Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιοί τύποι λεωφορείων κυκλοφορούν στην Θεσσαλονίκη - 2020
(17-02-2020, 10:37 PM)george-oasth Έγραψε: Ψάξε λίγο! Τόσους γνωστούς έχεις!
Αυτό σου λέω κι εγώ, πες μου την ημερομηνία να το ψάξω... Τι φαντάζεσαι, όλοι αργόσχολοι είναι και δεν έχουν τι να κάνουν;
(17-02-2020, 09:21 PM)K.S. Έγραψε: Όταν το 76 είχε το 601 είχες μετρήσει μήπως το 72 πόσα λεωφορεία είχε; Θα σε βοηθήσω εγώ 4! Με 4 λεωφορεία ουσιαστικά “σηκώνεις” 600 άτομα. Την ίδια στιγμή τα 32 και 34 είχαν από 8 12μετρα το καθένα, κοινώς 800 άτομα το καθένα. Αν σας λέει κάτι αυτό. Συν το γεγονός ότι στην περιοχή του Ευόσμου-Αμπελοκήπων μπορεί κάποιος να πάρει και 20,21 και διάφορα άλλα. Ενώ για τα χωριά του 72 μπορεί μόνο το 76.
Πόσες φορές κάνανε από Μιχ.Καλλού, επιβάτες σε οδηγούς 56 για το 21; Ούτε φαντάζομαι, ξέρεις τι γίνεται σε 20,21,32,34 και ειδικά όταν έχουν 12μ τα δυο τελευταία 

(17-02-2020, 09:21 PM)K.S. Έγραψε: Στην παρούσα φάση είναι στη χειρότερη θέση οι άνθρωποι του αρχιτεχνείου, του γραφείου κίνησης και γενικά όλων αυτών των υψηλά ιστάμενων, μιας και που όλοι οι μη έχοντες ιδέα πως λειτουργεί ο Ο.Α.Σ.Θ. ρίχνουν τις ευθύνες επάνω τους, χωρίς οι άνθρωποι να φταίνε στο παραμικρό.

Και αν κάνω λάθος παρακαλώ να με διαψεύσει κάποιος που δουλεύει στον οργανισμό.
Όταν δεν δίνουν λεφτά από πάνω για ανταλλακτικά και χρωστάνε παντού, δεν φταίνε οι εργαζόμενοι του αρχιτεχνίου φυσικά. Όταν έχεις λίγα διπλά, το λογικό είναι να τα βάλεις σε όλες τις γραμμές που είναι για αυτά. Και μετά πάει η επιβατική κίνηση

(17-02-2020, 10:37 PM)george-oasth Έγραψε: Ψάξε λίγο! Τόσους γνωστούς έχεις!
Δες ρε τι λεει παράπανω. Σανό με τον Στεφανίδη  ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL  που χρέωσε τον ΟΑΣΘ με 24 εκ.. Που στα κενά τα δρομολόγια του 56,57,58 δεν άφηναν τα citelis, με τα προσχήματα να μην ζοριστούν στις ανηφόρες. Οι ψεύτικες δικαιολογίες με τα citaro στο 32, για τάχα καθρέφτες. Αλλα φυσικά τι περιμένεις να ακούσεις από άτομο, που κανένας φυσιολογικός δεν το παίρνει στα σοβαρά. Εξάλλου το ξέρεις όλοι στο fb τον κοροϊδεύουν.


Σάββατο 1/2 το 601 στο 76
(17-02-2020, 10:50 PM)GiannisB Έγραψε: Πόσες φορές κάνανε από Μιχ.Καλλού, επιβάτες σε οδηγούς 56 για το 21; Ούτε φαντάζομαι, ξέρεις τι γίνεται σε 20,21,32,34 και ειδικά όταν έχουν 12μ τα δυο τελευταία 

Όταν δεν δίνουν λεφτά από πάνω για ανταλλακτικά και χρωστάνε παντού, δεν φταίνε οι εργαζόμενοι του αρχιτεχνίου φυσικά. Όταν έχεις λίγα διπλά, το λογικό είναι να τα βάλεις σε όλες τις γραμμές που είναι για αυτά. Και μετά πάει η επιβατική κίνηση

