Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ.
Στον Αγ. Αντώνιο στο ρεύμα προς Κηπούπολη λειτουργεί σήμερα η τηλεματική για το Α13 το οποίο το έδειχνε κανονικά και έπεφτε μέσα από ότι είδα.
Απάντηση
Σε λειτουργία και η οθόνη τηλεματικής στη στάση Φιλολάου στην Φρύνης στο Παγκράτι, η οποία έδειχνε τους χρόνους διέλευσης της γραμμής 11.
Απάντηση
Βάσεις τηλεματικής και στην Ηρωων Πολυτεχνειου/ Αργυρουπόλεως στο ρευμα προς Αθήνα και στη Γούναρη στο ρεύμα προς Αθήνα
Απάντηση
Με οθονες τηλεματικης και καμερες καταγραφης επιβατικης κινησης η φαλαινα 6094 , ενω σημερα το VanHool 7060 του ΑΜ ΑΤΤ με οθονες τηλεματικης (μονο με το λογοτυπο των Συγκοινωνιων Αθηνων), ενω σε αλλο ενα VanHool του ασσου νομιζω πως λειτουργουσε κανονικα!

Εκτος της γραμμης 11, που αναγραφοταν και στην Πλ.Συνταγματος και για την γραμμη 6 αναγραφονται διελευσεις! (οξυμωρο σχημα η αφιξη του ...επομενου 6 στην Πλατεια Κανιγγος σε 45' (!!), ενω ωραια εικονα σε μια γειτονια οπως η Ν.Φιλαδελφεια να αναγραφονται διελευσεις 3 γραμμων!)

Για την σταση στην Πλ.Κλαυθμωνος διατηρω επιφυλαξεις, νομιζω πως προκειται για τις παλιες οθονες τηλεματικης του ΗΛΠΑΠ (ιδια και στο Συνταγμα) που δεν λειτουργουν.
Στην σταση "Ομονοια" στα Χαυτεια για τα Πατησιωτικα εχει τοποθετηθει ηδη ο στυλος της οθονης τηλεματικης. (και εγινε αντικατασταση της παλιας στασης του ΗΛΠΑΠ με την νεα της ΟΣΥ!)
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(29-02-2016, 09:32 PM)MrVanHool Έγραψε: Για την σταση στην Πλ.Κλαυθμωνος διατηρω επιφυλαξεις, νομιζω πως προκειται για τις παλιες οθονες τηλεματικης του ΗΛΠΑΠ (ιδια και στο Συνταγμα) που δεν λειτουργουν.

Τσεκαρισμένο δις ότι είναι ο γνωστός μπλε στύλος τηλεματικής και μάλιστα το καφάο το έχουν βάλει από την πλευρά της Παπαρρηγοπούλου. Έχει τοποθετηθεί περίπου στο ύψος του στύλου της στάσης "ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ" των 790 και 856. Πριν δηλαδή το στέγαστρο του ΚΤΕΛ και των τρόλεϊ της Πατησίων.
Απάντηση
Εργα για οθόνες τηλεματικής στο Μενίδι (Παλαιό Κοιμητήριο, Κάραβος, Λιοσίων, Αριστοτέλους, Πλατεία και Ηρωον με οθόνες)
Στα Ανω Λιόσια τουλάχιστον στην στάση "Βενζίνη'' επί της Λεωφ.Φυλής με οθόνη
Στην Ελευσίνα στις στάσεις "Παραλία'', ''ΟΤΕ", "Ρεξ", στην Ανω Ελευσίνα στην στάση "Παιδική Χαρά'' της γραμμής 862 προς Παραλία (όπου έχει μείνει μόνο ο στύλος της στάσης, η τηλεματική έλειπε για μια γραμμή φάντασμα!) καθώς και στην στάση ''Νοσοκομείο'' προς Ελευσίνα, έξω από το Θριάσιο.
Στην Κηφισιά, στις στάσεις "Ζηρίνειο'', "Πλατεία Κηφισιάς'' (άνοδος) καθώς και στο Τέρμα της Πλατεία Πλατάνου για τις γραμμές Α7-550-Χ14-500.

Στα αστεία τώρα, Σάββατο βράδυ στην στάση "Πολυτεχνείο'', στις 0155 έγραφε διέλευση 608 σε 10'!!
(προφανώς και επρόκειτο για τα Τοπικά δρομολόγια έως Ακαδημία της επέκτασης, αλλά η τηλεματική διάβαζε κανονικό Γαλάτσι...)
Μην ξεχνάμε ότι σε μια από τις πρώτες μέρες λειτουργίας, οι οθόνες τηλεματικής έγραφαν έστω ένα ''Πορεία στο Κέντρο σε Εξέλιξη'' ..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Τηλεματική και πάνω στα Άνω Λιόσια και συγκεκριμένα στη στάση ΒΕΝΖΙΝΗ στο συντριβάνι. Έχει και σε άλλες στάσεις βέβαια.
Απάντηση
Εργασίες εγκατάστασης τηλεματικής στην Ακτή Μιαούλη στον Πειραιά, στάσεις Τελωνείο και Αγ. Νικόλαος.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
Οθονες τηλεματικης σε ολες τις στασεις της καθοδου της οδου Αγ.Νικολαου στο Καματερο.
Οθονες και στην Λεωφ.Φυλης στους Αγιους Αναργυρους (Πλατεια και ΙΚΑ).
Τελος, και στην Λαμπρινη στην σταση "Αγ.Αντρεας" για 054-5-14!
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(04-03-2016, 02:59 AM)MrVanHool Έγραψε: Τελος, και στην Λαμπρινη στην σταση "Αγ.Αντρεας" για 054-5-14!

Μήπως εννοείς τη στάση "Σχολείο"; Γιατί όταν είχε τύχει να χρησιμοποιήσω το 054 στις αρχές Φεβρουαρίου, η μοναδική στάση στη διαδρομή από τον Περισσό μέχρι και την Πατησίων που παρατήρησα να έχει τοποθετηθεί υποδομή τηλεματικής, ήταν αυτή η στάση, στην Ωρωπού.
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Σύστημα τηλεματικής στα ΚΤΕΛ panos1b 25 6.315 11-04-2024, 08:48 PM
Τελευταία Δημοσίευση: kostas720

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 11 Επισκέπτης (ες)