Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
237 ΑΝΩ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΣΤ. ΔΑΦΝΗΣ
#21
Σήμερα μετά από πολύ καιρό νταλίκα στο 237 καθημερινή και συγκεκριμένα η 432
Απάντηση
#22
Και την Κυριακή (6/1) είχε νταλίκα το πρωί στο 237. Ήθελα να 'ξερα, βέβαια, με ποια λογική βάζουν τις καθημερινές τα 12μετρα και όταν είναι ελάχιστη η επιβατική κίνηση δίνουν αθρωτά.
Απάντηση
#23
Μαριε η λογικη ειναι οτι το σκ βαζουμε μεγαλυτερα λεωφορεια για να χωραει ο κοσμος γτ εχουμε αραιωτερα δρομολογια. Για να μην παραπονιομαστε η συγκοινωνια στην ηλιουπολη ειναι πολυ καλη. Το 237 στην αιχμη ανα 10' το 206 ανα 9 επισης εχουμε + 1 δρομολογιο την ωρα απο τη δημοτικη συγκοινωνια η οποια αν προσαρμοζοταν λιγο με τον προγραμμα του οασα θα ηταν ακομα καλυτερα. 6 δηλαδη λεωφορεια +1 υπερκαλυπτουν τη γραμμη και το κυριοτερο ειναι οτι ελεγχονται τα δρομολογια. (Ξερεις δλδ ποσο θελει μεχρι δαφνη και δεν ειναι οπως με την ακαδημια) Απλα πιστευω πως η γραμμη θελει 1-2 νταλικες ειδικα απο τις 4 το απογευμα που γινεται ο χαμος..
Απάντηση
#24
Εκείνη την ώρα που το πέτυχα εγώ πάντως στην κεντρική πλατεία ελάχιστο κόσμο είχε μέσα. Και λογικό γιατί λίγο το ότι ήταν Κυριακή και λίγο το ότι ήταν και η εορτή των Θεοφανείων, ούτε midi μπορεί να μη γέμιζε ο κόσμος που ήταν μέσα.
Όσο για τα δρομολόγια που λες, δόξα το Θεό το 237 και το 206 μπορεί με τη συγχώνευσή τους να στέρησαν από Άνω Ηλιούπολη και Αγία Μαρίνα την επίγεια πρόσβαση στο κέντρο, αλλά τα δρομολόγιά τους είναι μια χαρά. Βέβαια χάνουν χρόνο στα φανάρια κοντά στο Μετρό της Δάφνης και αυτό το θέμα δεν ξέρω με ποιο τρόπο μπορεί να επιλυθεί κάποτε, γιατί 5' κέρδος αν υπήρχε σε κάθε δρομολόγιο θα υπήρχε και κάποια θετική επίπτωση στη συχνότητα δρομολογίων.
Νταλίκες πιστεύω ότι χρειάζεται σίγουρα 1 τις καθημερινές στην αιχμή και ίσως και δεύτερη, δεδομένης της παρούσας επιβατικής κίνησης.
Απάντηση
#25
Κατα κανόνα, οι τοπικές γραμμές έχουν μεγαλύτερη αξιοπιστία στη συχνότητα δρομολογίων, λόγω ότι δε φρακάρουν όπως οι γραμμές του κέντρου.
ΕΛΒΟ-Δημιουργώντας Ελληνικά
Να χτυπηθεί ριζικά η παράνομη στάθμευση.
Η κρίση θα βοηθήσει κάπως, να "αγαπήσουμε" τις συγκοινωνίες και ιδίως το τρένο.
Απάντηση
#26
Εδω και μια βδομαδα περιπου το 237 βγαινει τις καθημερινες και με 1 νταλικα και εχει το δρομολογιο των :45
Απάντηση
#27
Είμαστε σίγουροι ότι η συγκεκριμένη γραμμή έχει πραγματική ανάγκη τα αρθρωτά; Την έχω δει και με Ν1 να αντέχει.
Απάντηση
#28
(10-04-2013, 12:37 AM)ecoj Έγραψε: Είμαστε σίγουροι ότι η συγκεκριμένη γραμμή έχει πραγματική ανάγκη τα αρθρωτά; Την έχω δει και με Ν1 να αντέχει.

Πότε το είδες; Σάββατο ή Κυριακή; Ή μήπως στις 10 το βράδυ; Γιατί και στο τελευταίο βραδινό του Σαββάτου να μπεις, μόλις φτάσει στην κεντρική πλατεία το αρθρωτό έχει γεμίσει.
Απάντηση
#29
Τα ξανακοψανε παλι τα αρθρωτα τις καθημερινες! Κοιτα γενικα βγαινει και με Ν1 αλλα καποια δρομολογια το απογευμα γινεται ο χαμοσ! για μενα 1 νταλικα ειναι πολυ χρησιμη αλλα όχι οτι δεν βγαινει και με Ν1. Νταλικες θελει ομως σιγουρα τα σαββατα που εχει τη λαικη γι αυτο εχει 3
Απάντηση
#30
Το έχω δει καθημερινή κάμποσες φορές. Δε λέω πως δεν γεμίζει άλλα αν έβαζαν άλλο ένα λεωφορείο και πήγαινε σε 7λεπτη η συχνότητα τότε δεν θα τα είχε τόσο ανάγκη. (Έτσι αντέχει και το 822 για παράδειγμα που επίσης γίνεται χαμός)
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)