Δες ρε τι λεει παράπανω. Σανό με τον Στεφανίδη  ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL  που χρέωσε τον ΟΑΣΘ με 24 εκ.. Που στα κενά τα δρομολόγια του 56,57,58 δεν άφηναν τα citelis, με τα προσχήματα να μην ζοριστούν στις ανηφόρες. Οι ψεύτικες δικαιολογίες με τα citaro στο 32, για τάχα καθρέφτες. Αλλα φυσικά τι περιμένεις να ακούσεις από άτομο, που κανένας φυσιολογικός δεν το παίρνει στα σοβαρά. Εξάλλου το ξέρεις όλοι στο fb τον κοροϊδεύουν.


Σάββατο 1/2 το 601 στο 76
Στο πρώτο σου σκέλος:
Αρχικά δεν βγάζω άκρη τι γράφεις, στο άλλο που λες φυσικά και ξέρω τι γίνεται, μιας που χρησιμοποιώ καθημερινά το 27 και μάλιστα σήμερα που είχε μόνο 5 λεωφορεία, μια στιγμή έφυγε από το τέρμα γεμάτο μέχρι την πόρτα. Με συνέπεια μάλιστα στην πρώτη στάση ακριβώς να αφήσει κόσμο απ’ έξω. (Λεωφορείο 504, δρομολόγιο στις 14:58). 

Στο τελευταίο σκέλος:
Δεν θα σου απαντήσω αλλά θα σου κάνω μια ερώτηση. Γνωρίζεις το λόγο που δεν κυκλοφορούν τα 671, 675, 676 και δεν θυμάμαι εάν είναι και άλλο από το 26 που δεν κυκλοφορεί; Γνωρίζεις ότι επιστρέφοντας στον Φοίνικα τα 770-774 ήταν τα περισσότερο κανιβαλισμένα σε σχέση με τα 936-941; Γνωρίζεις ότι ακόμα και τώρα τα citaro της Ηλιούπολης είναι σε χειρότερη κατάσταση ακόμα και από B7l; Πόσο καιρό έχεις να δεις τα 770-774, με εξαίρεση το 771, να κυκλοφορούν;
Γνωρίζεις πόσα άλλα Mercedes πέρα των 770, 772, 773 και 774 τα οποία, όλως τυχαίως ήταν στο 32, δεν κυκλοφορούν;

Αυτές είναι κάποιες σκέψεις.
(17-02-2020, 11:07 PM)K.S. Έγραψε: Στο πρώτο σου σκέλος:
Αρχικά δεν βγάζω άκρη τι γράφεις, στο άλλο που λες φυσικά και ξέρω τι γίνεται, μιας που χρησιμοποιώ καθημερινά το 27 και μάλιστα σήμερα που είχε μόνο 5 λεωφορεία, μια στιγμή έφυγε από το τέρμα γεμάτο μέχρι την πόρτα. Με συνέπεια μάλιστα στην πρώτη στάση ακριβώς να αφήσει κόσμο απ’ έξω. (Λεωφορείο 504, δρομολόγιο στις 14:58). 

Στο τελευταίο σκέλος:
Δεν θα σου απαντήσω αλλά θα σου κάνω μια ερώτηση. Γνωρίζεις το λόγο που δεν κυκλοφορούν τα 671, 675, 676 και δεν θυμάμαι εάν είναι και άλλο από το 26 που δεν κυκλοφορεί; Γνωρίζεις ότι επιστρέφοντας στον Φοίνικα τα 770-774 ήταν τα περισσότερο κανιβαλισμένα σε σχέση με τα 936-941; Γνωρίζεις ότι ακόμα και τώρα τα citaro της Ηλιούπολης είναι σε χειρότερη κατάσταση ακόμα και από B7l; Πόσο καιρό έχεις να δεις τα 770-774, με εξαίρεση το 771, να κυκλοφορούν;
Γνωρίζεις πόσα άλλα Mercedes πέρα των 770, 772, 773 και 774 τα οποία, όλως τυχαίως ήταν στο 32, δεν κυκλοφορούν;

