Αξιολόγηση Θέματος:
  • 17 Ψήφοι - 3.41 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πως θα πάω... [Οδηγίες για διαδρομές στην Αθήνα]
#51
Γεια κ παλι κ ευχαριστω για τις απαντησεις...μιας και η Νικαια εδω κ καιρο εχει μετρο,βολευει για το γηπεδο του Ιωνικου?αν υπαρχει μετεπιβιβαση σε καποιο λεωφορειο.
Απάντηση
#52
Γεια σας και παλι..μπορειτε παρακαλω να μου πειτε πως πηγαινω απο σταθμο λαρισης στο γηπεδο της ΑΕΚ στη Ν, Φιλαδελφεια?ευχαριστω
Απάντηση
#53
(27-01-2023, 12:15 AM)VANGSKG Έγραψε: Γεια σας και παλι..μπορειτε παρακαλω να μου πειτε πως πηγαινω απο σταθμο λαρισης στο γηπεδο της ΑΕΚ στη Ν, Φιλαδελφεια?ευχαριστω
Γεια σου.
Υπάρχουνε πολλοί τρόποι.
Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να πάρεις την γραμμή 2 του μετρό προς Ανθούπολη, να αλλάξεις στην γραμμή 1 στην Αττική προς Πειραιά και να κατέβεις Περισσό, που είναι 8 λεπτά περπατημα ή Άνω Πατήσια και να πάρεις 3 ή 619 ή Κάτω Πατήσια για να πάρεις 6 ή Β9, τα οποία σε αφήνουν ακριβώς δίπλα στο γήπεδο.
Επίσης μπορείς να περπατήσεις από τον Σταθμό Λαρίσης μέχρι την Αχαρνών που είναι 5-6 λεπτά και από εκεί να πάρεις το 6 ή το Β9, ώστε να μην αλλάζεις μέσα. 
Σε κάθε περίπτωση θα σου πρότεινα το πρώτο για να μην είσαι άτυχος και περιμένεις πολύ τα λεωφορεία!
Απάντηση
#54
(27-01-2023, 12:15 AM)VANGSKG Έγραψε: Γεια σας και παλι..μπορειτε παρακαλω να μου πειτε πως πηγαινω απο σταθμο λαρισης στο γηπεδο της ΑΕΚ στη Ν, Φιλαδελφεια?ευχαριστω

Παίρνεις γραμμή 2 μετρό (κόκκινη) προς Ανθούπολη και κατεβαίνεις ΑΤΤΙΚΗ. Απο εκεί κάνεις μετεπιβίβαση στη γραμμή 1 (πράσινη) προς Κηφισιά και κατεβαίνεις ΠΕΡΙΣΣΟ. Απο εκεί το γήπεδο είναι 10 λεπτά με τα πόδια.
Απάντηση
#55
Γεια σας, ευχαριστώ για την βοήθεια που μου παρέχετε...από το στάδιο Καραισκάκη πως μπορώ να πάω σε μισή ώρα στα ΚΤΕΛ Κηφισού?υπάρχει πιάτσα ταξί εκεί κοντά?άλλος τροπος να πάρω τον ηλεκτρικό κ να σταματήσω κάπου κ να πάρω ταξί,?
Απάντηση
#56
Από το Καραισκάκη μπορείς να πας στη Πειραιώς να πάρεις το 420 και να κατέβεις στη στάση Στ. Υπεραστικών Λεωφορείων. Μετά άλλη λύση είναι να πάρεις γραμμή 1 για Ομόνοια ή γραμμή 2 για Μεταξουργείο και να πάρεις το 051. Μια 3η λύση είναι να πάρεις γραμμή 1 για Πειραιά , γραμμή 3 για Ελαιώνα και απο κει το 052 για ΚΤΕΛ. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)