Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Τηλεματική λεωφορείων ΟΑΣΘ & ΚΤΕΛ
Το τελευταίο (μεγάλο) διάστημα έχουν εμφανιστεί στην τηλεματική τα 
2008, 2246-2256, 2504, 2506, 2507, 2515, 2516, 2518, 2529, 2531-2534
Απάντηση
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως δουλεύουν οι επιμετωπίδες και η τηλεματική στα μεταχειρισμένα οχήματα ; Γιατί τον τελευταίο καιρό έχω προσέξει κάποιες αναβαθμίσεις στην λειτουργία των επιμετωπίδων.
Απάντηση
Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι πως υπάρχει ένα tabletάκι (κατα βάθος με windows) και κάποιο άλλο λογισμικό πάνω του. Νομίζω, αλλά δεν είμαι σίγουρος, πως αυτό ελέγχει και τις προμετωπίδες και την τηλεματική του οχήματος
Αλλά ότι έχουν παρατηρηθεί κάποιες άλλες, ναι, πχ 992 ΑΜΑΞΟΣΤΑΣΙΟ | ΠΡΟΣ ΑΜ/ΣΙΟ ή 991 ΕΚΤΟΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ | ΠΡΟΣ ΑΦ-ΤΕΡ, ή πχ το (λανθασμένο και περιττό για εμένα) αρχικό 0 στις «μονοψήφιες» γραμμές
(Και κάτι μπόνους: ότι από τα παλιά λεωφορεία του ΟΑΣΘ αφαιρέθηκε το Άγιοι Ανάργυροι από την προμετωπίδα του 23)
Απάντηση
Εντάξει κατάλαβα. Ευχαριστώ πολύ για την σύντομη και γρήγορη απάντηση σου.
Απάντηση
2316 Δεν εμφανίζεται στην τηλεματική και η προμετωπίδα λέει μονίμως ( ΔΟΚΙΜΗ)

Αρκετά 12μετρα Citaro 2ης παραλαβής (25ΧΧ) δεν έχουν ακόμα τηλεματική
Στα περισσότερα 18μετρα δεν υπάρχει σύστημα αναγγελίας στάσεων..
Απάντηση
(13-03-2022, 05:42 PM)Giorgos O.A.S.TH. 777 Έγραψε: Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως δουλεύουν οι επιμετωπίδες και η τηλεματική στα μεταχειρισμένα οχήματα ; Γιατί τον τελευταίο καιρό έχω προσέξει κάποιες αναβαθμίσεις στην λειτουργία των επιμετωπίδων.
Κάποια αμάξια έχουν δικό τους κοντρολλερ για την αλλαγή γραμμής στις ταμπέλες…
Απάντηση
(21-04-2022, 03:48 AM)george-oasth Έγραψε: Κάποια αμάξια έχουν δικό τους κοντρολλερ για την αλλαγή γραμμής στις ταμπέλες…
Εντάξει κατάλαβα. Ευχαριστώ.
Απάντηση
Τα κολλημένα στην τηλεματική στο 12 27 και 81, που είχαν αποσυρθεί, έχουν φύγει μετά από καιρό
Απάντηση
Ωστόσο έγινε και μια αλλαγή. Πλέον τα λεωφορεία που είναι στα τέρματα δεν φαίνονται στην καρτέλα Θέσεις Λεωφορείων της εφαρμογής
Απάντηση
(30-09-2022, 03:17 PM)vard_57 Έγραψε: Ωστόσο έγινε και μια αλλαγή. Πλέον τα λεωφορεία που είναι στα τέρματα δεν φαίνονται στην καρτέλα Θέσεις Λεωφορείων της εφαρμογής
Ναι αλλά γιατί έγινε αυτό;
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)