Αυτές είναι κάποιες σκέψεις.
Επειδή δεν ξέρεις προφανώς τα 770-774 γύρισαν σώα στον φοίνικα!!! Όποτε στον φοίνικα τα παράπονα γιατί δεν κυκλοφορούν! Αυτοί τα είχαν τελευταίοι 
Σε πιο σημείο είναι κανιβαλισμένα πες μας
(17-02-2020, 10:46 PM)garvanitis Έγραψε: Αυτό σου λέω κι εγώ, πες μου την ημερομηνία να το ψάξω... Τι φαντάζεσαι, όλοι αργόσχολοι είναι και δεν έχουν τι να κάνουν;
Ρωτα για το 601 στο 76 και θα σου πούνε ποτέ ήταν! εχω βέβαια μια απορία! Πως γίνεται ένας απλός άνθρωπος σαν και εσένα που δεν έχει σχέση με τον οασθ να μάθει τέτοιες λεπτομέρειες! Για πες μας
(17-02-2020, 11:16 PM)george-oasth Έγραψε: Ρωτα για το 601 στο 76 και θα σου πούνε ποτέ ήταν! εχω βέβαια μια απορία! Πως γίνεται ένας απλός άνθρωπος σαν και εσένα που δεν έχει σχέση με τον οασθ να μάθει τέτοιες λεπτομέρειες! Για πες μας
Την έδωσε ήδη ο άλλος την ημερομηνία (που το είδες κιόλας αλλά δεν θυμάσαι πότε - άσχετα αν είναι γραμμένο και εδώ μέσα)... Έχω ήδη στείλει μήνυμα σε άνθρωπο μου στον Φοίνικα και το πρωί που θα πάει στο αμαξοστάσιο θα μου απαντήσει...

Και για να σου λύσω την απορία: Δεν έχω ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ σχέση με τον ΟΑΣΘ... Γνωστούς και φίλους εργαζόμενους στον Οργανισμό έχω δεκάδες... Όταν έχεις μια στοιχειώδη έστω κοινωνική ζωή και μοιράζεσαι τα ενδιαφέροντα σου με άλλους ανθρώπους είναι πολύ εύκολο και δεν χρειάζεται μετά ούτε να επινοείς φανταστικές ιστορίες ούτε ανύπαρκτους "inside informers"...

Stay tuned λοιπόν μέχρι το πρωί να δούμε τι έγινε με το 601 το Σάββατο 1/2...
(18-02-2020, 01:46 AM)garvanitis Έγραψε: Την έδωσε ήδη ο άλλος την ημερομηνία (που το είδες κιόλας αλλά δεν θυμάσαι πότε - άσχετα αν είναι γραμμένο και εδώ μέσα)... Έχω ήδη στείλει μήνυμα σε άνθρωπο μου στον Φοίνικα και το πρωί που θα πάει στο αμαξοστάσιο θα μου απαντήσει...

Και για να σου λύσω την απορία: Δεν έχω ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ σχέση με τον ΟΑΣΘ... Γνωστούς και φίλους εργαζόμενους στον Οργανισμό έχω δεκάδες... Όταν έχεις μια στοιχειώδη έστω κοινωνική ζωή και μοιράζεσαι τα ενδιαφέροντα σου με άλλους ανθρώπους είναι πολύ εύκολο και δεν χρειάζεται μετά ούτε να επινοείς φανταστικές ιστορίες ούτε ανύπαρκτους "inside informers"...

