Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bελτίωσε το Forum με τις ιδέες σου... Μπορείς!
#11
(16-08-2013, 04:09 PM)meganium Έγραψε: Η αληθεια ειναι οτι επειδη ημουν newsposter στην προηγουμενη διοικηση του φορουμ ειναι δυσκολο να βρει καποιος σωστες και εγκυρες ειδησεις για να τις δημοσιευσει.

Αλλο που προτεινω εγω ειναι το να ειτε καταργηθουν καποια θεματα που δεν παρουσιαζουν ενδιαφερον ειτε να συγχωνευθουν για να μαζευτει λιγο η αρχικη του φορουμ.

Αφού και τώρα newsposter είσαι γιατί λες ότι δεν είσαι; Μήπως μόνο είναι ο τίτλος και έχουν παγώσει όλα από πάνω ;

τέλος πάντων

(16-08-2013, 03:03 PM)mercedes elbo Έγραψε: Καλύτερα πιστεύω θα ήταν να μπορούνε όλα τα μέλη να βλέπουνε τις φωτό στην gallery σε πλήρες μέγεθος.

Συμφωνώ και εγώ να βλέπουμε σε πλήρες μέγεθος στις φωτογραφίες όλοι οι χρήστες και να βάζουμε σχόλια στις φώτο σε Θεσσαλονίκη για ΟΑΣΘ και Αθηνα ΟΣΥ κτλ. στην gallery και στην ανοιχτή gallery τα ίδια σχόλια και πλήρες μέγεθος και πάλι αλλά να υπάρχουν και κωδικοί να μην γίνονται όμως αντιγραφές κλοπές φωτογραφιών Wink
Απάντηση
#12
Αυτο ακριβως εχει μεινει μονο ο τιτλος δεν εχω δικαιωματα να βλεπω τις ιστοσελιδες που αντλουσαμε ειδησεις ή να δημοσιευω.
Απάντηση
#13
Προτείνω πάλι να γίνει μια gallery και σε mobile version και για τα κινητά Wink . Εάν γίνετε φυσικά
Απάντηση
#14
(16-08-2013, 12:38 PM)ecoj Έγραψε: Πιστεύω ότι κάποια θέματα στις αστικές συγκοινωνίες Αθηνών έχουν δημιουργηθεί μέσα στο τροχαίο υλικό - υποδομές και δεν ταιριάζουν εκεί. ίσως μπορούσαν να μετακινηθούν έξω ή να συγχωνευτούν μερικά από αυτά αφού αφορούν τα ίδια πράγματα. Δηλαδή πχ για τη γραμμή 101 υπάρχουν 3 θέματα.

Για τις ειδήσεις αν δεν γίνεται να ανανεώνονται μπορούν να μην υπάρχουν πια. Αφού η τελευταία είδηση είναι πάνω από ένα χρόνο παλιά.

Για το πρωτο υπαρχει ηδη ενας οδοκαθαριστης με ολοκαινουργια σκουπα και φαρασι, απλα ειναι εκτως για λιγες μερες. Αμα εχετε ορεξη και ξερετε ακριβως ποια θεματα ειναι μπορειτε να τα αναφερετε (και τον λογο μαζι) για να του κανετε την ζωη λιγο ποιο ευκολη...

(16-08-2013, 12:59 PM)GiannisB Έγραψε: Άμα είναι έτσι για τις ειδήσεις τι να πω στον χώρο του forum μπορεί να γίνει αλλά καλύτερο θα ήταν να μπαίνουν και στην αρχική όπως γινόταν. Ε λοιπόν κάνω αίτημα για news-posters άμα είναι να ανανεώνονται τα νέα άλλο τι να πω δεν ξέρω. Ήταν καλύτερα παλιά που έμπαιναν τα νέα και σχολίαζες από κάτω για την άποψή σου. Δεν έχω τίποτα άλλο να προσθέσω

(16-08-2013, 04:09 PM)meganium Έγραψε: Η αληθεια ειναι οτι επειδη ημουν newsposter στην προηγουμενη διοικηση του φορουμ ειναι δυσκολο να βρει καποιος σωστες και εγκυρες ειδησεις για να τις δημοσιευσει.

