Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bελτίωσε το Forum με τις ιδέες σου... Μπορείς!
#1
Καιρός ήρθε να συμμαζέψουμε το forum ολίγον τι, και μέσα σε όλα αυτό αφορά και κάποιες αναθμήσεις που πρέπει να γίνουν σιγά σιγα... Και επειδή λόγω τεχνικών περιορισμών ορισμένα features (και μάλλον το theme) δεν προχωράνε, θα προχωρήσουμε εμείς σε 2-3 μικρές αλλαγές...

ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΣΕΝΑ, ΝΑΙ ΕΣΕΝΑ ΑΠΛΕ ΧΡΗΣΤΗ, να βοηθήσεις και σύ με τις ιδέες σου στην αναβάθμηση υπηρεσιών του Forum...!

Στο χαρτί υπάρχουν αρκετές ιδέες, άλλες εύκολα υλοποιήσιμες, άλλες όχι, άλλες απλά δεν βγάζουν νόημα. Για την ώρα οι ιδέες μας θα παραμείνουν κρυφές (ναι ναι ξέρω πολύ μυστηκότητα τελευταία... ούτε ο Ε.Σ να ήμουν...)

Οπότε παιδιά, όποιος έχει κάποια καλή ιδέα, ας την αναφέρει και θα ληφθεί σοβαρά υπόψη. Smile

Υ.Σ : Όχι δεν θεωρείται καλή ιδέα να φύγει ο Dimangelid και Εγώ. Aπο εμάς τουλάχιστον.

Ακουας.
Απάντηση
#2
Μια καλή πρόταση που έχω είναι να βάζουν όλοι οι χρήστες στην ενότητα ειδήσεις νέα ή τουλάχιστον να μπουν στην ομάδα newsposters ένας χρήστης από κάθε πόλη με σκοπό την καλύτερη ενημέρωση των χρηστών

2. Να μπαίνουν στην κλειστή gallery φωτογραφίες και από κινητά που έχουν καλή ανάλυση είτε που αξίζουν να μπουν αυτό εν λόγω της οικονομικής κρίσης Wink
Απάντηση
#3
Συμφωνω και εγω για την επανεργοποιηση των ειδησεων αφου εχουν αφαιρεθει τα δικαιωματα απο ολους για αυτη τη δουλεια.
Απάντηση
#4
@ GiannisB & Meganium : Ευχαριστω για το Feedback, η επαναφορα των ειδησεων στην Αρχικη ειναι ενα θεματακι περιπλοκο. Δεν μου αρεσει και τοσο η ιδεα των RSS οπως εχει γινει μεχρι τωρα, γιατι επειδη ειχα την τυχη/ατυχια να δουλεψω στον τομεα, η μπουρδολογια (συγχωρεστε με) ειναι πολυ συχνο φαινομενο. Ναι μεν ειναι μεγαλο κομματι ενως forum οι ειδησεις, αλλα κυριοτερο για μενα ειναι η δουλεια που κανουμε(τε) ως χρηστες που γεμιζετε τις σελιδες.

Απο κει και περα, στην ιδεα του να πληροφορει ο καθενας απο τον τοπο του ακουγεται πολυ εξυπνο και λειτουργικο. Απλα θα πρεπει να περναει απο καποιο ελεγχο πιστευω... okay το κοιταω! Smile

Παντως πιστευω οτι μπορουμε να ανοιξουμε τις ειδησεις στον χωρο του Forum για την ωρα... εκτως αν θελουν καποιοι να γινουν news posters Smile
Απάντηση
#5
Και για το θεμα των φωτογραφιων. Ναι εχετε δικιο τα καλα κινητα βγαζουν καλες φωτογραφιες αλλα:

1) Δεν εχουν ολοι καλα κινητα, και δεν ξερω αμα το ξερουν Wink
2) Το οτι το κινητο γραφει 20 μεγαπιξελ δεν σημαινει οτι βγαζει καλες φωτογραφιες.
3) Ακομα και τα καλα κινητα θελουν πολυ καλες συνθηκες για να βγαλουν, και πολλοι δεν θελουν να το δεχτουν αυτο.

Γενικοτερα επειδη την θυμαμαι και απο παλια την κατασταση στην Gallery, πιστευω οτι το να την αφησω ετσι για την ωρα ειναι καλα.
Απάντηση
#6
Αν και έχω καλό κινητό και κάμερα δεν βγάζω φωτογραφίες γιατί δεν ξέρω γιατί.

Πιστεύω ότι κάποια θέματα στις αστικές συγκοινωνίες Αθηνών έχουν δημιουργηθεί μέσα στο τροχαίο υλικό - υποδομές και δεν ταιριάζουν εκεί. ίσως μπορούσαν να μετακινηθούν έξω ή να συγχωνευτούν μερικά από αυτά αφού αφορούν τα ίδια πράγματα. Δηλαδή πχ για τη γραμμή 101 υπάρχουν 3 θέματα.

Για τις ειδήσεις αν δεν γίνεται να ανανεώνονται μπορούν να μην υπάρχουν πια. Αφού η τελευταία είδηση είναι πάνω από ένα χρόνο παλιά.
Απάντηση
#7
Άμα είναι έτσι για τις ειδήσεις τι να πω στον χώρο του forum μπορεί να γίνει αλλά καλύτερο θα ήταν να μπαίνουν και στην αρχική όπως γινόταν. Ε λοιπόν κάνω αίτημα για news-posters άμα είναι να ανανεώνονται τα νέα άλλο τι να πω δεν ξέρω. Ήταν καλύτερα παλιά που έμπαιναν τα νέα και σχολίαζες από κάτω για την άποψή σου. Δεν έχω τίποτα άλλο να προσθέσω
Απάντηση
#8
Καλύτερα πιστεύω θα ήταν να μπορούνε όλα τα μέλη να βλέπουνε τις φωτό στην gallery σε πλήρες μέγεθος.
Απάντηση
#9
Άλλη ιδέα που έχω τα δημοψηφίσματα του forum να μπορείς να τα βγάζεις και να τα ξανά βάζεις όποτε θέλεις Wink
Απάντηση
#10
Η αληθεια ειναι οτι επειδη ημουν newsposter στην προηγουμενη διοικηση του φορουμ ειναι δυσκολο να βρει καποιος σωστες και εγκυρες ειδησεις για να τις δημοσιευσει.

Αλλο που προτεινω εγω ειναι το να ειτε καταργηθουν καποια θεματα που δεν παρουσιαζουν ενδιαφερον ειτε να συγχωνευθουν για να μαζευτει λιγο η αρχικη του φορουμ.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)