Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
051 ΟΜΟΝΟΙΑ - ΣΤΑΘ. ΥΠΕΡ. ΛΕΩΦ. ΚΗΦΙΣΟΥ (μέσω Ακαδ. Πλάτωνος)
#8
(02-01-2013, 06:07 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Πρώτον, αυτοί που επηρεάζονται από μεταφορά της αφετηρίας της 051 στο Σταθμό Λαρίσης είναι όσοι τη χρησιμοποιούν για μετεπιβίβαση στην πράσινη γραμμή (ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ). Αλλά και πάλι μπορούν να κατεβούν Ελαιώνα, να πάρουν την μπλε και μετεπιβίβαση στο Μοναστηράκι στην πράσινη.
Δεύτερον, για το Σταθμό Λαρίσης ο δικός μου ενδοιασμός είναι ως προς το ότι ο σταθμός δεν έχει κυλιόμενες. Άρα οι επιβάτες θα πρέπει να ανεβοκατεβαίνουν με τις βαλίτσες στα χέρια και αυτό είναι ένα σημαντικό ζήτημα.
Τρίτον, θέλω να εκφράσω την απορία μου γιατί το 051 δεν είναι μια γραμμή εξπρές (αν και δεν έχει και πληθώρα στάσεων), χωρίς να έχει ενδιάμεσες στάσεις και να πηγαίνει απευθείας από Ομόνοια στα ΚΤΕΛ και αντίστροφα.
Και τέταρτον, τροποποίηση για τη 051 δε ξέρω κατά πόσο οφελεί να γίνει τώρα, αφού σε 2-2,5 χρόνια τα ΚΤΕΛ πάνε στον Ελαιώνα και μόλις γίνει αυτή η αλλαγή θα έπρεπε να εξεταστεί αν χρειάζεται κάποια/-ες γραμμή/-ές εξπρές που να συνδέουν τα νεά ΚΤΕΛ με πρασινη και κόκκινη γραμμή.

Το 051 δεν ειναι εξπρές επειδή εξυπηρετεί και την Ακαδημία Πλάτωνος. Όταν πάνε τα ΚΤΕΛ Ελαιώνα δεν θα χρειάζεται άλλη λεωφορειακή γραμμη αφού ο ταχυτερος τρόπος για να φτάσεις εκεί θα 'ναι το μετρό.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: 051 ΟΜΟΝΟΙΑ - ΣΤ.ΥΠΕΡ.ΛΕΩΦ.ΚΗΦΙΣΟΥ (μέσω Ακαδ.Πλάτωνος) - από mercedes elbo - 02-01-2013, 08:57 PM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  420 ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (ΜΕΣΩ ΚΗΦΙΣΟΥ) krikri13 0 23.695 30-12-2012, 06:08 PM
Τελευταία Δημοσίευση: krikri13

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)