Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ.
Έτσι εξηγείται και για το 227, καθώς το τέρμα είναι λίγο πριν την προτελευταία του στάση, όπου η γραμμή κάνει ένα σύντομο νοητό τρίγωνο με μια ακόμη στάση και επιστρέφει στο τέρμα, για να ξεκινήσει πια προς την αντίθετη κατεύθυνση. Αλλά όταν εφαρμόζεις τηλεματική, αυτά τα λαμβάνεις υπ' όψη σου και τα επιλυεις, υποτίθεται...
Απάντηση
Υπάρχει περίπτωση να μπερδευτεί κάποιο στίγμα και να εμφανιστεί σε άλλη λεωφορειακή γραμμή;

Σήμερα το πρωί σε δρομολόγιο του 856 εμφανίστηκε όχημα με αριθμό 10155 και εκεί που λέω πως έχουμε πάλι αποσπάσεις ξαφνικά μετά από καμιά ώρα το είδα στην λεωφορειακή γραμμή 837.
856 / 703  Cool
Απάντηση
(18-05-2018, 09:34 AM)Giannis93 Έγραψε: Υπάρχει περίπτωση να μπερδευτεί κάποιο στίγμα και να εμφανιστεί σε άλλη λεωφορειακή γραμμή;

Σήμερα το πρωί σε δρομολόγιο του 856 εμφανίστηκε όχημα με αριθμό 10155 και εκεί που λέω πως έχουμε πάλι αποσπάσεις ξαφνικά μετά από καμιά ώρα το είδα στην λεωφορειακή γραμμή 837.

To 10155 είναι το Solarini #155# του Βοτανικού και είναι παρέα με το Ν2 #602# σήμερα στο 837. Απλά έβγαλαν μίντι.
Απάντηση
Ναι αλλά πως γίνεται μέσα στην τηλεματική στο δρομολόγιο του 856 να εμφανίζεται ξαφνικά το 10155; μου έκανε εντύπωση που αποθήκευσα την φωτογραφία στο κινητό.
856 / 703  Cool
Απάντηση
Θα μπορούσε να είναι απόσπαση αλλά μου φαίνεται παρατραβηγμένο! Ίσως λάθος!
Απάντηση
Για αυτό μου έκανε τρομερή εντύπωση. Μου αρέσει να μπαίνω από το κινητό στην εφαρμογή τηλεματικής και να βλέπω τα οχήματα που κάνουν δρομολόγια. Έτσι μπήκα το πρωί και είδα το στίγμα του 10155 μέσα στο δρομολόγιο του 856. Επειδή το παρακολουθούσα δεν είχε καθόλου σωστή συμπεριφορά μέχρι που εξαφανίστηκε τελείως. Μετά από καμιά ώρα το είδα μέσω τς εφαρμογής στο 837
856 / 703  Cool
Απάντηση
Ή μπλόκαρε η τηλεματική ή από λάθος ο οδηγός είχε βάλει 856 στην τηλεματική!
Απάντηση
(18-05-2018, 03:54 PM)ecoj Έγραψε: Ή μπλόκαρε η τηλεματική ή από λάθος ο οδηγός είχε βάλει 856 στην τηλεματική!

Μα και να βάλεις αυθαίρετα έναν αριθμό γραμμής δεν το βλέπει η τηλεματική, αν δεν διέλθει το λεωφορείο από σημείο "αφετηρίας" ή "τέρματος".

Εδώ στο 815 που είναι κανονικά δρομολογήμένα τα οχήματα, δεν τα βλέπει η τηλεματική στο γυρισμό από Ταύρο προς Γουδί, γιατί κάνουν τέρμα μέσα στο Α/Σ Ράλλη και δεν έχουν βάλει εκεί το στίγμα του τέρματος.
Απάντηση
(18-05-2018, 04:15 PM)Citaro Έγραψε: Μα και να βάλεις αυθαίρετα έναν αριθμό γραμμής δεν το βλέπει η τηλεματική, αν δεν διέλθει το λεωφορείο από σημείο "αφετηρίας" ή "τέρματος".

Εδώ στο 815 που είναι κανονικά δρομολογήμένα τα οχήματα, δεν τα βλέπει η τηλεματική στο γυρισμό από Ταύρο προς Γουδί, γιατί κάνουν τέρμα μέσα στο Α/Σ Ράλλη και δεν έχουν βάλει εκεί το στίγμα του τέρματος.

Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό!

Πάντως μου φαίνεται τελείως απίθανο να επιχείρησαν να κάνουν απόσπαση από το 837 στο 856!
Απάντηση
Επειδή είμαι εκτός Αθήνας και επιστρέφω Κυριακή θα κοιτάξω να ανεβάσω φωτογραφία να δείτε!!
856 / 703  Cool
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Σύστημα τηλεματικής στα ΚΤΕΛ panos1b 24 5.837 10-06-2023, 05:35 PM
Τελευταία Δημοσίευση: ecoj

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)