Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αστικό ΚΤΕΛ Καλαμάτας
Συνοψίζω τις αλλαγές που πρόκειται να γίνουν μέσα στο 2020 στο ΚΤΕΑΛ Καλαμάτας από πληροφορίες δικές μου και του 302S
Το #9 όπως είπαμε θα αντικατασταθεί με Citaro πιθανολογώ ότι μέχρι το Μάρτιο θα έχει κυκλοφορήσει.
Το #11 θα αντικατασταθεί φέτος καθώς είναι του 93. Πιστεύω μέχρι το καλοκαίρι (και αν όχι τουλάχιστον μέσα στο καλοκαίρι θα έχει αντικατασταθεί)
Θα ξαναδημιουργηθεί η άδεια #4 που είχε χαθεί και θα κυκλοφορήσει το Α10 πρώην Ιωαννίνων που έχω φωτογραφήσει.Το όχημα αυτό θα ανήκει στο Αστικό ΚΤΕΛ Καλαμάτας.
Το #1 και το #6 είναι μοντέλα του 95 οπότε έχουν δύο χρόνια κυκλοφορίας ακόμα.Δεν νομίζω να αντικατασταθούν φέτος.
Απάντηση
Αποσύρθηκε το #9, βρίσκεται σε οικόπεδο στο Ασπρόχωμα χωρίς πινακίδες. Από μέρα σε μέρα βγαίνει στους δρόμους το Citaro στη θέση του.
Απάντηση
(08-10-2019, 01:05 AM)eliasfp Έγραψε: Πήγα και το είδα.Είναι ένα δίπορτο Α10 με χωρισμένο παρμπρίζ. Για το αν θα είναι αύξηση στόλου ή θα αντικαταστήσει κάποιο άλλο λεωφορείο θα το δούμε. Ορίστε και μια φωτογραφία δική μου
https://leoforeia.gr/opengal/displayimage.php?album=228&pid=4146#top_display_media
Πήρε πινακίδες αυτό.Τις ίδιες που είχε στα Ιωάννινα.
Απάντηση
Είναι το τέταρτο ΜΑΝ που έρχεται από το αστικό ΚΤΕΛ Ιωαννίνων και κρατά τις πινακίδες που είχε εκεί!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)