Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ.
Την 815 στην κατεύθυνση προς Γουδή γιατί δεν την αναγράφει σχεδόν ποτέ η τηλεματική;
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
(07-03-2017, 11:53 PM)Vasilis21 Έγραψε: Την 815 στην κατεύθυνση προς Γουδή γιατί δεν την αναγράφει σχεδόν ποτέ η τηλεματική;

Είναι ανεξήγητη αυτή η γραμμή. Υπάρχουν αρκετές φορές που φαίνεται στον πίνακα των στάσεων, αλλά όχι στην εφαρμογή, ενώ συνήθως απλά δεν φαίνεται πουθενά.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
(07-03-2017, 11:58 PM)nikos1991 Έγραψε: Είναι ανεξήγητη αυτή η γραμμή. Υπάρχουν αρκετές φορές που φαίνεται στον πίνακα των στάσεων, αλλά όχι στην εφαρμογή, ενώ συνήθως απλά δεν φαίνεται πουθενά.

Προς Ταύρο φαίνεται κανονικά σχεδόν πάντα
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
(07-03-2017, 11:53 PM)Vasilis21 Έγραψε: Την 815 στην κατεύθυνση προς Γουδή γιατί δεν την αναγράφει σχεδόν ποτέ η τηλεματική;
Οι βαρδιες που λείπουν κάνουν Ταύρους κυρίως και λιγότερα Γαλατσια αρχικά..
Επίσης, τα λεωφορεία τερματιζουν στο ΑΜ ΡΑΛ, αντί του επίσημου Τερματος στην Λεωφ.Ειρηνης, οπότε όση ώρα περιμένει στο ΑΜ ΡΑΛ και μέχρι να φτάσει στο Τερμα, δεν εμφανίζεται όχημα..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(09-03-2017, 12:21 AM)MrVanHool Έγραψε: Οι βαρδιες που λείπουν κάνουν Ταύρους κυρίως και λιγότερα Γαλατσια αρχικά..
Επίσης, τα λεωφορεία τερματιζουν στο ΑΜ ΡΑΛ, αντί του επίσημου Τερματος στην Λεωφ.Ειρηνης, οπότε όση ώρα περιμένει στο ΑΜ ΡΑΛ και μέχρι να φτάσει στο Τερμα, δεν εμφανίζεται όχημα..

Το όχημα δεν εμφανίζεται μέχρι να φτάσει Γουδή. Δεν είναι ούτε θέμα τέρματος (θα έπρεπε να εμφανιστεί στην τηλεματική μόλις περάσει το τέρμα) ούτε θέμα κομμένων βαρδιών, γιατί τα οχήματα που "χάνονται" από την τηλεματική εκτελούν κανονικά δρομολόγια. Επίσης οι εσωτερικές οθόνες με τις στάσεις λειτουργούν κανονικά όσο το όχημα είναι φάντασμα στην εφαρμογή της τηλεματικής.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
Στις στάσεις του Χ95 προς και από αεροδρόμιο αναγράφεται πλέον μόνο επιβίβαση,μόνο αποβίβαση.Επισης υπάρχει και ηχητική αναγγελία μέσα στα λεωφορεία αλλά όχι πάντοτε.
Απάντηση
(09-03-2017, 02:57 AM)nikos1991 Έγραψε: Το όχημα δεν εμφανίζεται μέχρι να φτάσει Γουδή. Δεν είναι ούτε θέμα τέρματος (θα έπρεπε να εμφανιστεί στην τηλεματική μόλις περάσει το τέρμα) ούτε θέμα κομμένων βαρδιών, γιατί τα οχήματα που "χάνονται" από την τηλεματική εκτελούν κανονικά δρομολόγια. Επίσης οι εσωτερικές οθόνες με τις στάσεις λειτουργούν κανονικά όσο το όχημα είναι φάντασμα στην εφαρμογή της τηλεματικής.
Εγώ διαρκώς πετυχαίνω στην εφαρμογή οχήματα στην επιστροφή του Ταύρου..
Το μόνο κενό που μπορεί στην τηλεματική να μην εμφανίζει τίποτα στον χάρτη, είναι το 20 λεπτό αναμονή ΑΜ ΡΑΛ - Τέρμα, σε συνδυασμό με απών δρομολόγιο! Αυτό.
Σχετικά με οχήματα που δεν φαίνονται στην τηλεματική, ενώ δείχνει να λειτουργεί κανονικά, δεν είναι μόνο τα Ν2 της Ράλλη με την ελαττωματικη εγκατάσταση της Τηλεματικής που το παρουσιαζουν..

