Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αμαξοστάσιο Τρόλεϊ Αττικής
#1
(28-06-2014, 11:41 AM)pvuccino Έγραψε: Aυτό είναι γενικά μια πολύ καλή ιδέα και την έχουν ξαναπροτείνει αρκετές φορές στο παρελθόν (κυρίως σαν επέκταση των 18/19). Αλλά πολύ φοβάμαι ότι τώρα με τη σταδιακή εγκατάλειψη του αμαξοστασίου Αττικής, θα αφηθεί και η εναέριος στην τύχη της ή (ακόμα χειρότερα) θα ξηλωθεί! Sad

Θα εγκαταλείψουν το Α/Σ Αττικής ?! Και τα τρόλεϊ που θα πάνε;;
Απάντηση
#2
(28-06-2014, 04:57 PM)nikos99 Έγραψε: Θα εγκαταλείψουν το Α/Σ Αττικής ?! Και τα τρόλεϊ που θα πάνε;;
Δεν είπε κανείς πως θα κλείσει τελείως! Απλά έχουν μειωθεί πολύ οι γραμμές που βγαίνουν από εκεί. 12, 24, 25 είναι οι μόνες που βγαίνουν από Αττική πλέον.
Αν έκλεινε θα πήγαιναν Ρουφ αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα για κλείσιμο άμεσα!
Απάντηση
#3
(28-06-2014, 05:17 PM)ecoj Έγραψε: Δεν είπε κανείς πως θα κλείσει τελείως! Απλά έχουν μειωθεί πολύ οι γραμμές που βγαίνουν από εκεί. 12, 24, 25 είναι οι μόνες που βγαίνουν από Αττική πλέον.
Αν έκλεινε θα πήγαιναν Ρουφ αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα για κλείσιμο άμεσα!


Ουφ...!!!! Ησύχασα. Αν και το Α/Σ Αττικής έχασε τη δόξα του (και τις γραμμές του) από το 2010 και μετά... Φύγανε οι φάλαινες, ο χώρος από την είσοδο στο σταθμό Αττικής μέχρι την πύλη στην Σοζωπόλεως είναι άδειος, με φυτά... ενώ θυμάμαι πριν χρόνια Van Hool εκεί..., σκάρτο εναέριο δίκτυο (απ' όσο φαίνεται) με παλιά ψαλίδια κτλ, ενώσεις (αυτά τα ορθογώνια πραγματάκια, δεν ξέρω πως λέγονται, όπως και αυτά τα γκρι που ενώνουν 20 cm δικτύου, αν και έχουν τα πιο παλιά)... Sad

Πάντως αυτή η γραμμή που σκέφτομαι νομίζω ότι θα δώσει ζωή στο Α/Σ και λόγο ύπαρξης στο εναέριο δίκτυο (τα περιστέρια βέβαια εκτιμούν τον ΗΛΠΑΠ που το τοποθέτησε Big Grin). Τόσα οχήματα σκουριάζουν εκει μέσα (περνάω κάποιες μέρες και τα βλέπω). Δεν μπορούν να διαθέσουν 2 οχήματα, αν και δεν νομίζω ότι θα υπάρξει πολύς κόσμος (μόνο αυτοί που έχουν κάρτα και βαριούνται να περπατήσουν όπως εγώ Tongue ).
Απάντηση
#4
Εδώ και ένα χρόνο (και παραπάνω) στα 12, 24, 25 μπαίνουν αποκλειστικά 7000αρα Vanhool. 6000αρα Neoplan δεν βγαίνουν από αυτό το αμαξοστάσιο.
Απάντηση
#5
(28-06-2014, 05:39 PM)ecoj Έγραψε: Εδώ και ένα χρόνο (και παραπάνω) στα 12, 24, 25 μπαίνουν αποκλειστικά 7000αρα Vanhool. 6000αρα Neoplan δεν βγαίνουν από αυτό το αμαξοστάσιο.

Αυτό λέω ότι τα 6000χίλιαρα έχουν φύγει, αλλά πριν χρόνια τα θυμάμαι. Μάλιστα ρώτησα εδώ (στο φόρουμ) πότε έφυγαν. Τα 6000χίλιαρα όσο ήταν στο Α/Σ Αττικής θυμάμαι ότι έμπαιναν σπάνια στο 11!
Απάντηση
#6
Ερώτηση: Γιατί δεν παίρνει η Αττική τα 2/4 που η Κυψέλη είναι κοντά και βγαίνει από το Ρουφ;
Απάντηση
#7
(28-06-2014, 07:42 PM)nikos99 Έγραψε: Ερώτηση: Γιατί δεν παίρνει η Αττική τα 2/4 που η Κυψέλη είναι κοντά και βγαίνει από το Ρουφ;
Και το 1 κάνει αφετηρία έξω από την Αττική και βγαίνει από Ρουφ Tongue Τι ψάχνεις να βρεις τώρα;
Απάντηση
#8
(28-06-2014, 07:46 PM)ecoj Έγραψε: Και το 1 κάνει αφετηρία έξω από την Αττική και βγαίνει από Ρουφ Tongue Τι ψάχνεις να βρεις τώρα;

ChairChairChairChairBashBashBashBash ...........

ΥΓ Και να φανταστείς ότι υπάρχει σύρμα μέχρι την αφετηρία και από Αδμήτου και από την Αγορακρίτου.Bash
Απάντηση
#9
Λογικά, πάει για κλείσιμο. Έτσι, θα μείνουν Κόκκινος Μύλος και Ρουφ, ως τα Α/Σ των τρόλλεϊ.
Απάντηση
#10
(28-06-2014, 07:55 PM)N1Ellinikou Έγραψε: Λογικά, πάει για κλείσιμο. Έτσι, θα μείνουν Κόκκινος Μύλος και Ρουφ, ως τα Α/Σ των τρόλλεϊ.

Είσαι σίγουρος, γιατί αν είναι έτσι έχω πάει στην 12 για να ρωτήσω οδηγούς. Τώρα το Α/Σ Αττικής εκτός από την 12, 24, 25 μπορεί να εξυπηρετεί την 1 (δες το πιο πάνω ποστ μου που δεν ήξερα ότι βγαίνει από Ρουφ), την 2/4 που είναι κοντά η Αττική με την Κυψέλη την 11 (όπως παλιά), άντε και την 15. Σύνολο 8 γραμμές. Ο Κ. Μύλος να κρατήσει την 3, 5, 6, 10, 11, 13, 14 και όποια άλλη είναι και το Ρουφ τις υπόλοιπες γραμμές. Έτσι εξισορροπούνται οι γραμμές στις 7-8 γραμμές ανά Α/Σ.
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Αμαξοστάσιο Τρόλεϊ Πειραιά (Νέου Φαλήρου) kostas260 9 14.494 07-12-2015, 03:11 AM
Τελευταία Δημοσίευση: Desiro
  Αμαξοστάσιο Τρόλεϊ Ρουφ (Αγ. Άννης) Giannis 2 6.380 19-10-2012, 01:25 PM
Τελευταία Δημοσίευση: abc

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)