Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Έλεγχοι στα λεωφορεία
#1
Exclamation 
Τι συμβαινει με τους ελεγκτες;;, ποτε ειδατε τελευταια φορα;;, γραφουν;; τι ακριβως γινεται με τα εισητηρια;;

Απάντηση
#2
Τελευταία φορά που είδα εγώ ελεγκτή ήταν πριν 1 μήνα. Καλημέρα...
Απάντηση
#3
Με κρατικό ΟΑΣΘ πήραν μπούλο όλοι οι ελεγκτές από ιδιωτική εταιρία. Έχω δει συγκεκριμένο οδηγός πρώην της γραμμής 3 στο ΙΚΕΑ να βαράει κάρτα σε όλα τα λεωφορεία που έχουν αφετηρία εκεί. Χωρίς όμως να κάνει έλεγχο
Απάντηση
#4
(29-12-2018, 09:46 AM)Pavlos.S Έγραψε: Τι συμβαινει με τους ελεγκτες;;, ποτε ειδατε τελευταια φορα;;, γραφουν;; τι ακριβως γινεται με τα εισητηρια;;

Είδα σήμερα στο 25 και το 18! Ανέβηκαν 2 από στάση Βαλσαμή στο 25, τους είδα να κατεβαίνουν από το 18 που ήταν μπροστά! Δεν ξέρω κατά ποσο γράφουν γιατί κατέβηκα σε εκείνη την στάση
Απάντηση
#5
Προσωπικά έχω πετύχει στο Χ1 και δεν εγραφαν
Απάντηση
#6
Πέτυχα πριν 1 εβδομάδα στο 7! Κοίταξαν για εισιτήρια αλλά σε έναν που δεν είχε του κάναν μια απλή παρατήρηση σε φιλικό ύφος κ αυτό ήταν όλο... Γενικά όμως 6 μήνες που χρησιμοποιώ ΟΑΣΘ ζήτημα να χω πετύχει 2-3 φορές κ χωρίς πάντα να κάνουν έλεγχο..
Απάντηση
#7
(30-12-2018, 07:41 PM)Pavlos.S Έγραψε: Προσωπικά έχω πετύχει στο Χ1 και δεν εγραφαν

δλδ του είπαν να κοψει εισιτηριο απο το μηχανημα ή ουτε αυτο?? ROFL
Απάντηση
#8
(12-08-2019, 01:22 AM)VANGSKG Έγραψε: δλδ του είπαν να κοψει εισιτηριο απο το μηχανημα ή ουτε αυτο?? ROFL

Συνήθως μπαίνουν, χτυπάνε την κάρτα, τα λένε με τον οδηγό και φεύγουν (έλεγχος 0). Άμα κάνουν έλεγχο δεν γράφουν πρόστιμο, συνήθως ή τους βάζουν να κόψουν εκείνη την ώρα ή τους κάνουν παρατήρηση!
Απάντηση
#9
χαχαχα.
δλδ αυτοί που έχουν μια κάρτα και την χτυπάνε σε μια υποδοχή κοντά στη θέση του οδηγού είναι ελεγκτές που και καλά κάνουν έλεγχο?/
καταλαβαίνω ότι ίσως θέλουν να είναι επιεικής με αυτούς που είναι τζαμπατζήδες,αλλά τα έσοδα έχουν πέσει κατακόρυφα...
Απάντηση
#10
(18-08-2019, 11:21 PM)VANGSKG Έγραψε: χαχαχα.
δλδ αυτοί που έχουν μια κάρτα και την χτυπάνε σε μια υποδοχή κοντά στη θέση του οδηγού είναι ελεγκτές που και καλά κάνουν έλεγχο?/
καταλαβαίνω ότι ίσως θέλουν να είναι επιεικής με αυτούς που είναι τζαμπατζήδες,αλλά τα έσοδα έχουν πέσει κατακόρυφα...

Φυσικά τα έσοδα έχουν πέσει, αφού λεωφορεία δεν υπάρχουν, η αγανάκτηση μεγαλώνει, κάτι που οδηγεί στο να μην κόβουν εισιτήρια οι περισσότεροι. Επίσης το γεγονός ότι δεν γίνονται έλεγχοι παρά μόνο οι περισσότεροι ελεγκτές απλά χτυπάνε κάρτα οδηγεί στο να μην κόβει απολύτως κανείς, ακόμα και κάποιοι που ίσως έκοβαν!

-πάντως τώρα που το λέμε εχθές στο 70Α των 16:00 μπήκαν ελεγκτές στην Επανομή, κατέβηκαν στον Τριλοφο και έκαναν κανονικό ελεγχο Cool -
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)