Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών του ΟΑΣΘ
#21
(25-11-2019, 08:46 PM)dim_thess Έγραψε: Ξερω οτι αυτη την στιγμη οι διορθωσεις και οτι αλλο ειναι στην νομοπαρασκευαστικη Επιτροπή,εδω και καιρο μαλιστα.καθυστερει για διαφορους λογους και ετυχε να συμπέσει  και καμπανακι απο την κομισιον.
Αναμένεται συντομα φανταζομαι δεν μπορω να σκεφτω οτι υπαρχει αλλος τροπος κα αυτος ο αλλος τροπος τελευταια στιγμη θα αιφνιδιάσει τους παντες .ετσι λειτουργει η κανονικοτητα συνήθως

Κοίτα να δεις, το νόημα του σχολίου μου ήταν η ιεράρχηση των προτεραιοτήτων ορισμένων και με τι ασχολούμαστε εδώ μέσα αλλά μιας και θέλεις να το συζητήσουμε δεν έχω πρόβλημα. Δεν είναι τυχαίο αυτό που έγραψα (και ελπίζω να διαψευστώ) αλλά ορισμένα πράγματα δίνουν red alert - και όχι μόνο σε μένα... Πολύς κόσμος είναι ανήσυχος (όχι μόνο στον Οργανισμό αλλά σε όλους τους εμπλεκόμενους φορείς) και είναι πιθανό αύριο να υπάρχουν προς το μεσημέρι κάποιες δυσάρεστες ανακοινώσεις για το επιβατικό κοινό (αν δεν δοθούν μέχρι εκείνη την ώρα οι διαβεβαιώσεις ότι όλα θα προχωρήσουν κατά το σχέδιο του Υπουργείου - κάτι που προς το παρόν δεν είναι καθόλου σίγουρο). Στην νομοπαρασκευαστική επιτροπή δεν κολλάει τίποτα εκτός αν έχει πρόβλημα και αναζητείται αλχημεία να ξεπεραστεί. Τις τελευταίες μέρες ανέκυψε και νέο θέμα με κίνδυνο να τιναχτούν τα πάντα στον αέρα. Κοντά είσαι στα γραφόμενα σου μεν (σε βαθμό που με κάνει να πιστεύω ότι κάτι ξέρεις αλλά αποφεύγεις να το γράψεις), με προβληματίζει όμως η αισιοδοξία σου ότι όλα θα λυθούν την τελευταία στιγμή.
Απάντηση
#22
Δεν μπορω να φανταστω οτι ειναι δυνατον να συμβει κατι διαφορετικο.εγω αυτο ξερω οτι ειναι ο δρομος ,αν αυτο αλλαξει (που δυσκολευομαι να το διανοηθω) δεν το ξερω.ξερω ομως οτι προκυπτουν πραγματα συνεχως γνωριζεις και εσυ οτι απο τη μια ωρα στην αλλη μπορουν να αλλαξουν ολα.
Ειχα μεινει με την εντύπωση-δεδομενο οτι ο αιφνιδιασμός δεν ειναι στα πλανα.

Τωρα ως προς τα υπολοιπα περι προτεραιοτητων δυστυχως δεν μπορουν να γινουν πολλα
Απάντηση
#23
(25-11-2019, 10:02 PM)dim_thess Έγραψε: Δεν μπορω να φανταστω οτι ειναι δυνατον να συμβει κατι διαφορετικο.εγω αυτο ξερω οτι ειναι ο δρομος ,αν αυτο αλλαξει (που δυσκολευομαι να το διανοηθω) δεν το ξερω.ξερω ομως οτι προκυπτουν πραγματα συνεχως γνωριζεις και εσυ οτι απο τη μια ωρα στην αλλη μπορουν να αλλαξουν ολα.
Ειχα μεινει με την εντύπωση-δεδομενο οτι ο αιφνιδιασμός δεν ειναι στα πλανα.

Τωρα ως προς τα υπολοιπα περι προτεραιοτητων δυστυχως δεν μπορουν να γινουν πολλα

Δεν αλλάζει τίποτα από την μία ώρα στην άλλη. Τα μόνα που γίνονται είναι να λογαριάζουν ορισμένοι χωρίς τον ξενοδόχο και να μην φαντάζονται ότι μπορεί να συμβεί κάτι διαφορετικό (ακριβώς όπως εσύ). Και για να το κλείσουμε, νομίζω ότι μπορείς να καταλάβεις δεν μπορώ να πω πολλά περισσότερα όταν η πληροφόρηση μου είναι εμπιστευτική προς το παρόν. Αν μέχρι αύριο το απόγευμα δεν έχεις ακούσει το παραμικρό τότε υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να πάνε όλα σύμφωνα με το πλάνο του Υπουργείου. Αν όχι όμως να θυμάσαι, πρώτοι εδώ το είπαμε και δεν θα αρέσει στο επιβατικό κοινό της πόλης. Τίποτα περισσότερο δημοσίως για ευνόητους λόγους...
Απάντηση
#24
https://www.grtimes.gr/ellada/thessaloni...-ton-krata
Άρα τη γλίτωσε ο ΟΑΣΘ;
Ας περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη βέβαια
Απάντηση
#25
Δεν ήταν τυχαία η αναφορά μου στο να περιμένετε μέχρι σήμερα το μεσημέρι... Η τροπολογία περνάει κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή (μόλις που προλαβαίνει να ψηφιστεί και να δημοσιευτεί σε ΦΕΚ), μια διαδικασία που δημιουργεί και εύλογα ερωτήματα σχετικά με το τι περιλαμβάνει εκτός από την παράταση λειτουργίας που δεν θα πάρει δημοσιότητα λόγω της βιασύνης να περάσει (δεν την έχω διαβάσει ακόμα για να ξέρω λεπτομέρειες, ευελπιστώ μέχρι το βράδυ). Και βέβαια είναι ντροπή για την Κυβέρνηση να αντιμετωπίζει τέτοια θέματα στο 90 με τροπολογίες στις "καθυστερήσεις" σε άσχετα νομοσχέδια, δεν το αξίζει ούτε το επιβατικό κοινό της πόλης (οκ, μπορεί να πει κανείς ότι πήγαινε και γυρεύοντας τα τελευταία χρόνια και του "άξιζε" η παύση λειτουργίας του ΟΑΣΘ) ούτε φυσικά ο ίδιος ο Οργανισμός.

