Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μεταφορά του site σε νέο server
#1
Αγαπητά μας μέλη,

Από αύριο Παρασκευή, θα ξεκινήσουμε τις διαδικασίες μεταφοράς του site σε καινούργιο server.

Προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία πιο σωστά και με ασφάλεια, θα διακόψουμε την λειτουργία του από αύριο το βράδυ περίπου στις 22:30.

Η διαδικασία θα έχει ολοκληρωθεί μέχρι την Κυριακή.

Επειδή θα αλλάξει και η διεύθυνση IP μας, είναι πιθανό να παρατηρούνται μικρά προβλήματα στην πρόσβασή σας στο site έως και 48 ώρες από την στιγμή που ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Ευχαριστούμε για την υπομονή σας,
Η ομάδα διοίκησης του leoforeia.gr
Απάντηση
#2
Είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι η μεταφορά στον νέο server, ολοκληρώθηκε με επιτυχία, πολύ νωρίτερα από το περιθώριο που δώσαμε αρχικά.

Εντόπισα μόνο ένα μικρό πρόβλημα στην Open Gallery που δεν επέτρεπε να εμφανιστεί η λίστα με τα album των χρηστών, το οποίο λύθηκε άμεσα.

Έχω πραγματοποιήσει δοκιμές και στο forum και στην gallery και δεν έχω βρει πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Αν παρατηρήσετε οτιδήποτε, ενημερώστε είτε εδώ, είτε στην σελίδα μας στο Facebook ( https://www.facebook.com/leoforeiagr/ ) για να το διορθώσουμε.

Είναι αναμενόμενο για τις επόμενες δύο μέρες να παρατηρείτε προβλήματα συνδεσιμότητας με το site, όπως μία να το βλέπετε εκτός λειτουργίας και μία να το βλέπετε κανονικά. Αν το δείτε εκτός λειτουργίας, 99% το βλέπετε από τον παλιό server και θα πρέπει να κάνετε υπομονή μέχρι να ενημερωθούν όλοι οι πάροχοι internet παγκοσμίως για την νέα μας IP.



Ευχαριστώ για την υπομονή σας Smile Smile Smile
Απάντηση
#3
Παρατηρήθηκε ότι δεν μπορούν να εγγραφούν νέοι χρήστες στο forum. Οι ήδη εγγεγραμμένοι, μπορούν να συνδεθούν κανονικά.
Θα το ελέγξουμε το συντομότερο
Απάντηση
#4
Το πρόβλημα με τις εγγραφές νέων χρηστών, έχει αποκατασταθεί.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)