Αλλο που προτεινω εγω ειναι το να ειτε καταργηθουν καποια θεματα που δεν παρουσιαζουν ενδιαφερον ειτε να συγχωνευθουν για να μαζευτει λιγο η αρχικη του φορουμ.

(16-08-2013, 10:51 PM)meganium Έγραψε: Αυτο ακριβως εχει μεινει μονο ο τιτλος δεν εχω δικαιωματα να βλεπω τις ιστοσελιδες που αντλουσαμε ειδησεις ή να δημοσιευω.

Παιδια, οπως σας ξαναειπα δυστυχως υπαρχει αυτη την στιγμη ενας μικρος τεχνικος περιορισμος που δεν μας επιτρεπει την αμεση επαναφορα των αυτοματων ειδησεων, και ακομα χειροτερα να φαινονται στην κεντρικη. Μπορουμε να βαλουμε καποιον χειροκινητα (meganium γνωριζω οτι δεν εχεις προσβαση, αμα ενδιαφερεσαι ξανα πες το! απλα για την ωρα ειναι λιγο περιορισμενος ο χρονος μου στο forum για να κανω ορισμενες αλλαγες που πρεπει) αλλα αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να ψαχνει, να τις βαζει κλπ κλπ... Δεν εχω προβλημα!

(16-08-2013, 03:12 PM)GiannisB Έγραψε: Άλλη ιδέα που έχω τα δημοψηφίσματα του forum να μπορείς να τα βγάζεις και να τα ξανά βάζεις όποτε θέλεις Wink

??? Δεν σε πιανω

(16-08-2013, 05:32 PM)GiannisB Έγραψε: Συμφωνώ και εγώ να βλέπουμε σε πλήρες μέγεθος στις φωτογραφίες όλοι οι χρήστες και να βάζουμε σχόλια στις φώτο σε Θεσσαλονίκη για ΟΑΣΘ και Αθηνα ΟΣΥ κτλ. στην gallery και στην ανοιχτή gallery τα ίδια σχόλια και πλήρες μέγεθος και πάλι αλλά να υπάρχουν και κωδικοί να μην γίνονται όμως αντιγραφές κλοπές φωτογραφιών Wink

(16-08-2013, 03:03 PM)mercedes elbo Έγραψε: Καλύτερα πιστεύω θα ήταν να μπορούνε όλα τα μέλη να βλέπουνε τις φωτό στην gallery σε πλήρες μέγεθος.

(22-08-2013, 12:18 AM)GiannisB Έγραψε: Προτείνω πάλι να γίνει μια gallery και σε mobile version και για τα κινητά Wink . Εάν γίνετε φυσικά

Για το θεμα της gallery, ακομα και εγω που δεν ειχα σχεση εκεινη την εποχη με το φορουμ ξερω τι γινοταν... (και οποιος ξεχναει υπαρχουν τα θεματα του Αλεξη). Θα προσπαθησω να ψαξω λυσεις να ανοιξει η δυνατοτητα αυτη, απλα οπως και να το κανουμε δεν ειναι ευκολο. Εδω ρε παιδια με την παλια γκαλερυ καποιος σε αλλο forum με λεωφορεια ειχε κλεψει τις μισες μας φωτο και τις ειχε βαλει στην κεντρικη του, μεχρι και μια που ειχα κανει photoshop ενα τριαξονικο βανχουλακι και ειχα βαλει πανω με κεφαλαια το παλιο σημα του Forum! Ε νταξ οπως και να το κανουμε... Επειδη ειμαι και εγω φωτογραφος καταλαβαινω τι σημαινει να σου περνουν τον κοπο σου για το δικο τους κερδος και να μην σεβονται τιποτα... Sad