Stay tuned λοιπόν μέχρι το πρωί να δούμε τι έγινε με το 601 το Σάββατο 1/2...
Βρε το ξέρω ότι είναι γραμμένο εδώ μέσα...και φωτογραφία το έχω από έναν πολύ καλό φίλο που μου το έστειλε να το δω κι ολας! Απλά σου είπα να ψαξεις βάση των γνωστών σου!!
Όσο και να επιμένεις να μάθεις (γιατί όλες σου οι κουβέντες περιστρέφονται σε αυτούς που μου δίνουν πληροφορίες) δεν θα μάθεις ποιοι είναι! και όσο για το 601 και εγώ έχω απορία τι έγινε εκείνη την ημέρα και δόθηκε στο 76... μια ερώτηση μόνο: κρατάει το κάθε αμαξοστάσιο φακελωμένο το κάθε λεωφορείο, σε πια γραμμή πήγε, για ποιον λόγο κλπ; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ
Μια χαρά ήταν τα Citaro στην Σταυρουπολη , τους λόγους τους έχουμε αναφέρει πως ήταν και είναι στον Φοίνικα χάλια, αλλά κάποιοι συνεχίζουν να παριστάνουν πως δεν καταλαβαίνουν. Πόσες φορές το 770 μέσα πριν να πάει στο 32; Τι θόρυβος περίεργος ήταν στο ανέβασμα 771,938 πριν την κρατικοποίηση; Πως κατάντησαν 771 σε μαύρα χάλια , ενώ σε Σταυρούπολη ήταν σε άριστη κατάσταση.

936 γιατί θέλει αλλαγή το σαζμαν; Που δούλευε όλο αυτόν τον καιρό; Φυσικά τις τελευταίες ημέρες πήρε φωτιά κάποιο της σειρά 94* , τον Φθινόπωρο που μας πέρασε το 782 στην στάση Βενιζέλου προς Ικεα και το μακρινό 2015 το 787. Τέρμα η προπαγάνδα η μετοχική υπέρ του Φοίνικα

Για το 26 δεν αναφέρθηκα καν , αλλά ευχαριστώ που επισημαίνεις τις απώλειες των b7L. Όπως επίσης 653,657. Δες και το ανέβασμα 694 , σε τι χάλια είναι. Αλλά όταν έχεις κενά λεωφορεία, δεν πρέπει ότι διαθέσιμο να δρομολογείς ;  Είτε είναι σκανια είτε είναι σιτελις.

Για την διαθεσιμότητα διπλών σε γραμμές 69,76,79 , αυτο το παιχνίδι επαναλαμβάνεται καθημερινά . Μια χαρά θα ήταν σαν λύση να παν είτε κάποια σκανια , b7rle πχ του 40 και τελειώνει εκει η υπόθεση. Στο 40 τόσα 2πορτα έχει.  Όπως πήγε καλώς το 573 στον Φοίνικα και πρέπει να χει αρκετό καιρό
Το 52 σήμερα με μόλις 4 λεωφορεία... Η κατάσταση στον Σταθμό το πρωί ήταν τραγική..
608!!!!! Στο χ1

Και με μόνο 3 οχήματα..... ( Εδώ και καιεο βγαινεε αρκετές καθημερινές με 4)


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Ποιοί τύποι λεωφορείων κυκλοφορούν στην Θεσσαλονίκη - 2024 N1Ellinikou 24 2.920 25-03-2024, 09:18 PM
Τελευταία Δημοσίευση: ELVO_1980
  Ποιοί τύποι λεωφορείων κυκλοφορούν στην Θεσσαλονίκη - 2023 N1Ellinikou 225 47.533 27-12-2023, 07:16 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Nikos skg
  Ποιοί τύποι λεωφορείων κυκλοφορούν στην Θεσσαλονίκη - 2022 N1Ellinikou 54 23.776 27-12-2022, 01:39 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Nikos skg
  Ποιοί τύποι λεωφορείων κυκλοφορούν στην Θεσσαλονίκη - 2021 thanossalonika 344 181.105 26-12-2021, 06:08 PM
Τελευταία Δημοσίευση: george-oasth
  Ποιοι τύποι λεωφορείων θα έπρεπε να κυκλοφορούν σε κάθε γραμμή irisbus57 43 36.980 10-11-2020, 03:37 AM
Τελευταία Δημοσίευση: Pavlos.S
  ΟΑΣΘ: Ποιοί τύποι λεωφορείων κυκλοφορούν - 2018 & 2019 N1Ellinikou 2.574 1.440.761 31-12-2019, 10:45 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Thodoras

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 6 Επισκέπτης (ες)