(09-03-2017, 02:58 PM)chris747 Έγραψε: Στις στάσεις του Χ95 προς και από αεροδρόμιο αναγράφεται πλέον μόνο επιβίβαση,μόνο αποβίβαση.Επισης υπάρχει και ηχητική αναγγελία μέσα στα λεωφορεία αλλά όχι πάντοτε.
Ναι, εδώ και μέρες..
Στα οχήματα του ΑΜ ΡΑΛ έχει γίνει λάθος εγκατάσταση, με αποτέλεσμα, απ'ολο τον στόλο του Α/Σ, σε 15-20 οχήματα να λειτουργεί η ηχητική αναγγελία.. Οπότε είναι να τύχεις..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Αυτή τη στιγμή πίσω από το Ν2 #546 του 622 στην κατεύθυνση προς Γουδή βρίσκεται το Ν2 #721 του 815. Το 546 εμφανίζεται κανονικά στην τηλεματική αντίθετα από το 721 που είναι άφαντο. Μάλιστα ή εσωτερική οθόνη του 721 λειτουργεί κανονικά. Άρα πρόκειται για δυσλειτουργία της γραμμής και όχι του οχήματος.
Τηλεματική 815
Τηλεματική 622
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
(17-03-2017, 03:23 PM)nikos1991 Έγραψε: Αυτή τη στιγμή πίσω από το Ν2 #546 του 622 στην κατεύθυνση προς Γουδή βρίσκεται το Ν2 #721 του 815. Το 546 εμφανίζεται κανονικά στην τηλεματική αντίθετα από το 721 που είναι άφαντο. Μάλιστα ή εσωτερική οθόνη του 721 λειτουργεί κανονικά. Άρα πρόκειται για δυσλειτουργία της γραμμής και όχι του οχήματος.
(Φωτογραφίες θα ανέβουν σε νεότερη τροποποίηση από PC)

Εγώ δεν το αναγάγω στα οχήματα της Ράλλη - άλλωστε και τα Α13, 051, 054 φαίνονται κανονικά συνήθως.
Επίσης, δεν μπορεί να έχουν πρόβλημα όι εγκαταστάσεις στα λεωφορεία γυρνώντας από Ταύρο και να δουλεύουν στο πήγαινε, ή να χαλάνε στον Ταύρο και να φτιάχνουν στο Γαλάτσι ή στο Γουδί.

Συνεπώς το πρόβλημα μάλλον πρέπει να αναζητηθεί στην απομάκρυνση του οχήματος από την εγκεκριμένη διαδρομή στον Ταύρο. Αν και είναι πάγια πρακτική να μπάινουν στο Α/Σ Ράλλη για αναμονή του δρομολογίου, εν τούτοις δεν έχει καταχωρηθεί το στίγμα αυτό στην τηλεματική (ίσως γιατί δεν εξυπηρετεί επιβάτες και θα ήταν παραπλανητικό να φαίνεται τερματικός σταθμός επί της Π.Ράλλη στο Α/Σ).
Προφανώς όταν τα οχήματα ξαναγυρνάνε από το Α/Σ και μπαίνουν στην διαδρομή στη Λ. Ειρήνης, δεν τα εντοπίζει πλέον η τηλεματική και, αν δεν γίνει restart, χάνονται μια και καλή μέχρι το Γουδί.
Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ γιατί είναι η ΜΟΝΗ γραμμή που έχει ΜΟΝΙΜΟ πρόβλημα εμφάνισης οχημάτων.
Απάντηση
Πάντως τώρα η τηλεματική δείχνει όχημα του 815 να βρίσκεται στην Πειραιώς και να κατευθύνεται προς Γουδή. Συγκεκριμένα το agora #980.
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Σύστημα τηλεματικής στα ΚΤΕΛ panos1b 25 6.306 11-04-2024, 08:48 PM
Τελευταία Δημοσίευση: kostas720

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)