Το η Mobile Friendly Gallery ακουγεται καλη ιδεα Big Grin


@ GiannisB λογω του σχολιου (εχουν παγωσει ολα απο πανωWink Λογω περιορισμενου χρονου ακομα ειμαστε φαση πλανου και σχεδιασμου. Δεν ειναι τοσο τραγικες οι αλλαγες που θελουμε να κανουμε, απλα απαιτουν δοκιμες, ερευνα και χρονο που λογω δουλειας και εμενα και του Dimangelid υπαρχει ενας μικρος περιορισμος. Δωστε μας χρονο! Smile
Απάντηση
#15
(22-08-2013, 11:11 AM)AquaSonic Έγραψε: Για το πρωτο υπαρχει ηδη ενας οδοκαθαριστης με ολοκαινουργια σκουπα και φαρασι, απλα ειναι εκτως για λιγες μερες. Αμα εχετε ορεξη και ξερετε ακριβως ποια θεματα ειναι μπορειτε να τα αναφερετε (και τον λογο μαζι) για να του κανετε την ζωη λιγο ποιο ευκολη...




Παιδια, οπως σας ξαναειπα δυστυχως υπαρχει αυτη την στιγμη ενας μικρος τεχνικος περιορισμος που δεν μας επιτρεπει την αμεση επαναφορα των αυτοματων ειδησεων, και ακομα χειροτερα να φαινονται στην κεντρικη. Μπορουμε να βαλουμε καποιον χειροκινητα (meganium γνωριζω οτι δεν εχεις προσβαση, αμα ενδιαφερεσαι ξανα πες το! απλα για την ωρα ειναι λιγο περιορισμενος ο χρονος μου στο forum για να κανω ορισμενες αλλαγες που πρεπει) αλλα αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να ψαχνει, να τις βαζει κλπ κλπ... Δεν εχω προβλημα!


??? Δεν σε πιανω




Για το θεμα της gallery, ακομα και εγω που δεν ειχα σχεση εκεινη την εποχη με το φορουμ ξερω τι γινοταν... (και οποιος ξεχναει υπαρχουν τα θεματα του Αλεξη). Θα προσπαθησω να ψαξω λυσεις να ανοιξει η δυνατοτητα αυτη, απλα οπως και να το κανουμε δεν ειναι ευκολο. Εδω ρε παιδια με την παλια γκαλερυ καποιος σε αλλο forum με λεωφορεια ειχε κλεψει τις μισες μας φωτο και τις ειχε βαλει στην κεντρικη του, μεχρι και μια που ειχα κανει photoshop ενα τριαξονικο βανχουλακι και ειχα βαλει πανω με κεφαλαια το παλιο σημα του Forum! Ε νταξ οπως και να το κανουμε... Επειδη ειμαι και εγω φωτογραφος καταλαβαινω τι σημαινει να σου περνουν τον κοπο σου για το δικο τους κερδος και να μην σεβονται τιποτα... Sad

Το η Mobile Friendly Gallery ακουγεται καλη ιδεα Big Grin


@ GiannisB λογω του σχολιου (εχουν παγωσει ολα απο πανωWink Λογω περιορισμενου χρονου ακομα ειμαστε φαση πλανου και σχεδιασμου. Δεν ειναι τοσο τραγικες οι αλλαγες που θελουμε να κανουμε, απλα απαιτουν δοκιμες, ερευνα και χρονο που λογω δουλειας και εμενα και του Dimangelid υπαρχει ενας μικρος περιορισμος. Δωστε μας χρονο! Smile

Οκ όσο χρόνο θέλετε αρκεί να γίνουν οι αλλαγές με σωστό τρόπο.