(και πάλι, η "στραβή" μπορεί να γίνει, να έχετε υπόψη σας - αν και μάλλον απίθανο...)
Απάντηση
#26
Δηλαδή αυτό που θα μπορούσε να γίνει είναι η παύση του ΟΑΣΘ επ' αόριστο ή τουλάχιστον μέχρι να λάβει η κυβέρνηση κάποια δράση;
Απάντηση
#27
(26-11-2019, 05:26 PM)vard_57 Έγραψε: Δηλαδή αυτό που θα μπορούσε να γίνει είναι η παύση του ΟΑΣΘ επ' αόριστο ή τουλάχιστον μέχρι να λάβει η κυβέρνηση κάποια δράση;

Αν φτάσουμε σε παύση δραστηριότητας είναι οριστική.
Απάντηση
#28
(26-11-2019, 04:09 PM)garvanitis Έγραψε: Δεν ήταν τυχαία η αναφορά μου στο να περιμένετε μέχρι σήμερα το μεσημέρι... Η τροπολογία περνάει κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή (μόλις που προλαβαίνει να ψηφιστεί και να δημοσιευτεί σε ΦΕΚ), μια διαδικασία που δημιουργεί και εύλογα ερωτήματα σχετικά με το τι περιλαμβάνει εκτός από την παράταση λειτουργίας που δεν θα πάρει δημοσιότητα λόγω της βιασύνης να περάσει (δεν την έχω διαβάσει ακόμα για να ξέρω λεπτομέρειες, ευελπιστώ μέχρι το βράδυ). Και βέβαια είναι ντροπή για την Κυβέρνηση να αντιμετωπίζει τέτοια θέματα στο 90 με τροπολογίες στις "καθυστερήσεις" σε άσχετα νομοσχέδια, δεν το αξίζει ούτε το επιβατικό κοινό της πόλης (οκ, μπορεί να πει κανείς ότι πήγαινε και γυρεύοντας τα τελευταία χρόνια και του "άξιζε" η παύση λειτουργίας του ΟΑΣΘ) ούτε φυσικά ο ίδιος ο Οργανισμός.

(και πάλι, η "στραβή" μπορεί να γίνει, να έχετε υπόψη σας - αν και μάλλον απίθανο...)

Όλες οι κυβερνήσεις από τη μεταπολίτευση και μετά αντιμετωπίζουν κρίσιμα θέματα τελευταία στιγμή, είτε με τροπολογίες που "περνάνε" βράδυ είτε με ΠΝΠ. Άλλωστε, είναι αδικαιολόγητη η αδράνεια της σημερινής κυβέρνησης, ενώ ήδη γνώριζε αρκετά νωρίτερα, όταν δηλαδή παρέλαβε, ότι ο ΟΑΣΘ έχει σύντομη ημερομηνία λήξης. Ο κάθε λαός έχει λοιπόν τη κυβέρνηση που του αξίζει...

(26-11-2019, 05:26 PM)vard_57 Έγραψε: Δηλαδή αυτό που θα μπορούσε να γίνει είναι η παύση του ΟΑΣΘ επ' αόριστο ή τουλάχιστον μέχρι να λάβει η κυβέρνηση κάποια δράση;

Θα μπορούσαν να βγούν και τα 680Μ στους δρόμους να παρέχουν προσωρινό συγκοινωνιακό έργο!  Tongue
Απάντηση
#29
(26-11-2019, 05:32 PM)N1Ellinikou Έγραψε: Όλες οι κυβερνήσεις από τη μεταπολίτευση και μετά αντιμετωπίζουν κρίσιμα θέματα τελευταία στιγμή, είτε με τροπολογίες που "περνάνε" βράδυ είτε με ΠΝΠ. Άλλωστε, είναι αδικαιολόγητη η αδράνεια της σημερινής κυβέρνησης, ενώ ήδη γνώριζε αρκετά νωρίτερα, όταν δηλαδή παρέλαβε, ότι ο ΟΑΣΘ έχει σύντομη ημερομηνία λήξης. Ο κάθε λαός έχει λοιπόν τη κυβέρνηση που του αξίζει...


Θα μπορούσαν να βγούν και τα 680Μ στους δρόμους να παρέχουν προσωρινό συγκοινωνιακό έργο!  Tongue

Έχει πολύ παρασκήνιο ο λόγος που φτάσαμε στο "και πέντε" στην συγκεκριμένη περίπτωση και αν γραφτεί δημόσια κάποιοι δεν θα χαρούν ιδιαίτερα... Αυτός είναι και ο λόγος που περιμένω να δω τι θα λέει η ΠΝΠ εκτός από την παράταση λειτουργίας...

Όσο για τα Steyr, μη με βάζεις σε πειρασμό να σχολιάσω - ξέρεις τι θα γράψω!
Απάντηση
#30
https://www.voria.gr/article/katatethike...es-allages

Κατατέθηκε!
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)