Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ.
#41
(28-05-2015, 10:40 PM)nikos1991 Έγραψε: Πλέον έχουμε φτάσει στο επόμενο στάδιο καθώς έχουν τοποθετηθεί οι κολώνες (στάση Τσίτουρα).
[Εικόνα: thumb_kolona_telematikes.jpg]
Αντε να δουμε ποτε θα μπουν σε λειτουργια
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
#42
(28-05-2015, 11:23 PM)Vasilis21 Έγραψε: Αντε να δουμε ποτε θα μπουν σε λειτουργια

Αρχές του 2016 αναφέρει η σύμβαση. Επίσης για να μπουν σε λειτουργία πρέπει να περαστεί η τηλεματική στα οχήματα. Αυτή τη στιγμή το μόνο Α/Σ που έχει ασχοληθεί ενεργά με το θέμα είναι τα Άνω Λιόσια και έπεται ο Βοτανικό, ελέω 224. Σε Ελληνικό και Μπραχάμι πρέπει να μην υπάρχει ούτε ένα όχημα με εγκατεστημένη τηλεματική.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#43
Και στην Αχαρνων σημερα, μπηκαν οι κολωνες για τις οθονες στις περισσοτερες στασεις (Κατω Πατησια ανοδος, Σπιτι του Ηθοποιου και στις δυο κατευθυνσεις), ενω εργασιες εγιναν και στην σταση "Αλυσιδα" στην Πατησιων (ρευμα προς κεντρο).
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#44
(28-05-2015, 11:50 PM)nikos1991 Έγραψε: Αρχές του 2016 αναφέρει η σύμβαση. Επίσης για να μπουν σε λειτουργία πρέπει να περαστεί η τηλεματική στα οχήματα. Αυτή τη στιγμή το μόνο Α/Σ που έχει ασχοληθεί ενεργά με το θέμα είναι τα Άνω Λιόσια και έπεται ο Βοτανικό, ελέω 224. Σε Ελληνικό και Μπραχάμι πρέπει να μην υπάρχει ούτε ένα όχημα με εγκατεστημένη τηλεματική.

Κι όμως στην GN #526 (με τα φωτοκύτταρα) έχει τοποθετηθεί η οθόνη της τηλεματικής (μάλιστα 2 οθόνες επιβατών... μία πίσω απο την 1η πόρτα και μία πίσω απο την φυσούνα)
Απάντηση
#45
Και στα Midακια του ΑΜ ΒΟΤ με γοργους ρυθμους οι οθονες τηλεματικης..
Το τελευταιο, το ΥΝΝ-9975 419 με καμερες καταγραφης επιβατικης κινησης και οθονη τηλεματικης στο 821 σημερα.
Τα Midακια 309 και 394 στο 891 και στο 100 αντιστοιχα, με οθονη τηλεματικης επισης..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#46
Έχουν μπει βάσεις στις στάσεις Έδεμ και Πράππας στην Παραλιακή.
Απάντηση
#47
Επίσης βασεις εχουν μπει Αμφιθεας και στη Δαβακη στη Καλλιθεα
Απάντηση
#48
Είδα βάση και στο Ωνάσειο, οπότε πρέπει να έχουν αρχίσει εργασίες και στη Λ. Συγγρού.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#49
Σήμερα στην οθόνη τηλεματικής "ΡΗΓΙΛΛΗΣ" προς Σύνταγμα εμφανίσθηκε όχημα του 732 με ένδειξη 732 Ζ.ΠΗΓΗ > ΑΓ. ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ .

Έχουν ξεκινήσει τίποτα δοκιμαστικά και με τη γραμμή αυτή;;
Απάντηση
#50
(15-06-2015, 12:04 PM)Citaro Έγραψε: Σήμερα στην οθόνη τηλεματικής "ΡΗΓΙΛΛΗΣ" προς Σύνταγμα εμφανίσθηκε όχημα του 732 με ένδειξη 732 Ζ.ΠΗΓΗ > ΑΓ. ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ .

Έχουν ξεκινήσει τίποτα δοκιμαστικά και με τη γραμμή αυτή;;
Το 732 πάντως δεν θα έχει θέμα διότι όλα τα Citelis έχουν τηλεματική ενώ αρκετά Ν2 έχουν λόγω 224.
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Σύστημα τηλεματικής στα ΚΤΕΛ panos1b 25 6.224 11-04-2024, 08:48 PM
Τελευταία Δημοσίευση: kostas720

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)