Για τα δημοψηφίσματα βάζει κάποιος αυτός που ανοίγει το θέμα αλλά δεν μπορεί να το βγάλει ή να αλλάξει την ερώτηση του δημοψηφίσματος και τις επιλογές επειδή μετάνιωσε δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός
Απάντηση
#16
(22-08-2013, 11:11 AM)AquaSonic Έγραψε: Το η Mobile Friendly Gallery ακουγεται καλη ιδεα Big Grin

Not so... Θα γίνει πιο επιρρεπής στο clopyright.
Απάντηση
#17
(22-08-2013, 05:29 PM)garvanitis Έγραψε: Not so... Θα γίνει πιο επιρρεπής στο clopyright.

Αν θέλει κάποιος να το κάνει, θα βρει τρόπο... Ψάχνω ήδη για mobile theme. Από tablet δεν είναι και τόσο δύσχρηστη, από κινητό ομως είναι, ειδικά σε μικρές αναλύσεις... Αν αναλογιστούμε κιόλας ότι οι πάροχοι κινητής δίνουν megabytes με το σταγονόμετρο... Επίσης είχα και κάτι άλλο στο μυαλό μου για όσους μπαίνουν από υπολογιστή, αλλά δημιουργεί πρόβλημα το bridge με το forum.
Απάντηση
#18
Θα ρίξω μια ιδέα. Επειδή βλέπω ότι όλοι έχουμε ενδιαφέρουσες προτάσεις να καταθέσουμε, με στόχο την αναδιάρθρωση του συγκοινωνιακού δικτύου της Αθήνας, πως θα έβλεπαν διαχειριστική ομάδα και συμFORUMίτες το ενδεχόμενο να υπάρχει οργανωμένη διαβούλευση για συγκεκριμένο διάστημα και στη συνέχεια μια ομάδα να αναλάβει να συλλέξει τις προτάσεις, να τις καθαρογράψει και με την υπογραφή όλων όσοι συμμετέχουν στη διαβούλευση, η πρόταση αυτή να κατατεθεί επίσημα στον ΟΑΣΑ;

Και νομίζω πως έτσι θα αποκτήσει και ένα κύρος το forum, γιατί δε θα λειτουργεί ως μια σελίδα που θα μπαίνει ο καθένας να γράφει για να το βλέπουν μερικά ακόμη άτομα και τέλος.

Ακούω γνώμες και κριτικές...
Απάντηση
#19
(04-10-2013, 07:37 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Θα ρίξω μια ιδέα. Επειδή βλέπω ότι όλοι έχουμε ενδιαφέρουσες προτάσεις να καταθέσουμε, με στόχο την αναδιάρθρωση του συγκοινωνιακού δικτύου της Αθήνας, πως θα έβλεπαν διαχειριστική ομάδα και συμFORUMίτες το ενδεχόμενο να υπάρχει οργανωμένη διαβούλευση για συγκεκριμένο διάστημα και στη συνέχεια μια ομάδα να αναλάβει να συλλέξει τις προτάσεις, να τις καθαρογράψει και με την υπογραφή όλων όσοι συμμετέχουν στη διαβούλευση, η πρόταση αυτή να κατατεθεί επίσημα στον ΟΑΣΑ;

Και νομίζω πως έτσι θα αποκτήσει και ένα κύρος το forum, γιατί δε θα λειτουργεί ως μια σελίδα που θα μπαίνει ο καθένας να γράφει για να το βλέπουν μερικά ακόμη άτομα και τέλος.

Ακούω γνώμες και κριτικές...

Εγώ πάντως συμφωνώ. Πολύ ωραία τα λέμε εδωπέρα, αλλά αν δεν ενημερώσει κάποιος και τον ΟΑΣΑ δεν πρόκειται να γίνει κάτι. Θα μπορούσαμε να καθαρογράψουμε και να στείλουμε τις προτάσεις που έχουμε για την αναδιάρθρωση των γραμμών.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#20
Me too απόλυτα σωστή πρόταση
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)