ Σαββάτου) έχει 1 αμάξι η Ανθούσα που βγαίνει συνήθως νταλίκα. Επίσης, την περασμένη βδομάδα είχε τις Καθημερινές 2 ενισχυτικά Iris από Ράλλη, όπως και στο Α13 και 1 νταλίκα στο 608.
Την περασμένη βδομάδα ήταν άλλο Πρόγραμμα Δρομολόγησης όμως. Από τις 24/3 που άλλαξε ξανά, δεν είδα Καθ αμάξι της Ανθούσας στο 421, παρά 4 από ΑΜ ΛΙΟ..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(29-03-2020, 11:05 PM)MrVanHool Έγραψε: Την περασμένη βδομάδα ήταν άλλο Πρόγραμμα Δρομολόγησης όμως. Από τις 24/3 που άλλαξε ξανά, δεν είδα Καθ αμάξι της Ανθούσας στο 421, παρά 4 από ΑΜ ΛΙΟ..

Την εβδομάδα 16/3-22/3 δούλεψε Καθημερινές χειμερινό Σαββάτου, Σάββατο θερινό ΙΙ Σαββάτου και Κυριακή θερινό ΙΙ Κυριακής. Από 23/3 εφαρμόστηκε (άσχετα τι λέει ο ΟΑΣΑ που αναφέρει 24/3) Καθημερινές θερινό ΙΙ Σαββάτου και ΣΚ θερινό ΙΙ Κυριακής (που και πάλι ο ΟΑΣΑ παραπληροφορεί αφού αναφέρει Ειδικό πρόγραμμα Κυριακής και Αργιών ενώ εφαρμόζεται και το Σάββατο).

Για το 421 συγκεκριμένα την πρώτη βδομάδα είχε τα 2-3 αμάξια από Ανθούσα που έχει τα Σάββατα με χειμερινό και από 23/3 Καθημερινές η δρομολόγηση ήταν 4 ΛΙΟ - 1 ΑΝΘ (αν και έπεφτε πάλι ψαλίδι σε βάρδιες) συν τα ενισχυτικά Iris της Ράλλη.
Απάντηση
(29-03-2020, 11:42 PM)mercedes elbo Έγραψε: Για το 421 συγκεκριμένα την πρώτη βδομάδα είχε τα 2-3 αμάξια από Ανθούσα που έχει τα Σάββατα με χειμερινό και από 23/3 Καθημερινές η δρομολόγηση ήταν 4 ΛΙΟ - 1 ΑΝΘ (αν και έπεφτε πάλι ψαλίδι σε βάρδιες) συν τα ενισχυτικά Iris της Ράλλη.
Δηλαδή προχτές, την Παρασκευή 27/3/2020, το 421 είχε 4 αμάξια από Λιόσια, μια νταλίκα της Ανθούσας και ενισχυτικά (Wink Iris από Π.Ράλλη; 
Περίεργο, γιατί εγώ είδα 4 από ΑΜ ΛΙΟ μόνο, λόγω της επιδημίας, όλη αυτή τη βδομάδα.

Όπως και να'χει, θα δούμε αύριο!
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(29-03-2020, 11:57 PM)MrVanHool Έγραψε: Δηλαδή προχτές, την Παρασκευή 27/3/2020, το 421 είχε 4 αμάξια από Λιόσια, μια νταλίκα της Ανθούσας και ενισχυτικά (Wink Iris από Π.Ράλλη; 
Περίεργο, γιατί εγώ είδα 4 από ΑΜ ΛΙΟ μόνο, λόγω της επιδημίας, όλη αυτή τη βδομάδα.

Όπως και να'χει, θα δούμε αύριο!

Η δρομολόγηση Θερινού ΙΙ ΣΑΒ είναι 5 αμάξια στο 421. Για την Παρασκευή δεν θυμάμαι αλλά μέσα στη βδομάδα (πλην Τετάρτης που είχε δρομολόγια Κυριακής) θυμάμαι να έχω δει νταλίκα και μια μέρα είχε μπει και Ν1 (το 171 πρέπει να ήταν). Η Ράλλη δρομολογούσε 900αρια Iris ενισχυτικά, 2 συνήθως τα πρωινά - την Παρασκευή είχε τα 968 και 969.

Αν δεν υπάρξουν αλλαγές από αύριο λογικά θα τα δουμε. Wink
Απάντηση
Το Β9 για τα ΣΚ (Θερινό ΙΙ ΚΥΡ) πέρασε από Λιόσια στη Ράλλη με νταλίκες.. Επίσης από 01/04 παίζει να είναι και το 049 από Ράλλη και τις Καθημερινές καθώς δρομολογούνται κυριώς 900αρια Iris..
Απάντηση
(04-04-2020, 03:58 PM)mercedes elbo Έγραψε: Το Β9 για τα ΣΚ (Θερινό ΙΙ ΚΥΡ) πέρασε από Λιόσια στη Ράλλη με νταλίκες.. Επίσης από 01/04 παίζει να είναι και το 049 από Ράλλη και τις Καθημερινές καθώς δρομολογούνται κυριώς 900αρια Iris..
Επίσης το Β5 ΣΚ απο Βοτανικό
049 πρέπει να είναι Πειραιά αφου ολη τη βδομάδα, ακόμα και ΣΚ είχε ιρις. Δεν νομίζω ότι δεν έχουν νταλίκες τώρα και δανείζονται ακόμα απο Πειραιά
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)